Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yurtdisi Alisveris

eScape

Kayıtlı Üye
Herkese iyi geceler oncelikle. Bir sorum olacak sizlere, cevap verene de vermeyene de tesekkur ederim :)

Burada bircok kisi yurtdisindan alisveris yapti/mistir. Benim sormak istedigim, yaptigimiz alisverilerde ne kadar vergi odeyecegimiz? Yurtdisindan yaklasik olarak 350Euro degerinde (Hersey dahil. Alinan ulkenin vergisi, kargo ucreti vs.) parca satin almayi dusunuyorum. Bunun icin ne kadar vergi oderim? Vergi haricinde ekstra ucretler cikar mi? UPS, DHL, FedEx gibi kargolarda gumruge takildigini biliyorum. Postahane ile istesem kargoyu, gumruge takilir mi? Yoksa isim sans mi :) Ve son olarak bu gumruk vergisi vs. neye gore hesaplaniyor?

arkadaşım ben yakın zamanda amazon sitesinden alışveriş yapmıştım ürün 60 euroyu geçmediği için vergi ödememiştim ama kargo olarak ürünün 3 katı almışlardı ve helal olsun dedim çünkü 4 günde teslim ettiler ve dhl firmasıyla gelmişti.
amazon ve ebay güvenilir siteler gümrüğe filan takılma olmuyor her şeyi en başta hesaplıyorlar ve sorunsuz ulaştırıyorlar diğer siteleri bilemiyorum...

Eğer kurumsal bir firmadan alışveriş yapmayacaksanız gümrük mevzusundan kaçınmak için bir kaç yol var. Bunun yanında ciddi anlamda şansa da ihtiyacınız var. Kimisi siparişini normal geçiyor gümrüğe takılmadan ilerliyor. Kimisi dünyanın dalaveresini çeviriyor yine de gümrüğe takılıyor.

Gelen paketlerin üzerinde paketin içinde ne olduğuna dair bilgi de veren bir fatura oluyor. Bu faturaya gönderici hediye, tamir edilmiş ürün, tanıtım ürünü gibi notlar düşerek gümrükte incelemeye düşerse pas geçilebilmesi ihtimalini oluşturuyor. Aynı zamanda gelen ürünün fatura değerini ciddi anlamda düşük gösteriyorlar. 100 dolarlık bir alışveriş 20 dolar olarak gösteriliyor mesela.

Yine aynı şekilde gelen ürünlerin tek bir paket içerisinde değil de ayrı ayrı gönderilmesini de sağlayabilirsen gümrüğe takılma ihtimalin yine düşecektir. Ancak bütün bunları yapabilmenin tek yolu kurumsal bir siteden alışveriş değil satıcı ile birebir iletişimde olabildiğiniz, bütün bunları kendisine iletebildiğiniz bir siteden alışveriş yapmaktır.

Paketlerin nasıl geldiğine dair fotoğrafları da eklerim bugün içinde.

çağrı haklı..

kurumsal ve buyuk fırmalarda boyle bı sansınız yoktur
numune olarak da yollanabılır

Dedigim gibi urun 350Euro civari tutuyor. Hatta kargo fiyati dahil olmuyorsa gumruk vergisine (sacma geliyo bana) 330Euro net olarak. Alacagim yer cok buyuk bir sirket degil, orta olcekli bir firma. Sanmiyorum ki sorun cikartsinlar. Iletisime gecerim adamlarla. Cagri abinin dedigi gibi yapmaya calisirim. Faturayi icerisine koysalar, kutuyu acip bakmiyor sonucta gumruk memurlari degil mi? :)

Ama benim sordugum; herhangi bir aksilikte, takildi gumruge. Bunun vergisi, odemesi, masrafi ne kadar olur bana 330Euro icin?

200euro geçmedikten sonra kolay kolay takılmaz.

200euro geçmedikten sonra kolay kolay takılmaz.

siz öyle sanın :)))))

eskiden 100€ altındaki mallar posta ile kargo dahil geliyordu sonra bunu 100usd ye düşürdüler.
1 ordino ödersiniz 300 tl sanırım
2 gümrükçü parası ödersiniz.oda 100 tl gibi
3 kdv ödersiniz.144 tl

birde faturayı eksik kestirseniz bile artık memurlar muadil ürünlerden bedel belirliyorlar ve ceza kesiyorlar
birde ürünü sakın tamirli diye göndertmeyin basınız ağrır.

birde açık bir şekilde nereden ve ne getirteceğini yazarsan daha yardımcı olunur.

siz öyle sanın :)))))

eskiden 100€ altındaki mallar posta ile kargo dahil geliyordu sonra bunu 100usd ye düşürdüler.
1 ordino ödersiniz 300 tl sanırım
2 gümrükçü parası ödersiniz.oda 100 tl gibi
3 kdv ödersiniz.144 tl

birde faturayı eksik kestirseniz bile artık memurlar muadil ürünlerden bedel belirliyorlar ve ceza kesiyorlar
birde ürünü sakın tamirli diye göndertmeyin basınız ağrır.

birde açık bir şekilde nereden ve ne getirteceğini yazarsan daha yardımcı olunur.

Benim öyle sanmama gerek yok ben en az 20 ürün aldım yurt dışından ve en son aldığım ürün 1 ay olmadı 200euro nun altında hiç birşey gümrüğe takılmadı size öyle denk geldiyse bilmem..

• Factura
  • Ersoy Boztekin
  • Cemberciler Carsisi No:48
  • Kutahya
  • 43100
  • Turquía
  • +905352868685

• Entrega
  • Ersoy Boztekin
  • Cemberciler Carsisi No:48
  • Kutahya
  • 43100
  • Turquía
  • +905352868685
ReferenciaProductoCantidadPrecio unitarioPrecio total
Total productos (sin IVA): 115,93 €
Total gastos de envío (sin IVA): 28,00 €
Total: 143,93 €
1K1723503Q Pedales deportivos DSG 1 101,59 € 101,59 €
1K1864551SUB Reposapies GTI-CUPRA-RS 1 14,34 € 14,34 €

Ersoy Boztekin
25/06/2012 10:36:40
When will my order be shipping?

Añadir un mensaje:
Si desea dejarnos un comentario acerca de su pedido, por favor escríbalo a continuación.

advertising_custom_es.jpg

:)))))))

denediyseniz sözüm yok inşallah eminsinizdir kötü sonuçları olan insanları cok gördüm pakete bakarak geri gidenleri.

Yine kulaktan dolma bilgilerle konular aciklanmis. Ups'in turkce sitesine girseniz yeterince cevaplar mevcut.
75€ ve uzeri her alisverisiniz gumruge takilir.
Altindakilerden 1yilda 5 kez vergisiz getirme imkaniniz mevcut. Herneyse
Vergi icin avrupa ulkelerinden geliyorsa %18, diger ulkelerden %20 vergi aliniyor.
Vergiye kargo bedeli alinmaz. 330€ ya yaklasik 135TL vergi verirsiniz.
Urunu aldiginiz yere mail atin, urunu 65€ olarak faturalandirmalarini isteyin. O durumda direk elinize ulasir. Hangi firma olursa olsun durum boyledir. Kanunda yazan bu. Onun haricinde diger bilgiler soylemler sanstan ibarettir.

Geri
Üst Alt