Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Zavoli lpg sıkıntısı

cossi

Kayıtlı Üye
2008 model 1.6 stylance aracım var aracımın bütün bakımlarını kocaeli keleşler servisinde yaptırdım ancak yaptırmadan önce lpg de hiç sorun yaşamıyordum bakımları yapıldı aracım seyir halinde iken lpg ye geçtiğimde aracım tekleme yapıyor ve belli bir süre sonra motor arıza ışığı yanıp yanıp sönüyor esp ışığı yanık kalıyor bunun sebebi ne olabilir acaba gaz ayarına götürdüğümde bujılerden dediler bu şekilde bir sıkıntı yaşayan varmı acaba çözüm öneriniz var mı

Direk taktırdığın yere götür sorunu çözmelerini iste eğer sıkıntı yaşarsan Zavoli merkez ile görüş. Bende aynı markayı kullanıyorum çok şükür herhangi bir problemim yok ancak servis desteği önemli.

aracı aldığımda takılı idi abi ben kocaelinde zavoli servisi götürdüm baktılar sıkıntı yok dediler dedikleri tek şey bujılerde sorun varmış galiba servis 4 tıkla buji takmış 1.6 motorlarla ise 1 tıknaklımı yoksa 3 tırnaklımı buji takılıyormuş gazın servisi böyle dedi aracın servisi ise biz orjinal bujıleri taktık dedi bende ortada kaldım anladım servisten önce böyle bir sorun yoktu

dedikleri gibi buji sıkıntısı olabilir. yalnız bakımdan yeni çıktığını söylüyorsunuz:rolleyes:

aracınıza yaptırdığınız bakımlarda buji buji kablosu hava filitresi gibi değişimler yapıldıysa ayarlarınızı yeniden yaptırmanız gerekmektedir.

ayarların hepsi yeniden yapıldı yanında idim hemde ben ama gene aynı sıksıntı olmaya başladı galiba ben gazın tesisatını elden geçireceğim gibi geliyor

sonun da bı sıkıntı bitti ohh beee

Walla Bence LPG Ayar Sıkıntısı Olmuştur Yada LPG Enjektörler den kaynaklanmıştır siz BSE motora nasıl buji takarsanız takın o teklemeye Neden olmaz bunun kanıtıda Benzinde Kullanıldıgında Aynı şeyin Olmamasıdır... Sanıyorum ayar, Yada LPG Enjektör yada LPG Filtre problemi Yaşamışsınız..

Ama Geçmesi Sevindirici.. Gerçi O motor böle sıkıntılar yaptıgında hemen telaşlanmayın ve arızayı hemen motorda aramayın zira Yılların Hitleri.. Kolay Kolay Problem Yaşatmaz ;)

Geri
Üst Alt