Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yurtdışından araba alıp kullanmak istiyorum yardım

Serbay dilim döndüğünce izah edeyim,

araç girişlerinde triptik enilen araç geçici giriş belgesi tanzim edilir bu belge aracın yurtta ne kadar kalacağının ve kaldığı sürecede burda bulunmasıda sakınca olmadığını gösteren bir belgesdir. araç arkadaşının üzerine olsa bile türkiye girişinde senin aracı girdirmen gerek ve araç senin pasaportuna kayıt edilmelidr. yoksa arkadaşın kendi pasaportuna kayıt ettirip burda aracı bırakıp gitmesi olmaz sadece aracı yurt dışına çıkarmak için senin pasaportuna aktarılabilir ama bunda süre maksimum 1 aydır. aracı sen kendi pasaportunla bile girdirsen her defasında 6 ay gün alamazsın bu her ne kadar memur insiyatıfında gibi gözüksede gümrük müfettişleri elektronik ortamda yurta kalan araçları süresi dolduğu halde çıkmayanarı ve kullanım amaçlı yurt dışınan getirilen (senin yapmak istediğin gibi) araçların girişlerinin sürekliliğini takip ederler ve sisteme uyarı düşülerek 1 aydan kısa olmamak 3 ayı geçmemek üzere izin belirlernir ve bunun dışına çıkamazlar,

illa getip bineceğim dersen arkadaşın burda bir şirket ihalesi alacak yada burda bir şiket açacak senide çalışanı olarak gösterecek ve araç işyernin açık olduğu sürece veya ihalenin bitiş tarihine kadar aralıksız burda kalabilir.

anlayacağın bu işer karışık ve skıntı veen işler ben gümrük müşavirik firmasındayım 20 yıldır bu tür olayla bu kadar basit olsa inanki ben yerli arabaların yüzne bilebakmam,,, inşallah açıklayıcı olmuştur,,,

[MENTION=738]REİS38[/MENTION]

valla güzel açıklama oldu herkesede teşekkürler, eğer anlattığın gibiyse bu iş olmaz o zaman :(

@REİS38

valla güzel açıklama oldu herkesede teşekkürler, eğer anlattığın gibiyse bu iş olmaz o zaman :(
serbay yurtdışın dan araç sadece 6 ay burda kalabiliyo ondan sonra tekrar çıkış yapması lazı ordada 6 aykaldıktan son ra tekrar burada 6 ay kalbiliyo benim arkadaş abisiyle öyle yapıyolar6 ayda bir degiik araba kullanıyo

Hem orada 6 hem burada 6 ? sanki orada o kadar durmaması gerek ama emin değilim ?

Bulgarıstandan ogrencı olup alırsan bır problem olmaz dıye dusunuyorum.yabancı ogrencı oldugun ıcın plaka xx oluyor.

Geri
Üst Alt