Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yurtdisi Alisveris

:)))))))

denediyseniz sözüm yok inşallah eminsinizdir kötü sonuçları olan insanları cok gördüm pakete bakarak geri gidenleri.

Size hep öyle denk gelmiş dememki yurt dışı alış veriş yapmak isterseniz ben sizin yerinize sipariş veririm:)

Murat kardesim dedigin gibi yapmaya calisirim tamam ama Volkan abinin dedigi gibi memurlar muadil ürünlerden bedel belirliyorlarsa yine sIkinti cikmasin?

Yok öyle birşey,

Siz yurtdışından ürünü istediğiniz fiyata alabilirsiniz bunda herhangi bir yasal engelleme yok. 1000$ lık ürünü siz 1$ a bulabilirsiniz bu sizin şansınızdır. Buna karışan bir yasal düzenleme yok. Bu sadece rüşvet koparabilmek için yapılan bir hamledir. Ben kadranlarımı öyle getirttim. 700TL civarına geliyor. 50€ luk fatura kestirdim. Sorunsuz elime ulaştı.

OEMVAG'dan sipariş ettim 343€'luk, birşey söylemedim onlara 80€luk fatura kesmişler kendiliğinden. 33TL vergi verdim aldım topkapı ptt'den. Eskiden 150€'ydu sınır. 2011/39 sayılı Genelge olması lazım bu genelgeden sonra 75€'ya düşürüldü.

yurtdışı alışverişlerde şans çok önemli bence..Bende 1-2 ay içerisinde 6 tane çakı aldım..5 tanesi uzakdoğudan, 1 tanesi amerikadan..fiyatları düşüktü ancak bu tip ürünlerin getirtilmesinde sıkıntılar olduğunu okumuştum..benim başıma gelmedi, tamamını teslim aldım..

yurtdışı alışverişlerde şans çok önemli bence..Bende 1-2 ay içerisinde 6 tane çakı aldım..5 tanesi uzakdoğudan, 1 tanesi amerikadan..fiyatları düşüktü ancak bu tip ürünlerin getirtilmesinde sıkıntılar olduğunu okumuştum..benim başıma gelmedi, tamamını teslim aldım..

Yasak ürünlerin hepsi kanunda belirtiliyor. Kanunda yazanın aksine hiçbir ürünün girişi yasaklanamaz. Getirilen mala karışılamaz. Aynı malın ucuz olanını almak sizin en temel hakkınız. Ucuz olanı ülke dışındaysa ve imkanlar ve kanunlar elveriyorsa hiçbir sıkıntı olmadan getirtebilirsiniz. Çakıların getirtilmesi yasaktır, diye bir tabire rastlamadım kanunda.

Tamamen açıklık getireyim.

Eskiden 150€ olan değersiz mal statüsüne giren malların fiyatı düşürülerek. 75€ya kadar olan mallar değersiz mal olarak görülüyor ve ürünlerden vergi alınmıyor.
75€ ile 1500€ arasındaki bütün ürünlerde kişisel kullanım için getiriyorsanız, ticari amacınız yoksa %18 yada %20 vergisini vererek alabiliyorsunuz.
Aynı üründen aynı anda 2 tane getirebilirsiniz. 2'den fazla olursa eğer kişisel kullanım amacı taşımıyor. Buna en büyük örnek janttır. 4 jantı aynı anda getiremiyorsunuz (bu birçok kişinin söylediği birşey) ama bunun için ticari statüye soksalar benim ürünümü, bunun 4 adet değil 1 takım olduğunu belirten bir dava açtığımda kazanma ihtimalimin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. 4 tane getirsem de bunları kendi aracımda kullanacağım ve her arabada bütün jantların aynı olduğunu düşündüğümüzde, söylediğim gayet mantıklı.

Düşük faturalandırmayla ilgili bir kanun yok. Ürünün faturası ülkemizde kesilmediği için, faturası kesilen ülkenin kuralları ile bağlıdır. Her ülkede bizim gibi Faturaya önem vermiyor. Bazılarında fatura sadece bizdeki irsaliye görevini görüyor.

abi benim kayak olayını görüsmüstük ya senle viyanadan ucak ile gönderdiler 2100 tl idi internetden aldıgımız fiyat istanbul gümrükte takıldı firma ismine geldini için daha fazla para aldılar isme olsa daha ucuz olurmuş bilemedik biz 550 tl daha para ödedik gümrüge orda emanette bekledigi güne bile para aldılar kimisi diyor hediye felan derse getiren kişi bişey ödemiyor ordaki memurun insifiyatinde

yurtdışından 6-7 ülkeden 12-13 yıldır çok sayıda alışveriş yapan biriyim, gümrüğe çok paketim düştü (bunlar arasında bırakın elektronik mekanik vs ürünleri, dvd ler, posterler de var) son açıklanan sınır 75€.. düşük fiyat gösterme olayıyla ilgili gümrükte şahit olduğum olay; bir bayanın oğlunun internetten aldığı gümrüğe takılan ürünle ilgili olarak gümrük görevlisi bayana; ürünün fiyatının bu kadar düşük olamayacağını, oğlunuzun aldığı sitenin ve ürünün linkini göndermesini istiyordu ..

Ender abi, memura neymis ki? Ona gostermek zorunde degilim ben aldigim yeri. Belki firmanin ozel musterisiyim, bana ozel indirim yaptilar? Kim bilebilir bunu? Firmayla aramdaki iliskiden kime ne?

yurtdışından 6-7 ülkeden 12-13 yıldır çok sayıda alışveriş yapan biriyim, gümrüğe çok paketim düştü (bunlar arasında bırakın elektronik mekanik vs ürünleri, dvd ler, posterler de var) son açıklanan sınır 75€.. düşük fiyat gösterme olayıyla ilgili gümrükte şahit olduğum olay; bir bayanın oğlunun internetten aldığı gümrüğe takılan ürünle ilgili olarak gümrük görevlisi bayana; ürünün fiyatının bu kadar düşük olamayacağını, oğlunuzun aldığı sitenin ve ürünün linkini göndermesini istiyordu ..

Orada işte memura soracağınız soru : Hangi kanun maddesine dayanarak benden bunu istiyorsun? yada Hangi Yetkiye dayanarak benden bunları isteyebiliyorsun?

Geri
Üst Alt