Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yurtdışından Alışveriş Yapmak ( EBay.Co.Uk )

dmRhn

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar birşeyi merak ediyorum forumda bunu yapan varmı bilmiyorum ama yurtdışından bir sipariş vermeyi düşünüyorum 200$ 'lık bir sipariş sizce bu sipariş alınması durumunda bize ulaşma durumu nedir bilgi alabilirmiyim? Yani bu meblada birşey gümrükten geçermi yada bu konuda bir sıkıntı çıkartırmı ?

kardeşim ben yakın zamanda amazondan alışveriş yapmıştım 60 euroyu geçmediği için gümrük ödememiştim ödemeyi direk kredi kartından aldılar 4 günde geldi hayret ettiim ama kargosu ürünün 3 katıydı ve normal geldi çünkü 3 ülke geçmişti bence senin alışverişden gümrük alabilirler alışverişi tamamla butonunda hesap yapıyorlar dikkat et...

alıcağın ürüne bağlı ben 300 euro ya kadar pek çok alışveriş yaptım hiç biride gümrüğe takılmadı kapıma kadar geldi

Anladığım kadarıyla o zaman hesap sonu gümrük ücretlide dahil ediliyor doğrumu Feridun? Gerçi satan bir şahıs mağaza değil, güvenmelere burada ayrı bir konu, gitti gidiyor da ki sıfır risk geçerli mı aceba ebay'da. En kötü ihtimalle 3-5 daha fazla verip mağazadan almak daha mantıklı gibi geliyor bana.

alıcağın ürüne bağlı ben 300 euro ya kadar pek çok alışveriş yaptım hiç biride gümrüğe takılmadı kapıma kadar geldi
Elektronik ya ondan diyorum, Türkiye 'de 900 TL olan ürün yurtdışında 400TL sok oldum gercekten

açıkcası ben hiç elektronik almadım ama büyük veya dikkat çeken birşey değilse takılacagını sanmıyorum ayrıca bayram ve yılbaşından bir ay öncesi ve sonrasında limitler artıyor yani normalde 100 dolarsa 200 dolara kadar çıkarıyolar ;)

ben 100 avro sınırı var diye biliyorum üstü gümrüğe tabii oluyor.

ebay dan alışveriş biraz zor paypal hesapları bilmem nedir ben bir türlü rahat alamadım.
sonunda bi baktım amazon da aynı ürün var alışveriş sistemi güzel kargoyu gümrüğü herşeyi hesap edip belirtiyorlar sonunda onay alıyorlar ve ulaşımı DHL ile oluyor sorunsuz... bence amazondan bakın...

160 Avro + Ship e kargoda içinde kolçak almıştım ispanyadan geldi haftada karsa ulaştı hemde Ptt kargoyla ve Gümrük Ödememiştim ama o zamanlar gümrük yasası yeniydi şimdi nedir bilmiyorum..:eek:key:

Geri
Üst Alt