Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

zırıltıı

bratt_pitt43

Kayıtlı Üye
havalar kotu oldugu ıcın bı haftadır aracıma bınmıorum neyse bugun mecbıuren cıkarmak zorunda kaldım marsa bastım aracın on tarafından bı zırıltı sesı geldı gaza yuklendıkce yıne geldı ama bı muddet sonra kesıldı sankı on tarfta bı egzost tarafından gelıo gıbıydı acaba ne olabılır kı ?

Oluyor oluyor kronik dert etmeyin bazen bendende geldiğini duyuyorum

leonstyle benı oyle rahatlatıosun kı valla harıkasın yaaa :)

:D ciddiyseniz ve içinizi gercekten rahatlattıysam sevinirim.. Aynı ses bendende geldiği için kronik diyorum peş peşe 3 leon aldık babam bana arabayı calıstır dediginde arada rolantide gaza basıyordum egzoz sesini duymak için hepte geliyordu o ses sonra bir süre sonra kesiliyordu. Cold start tamamlanmadanmı gaza basıyorsunuz.?

Arac uzun sure calısmayınca zırıltı değilde ılk kontaga bastıgında dızel gibi calısıyor :) 30 40 sanıye sonra normale donuyor.. :) Buda normalmıs.. Bı ara sevındım hhahaha dedım yanlıslıkla dizel almısım.. Motor dan gelen zırıltılı ses abartı olmadıgı surece normalmıs.. Yakın tanıdıgım bır servıs ustası soyledı.. Fakat aynı zırıltımı bılmıyorum..

Arac uzun sure calısmayınca zırıltı değilde ılk kontaga bastıgında dızel gibi calısıyor :) 30 40 sanıye sonra normale donuyor.. :) Buda normalmıs.. Bı ara sevındım hhahaha dedım yanlıslıkla dizel almısım.. Motor dan gelen zırıltılı ses abartı olmadıgı surece normalmıs.. Yakın tanıdıgım bır servıs ustası soyledı.. Fakat aynı zırıltımı bılmıyorum..

O cold start sistemi . Yazın internete dinleyin o sesi bahsettiğim ses dimi yanlız o cold start bitmeden aracınızı hareket ettirmeyin. Bekleyin bitmesini .

sımdı bnden gelen zarıldı normal mı bana sankı egzostn gelıo gıbı geldı

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ama on tarfta motordan gelmıo o kesın

sımdı bnden gelen zarıldı normal mı bana sankı egzostn gelıo gıbı geldı

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ama on tarfta motordan gelmıo o kesın
gaza basınca artan,sanki ince birşeye sürtüyormuş gibi cızırtı çıkaran bir sesse BEN BULDUM !!!.klimadan geliyor o ses. kılima kapalı olsa dahi geliyor.araç çalışırken klimayı aç ve tekrar kapat.ses kesiliyor.bende dün farkettim.kronikmi bilmem.garantisi varken boşlukta servise gitmeyi düşünüyorum.klimanın komprosörü de pahalı bir parça.arızalıysa değişsinler.

sıcaklarla birlikte incelen yağ, daha çabuk süzülüyo. ilk çalıştırmada geliyosa zincir de olabilir ;) biraz gürültü yapıp, motor iyice yağlanınca düzelir.

Geri
Üst Alt