Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yuzey alanı hesabı ?

Aracın parçalarını teker teker bir malzemeyle kaplarsın. Sonra bütün parçaların en ve boy ölçülerini çarparak her parçanın ayrı ayrı yüzey alanını bulmuş olursun. Hepsini toplayınca da aracınki çıkar.

aynısını diyecektim. birde şöyle olabilir. alanı bilinen bir bez parçası al. her parçanın üzerine tam oturacak şekilde koy gerisinide ayberkin dediği gibi yap kolay olur. zaten köşeli olduğu için hatlar kolay olacaktır.

Bez mantikli . Aracin dis kismi icin kaplama malzemesi alcazda az vveya cok almamak icin

aracı komple kaplamayı düşünüyosanız aracın kılıfı kadar folyo almak fazla kalsa da en mantıklısı olur..

fazla kalırda arac 5 m2 dıelım alırız 10 m2 gereksız olur 5m2 fazlalık alalım 7 m2 yeterlı olur mesela 2 m2 fazla almam .. rakamlar ornek olsun dıye dedım bu arada hatta bugun bıtane model arabamı kaplıcam ufak bı deney gıbı olsun dıye sonucta 18 kere kucultulmus ornek olacak

bugun kapladım suanda bıttı hanı folyoda ufak ufak hava kabarcıkları kaldıparmaklarımın ucu acıyor :D ufacık arabayı kaplamak baya bı zormus .. kı bunu zamanında protacta muhabbetı gecmıstı onlar bıle demıstı bu ufak arabaları kaplamak buyugunden daha zor dıye ... basarlı oldu bırazcık ısı alsın dıye kalarıforın altına koydum ne kadar ısınırsa okadar kabarcık azalır sonuucta gunes gormuyor 2 saat kadar surdu :D buyuk bı aracın daha kolay ama uzun surcegı kanaatındeyım teker keter camurluk tavan falan falan ole kapladım on arka tampon ayrı falan . sokulmesı gerekenı soktum :D guzel bıse oldu yarın falan resımlerını paylasırım

bugun kapladım suanda bıttı hanı folyoda ufak ufak hava kabarcıkları kaldıparmaklarımın ucu acıyor :D ufacık arabayı kaplamak baya bı zormus .. kı bunu zamanında protacta muhabbetı gecmıstı onlar bıle demıstı bu ufak arabaları kaplamak buyugunden daha zor dıye ... basarlı oldu bırazcık ısı alsın dıye kalarıforın altına koydum ne kadar ısınırsa okadar kabarcık azalır sonuucta gunes gormuyor 2 saat kadar surdu :D buyuk bı aracın daha kolay ama uzun surcegı kanaatındeyım teker keter camurluk tavan falan falan ole kapladım on arka tampon ayrı falan . sokulmesı gerekenı soktum :D guzel bıse oldu yarın falan resımlerını paylasırım

merakla bekliyorum yavrum =)

Geri
Üst Alt