Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yurtdışından araç getirme hk.

oturum iznin olduğu sürece sıkıntı yok...doğrudur haber içindeyim bizzat :D şimdi ben arnavutluktayım oturum iznim var araba getirebiliyorum leon cupra 17.000 euro sıfır :) ama aması var
ben sureklı burda yaşamıyorum yanı oturum sürem bittiği zaman git gel yapmam lazım girdi cıktı.oturum iznim kartı süresi doldugu zamanda nasıl uzatacağım.ucuz arabaya bineceğim diye durmadan masraf+git geli de cabası :D sureklı gurbetci olanlara bu ...ama oturumumu sürekli yenılerim adamım var sudur budur dersiniz ona karışamam

Valla ben çok araştırdım eskisi gibi olmuyor artık sadece yurt dışında olan gurbetçiler için yapıldı bu kanun
Birde polislerin bir çoğu bilmiyor yurt dışından gelen arabayı vekaletle kullanana birşey yapmıyorlar fakat otoban polisi çok iyi biliyor yeşil yazılı olan direk pasaport istiyor ve sigorta kimin üzerine olduğu yeşil belgeyi

kurye ile elden teslime verildi

Valla ben çok araştırdım eskisi gibi olmuyor artık sadece yurt dışında olan gurbetçiler için yapıldı bu kanun
Birde polislerin bir çoğu bilmiyor yurt dışından gelen arabayı vekaletle kullanana birşey yapmıyorlar fakat otoban polisi çok iyi biliyor yeşil yazılı olan direk pasaport istiyor ve sigorta kimin üzerine olduğu yeşil belgeyi

yeşil pasaporta gerek yok.triptik karne+uluslararası sigorta ve uluslararsı gecerlı ehliyet yeterli.oturum iznin olacak gün şartı doğrudur.mesela 2 yıl kaldın trde nerden alındıysa arac o ulkeye giriş cıkış yapıyorsun ama aması oturum süren olmazsa girdiğin gibi cıkamazsın :D gumrukte tekerlere pranga vuruyolar :)

yeşil pasaporta gerek yok.triptik karne+uluslararası sigorta ve uluslararsı gecerlı ehliyet yeterli.oturum iznin olacak gün şartı doğrudur.mesela 2 yıl kaldın trde nerden alındıysa arac o ulkeye giriş cıkış yapıyorsun ama aması oturum süren olmazsa girdiğin gibi cıkamazsın :D gumrukte tekerlere pranga vuruyolar :)
Yeşil pasaport değil abi sigorta onlarda yeşil ufak bir kağıt sadece ruhsatta kart vizit gibi ufacık ben hafta sonu yunandan geldim tr ye bir sürü şey oldu kapıkuleden çıkış gece 4 yunandan giriş öğlen 4 bg plakalı arabayla kaçakçı olduk nerdeyse

artık sıkıntılı işe çevirdiler çünkü batumdan gelip lüks araç alan sayısı son yıllarda baya arttı.ve ticarete döktüler bu işi oyuzden bazı onlemler alındı.

parayı kaptırmanız an meselesi...eksik bir evrak arabanızdan olma ihtimaliniz yuksek.gümrükte aracı bağlıyorlar öle ce kalıyor.sonra ihaleyle alırsınız denk gelirse :D

Geri
Üst Alt