Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yolcu kapısından gelen tıkırtı

LeonGS

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yeni bir sorunla karşınızdayım. :) Dün akşam üzeri Avcılar'dan gelirken yolda duymaya başladığım ufak bir tıkırtıdan bahsedicem. Aracın yolcu kapısı bölgesinden geliyor. İlk başta emniyet kemeri havada kaldığı için onun tıkırtısı zannetim. Bağladım kemeri sonra kemer yükseklik ayarından sandım o da değilmiş. Kapı açıktır deyip indim yolun kenarında kapattım ön ve arka kapıyı sonra devam ettim yine olmadı. Peki bu tıkırtı kapının içinden gelebilir mi? Ben Range'ten tutun Ford Taunusuna onlarca araba kullandım böyle saçma bişey ilk kez görüyorum. Sizce nereden geliyor olabilir bu tıkırtı?

İkinci Leonum Kapı İçlerinden Ses duymadım Hiç:confused:

bu tıkırtı kapı içerisinden mi geliyor yoksa kilit kısmından gıcırtı sürtme seklindemi geliyr

Valla Tuğra hocam kapı dışında herhangi birşey yok kapının içinden geldiğini düşünüyorum. Yani kapının oturmadığını düşünsem dışardan kapattığımda mutlaka açıklık kalır. Çok ilginç bir de çok hassas bir ses bozuk yolda gelmiyor böyle otoban düz yollarda giderken hissediyorum. Arabayı çok dinleyen ve takıntılı bi adam olarak rahatsız oldum. Yakarım ben bu arabayı yakında bulamazsam :)) Şaka bi yana fikri olan var mı ciddi sinir bozucu bişey...:confused:

kapı menteselerini bi yaglamakta fayda var onu dene birde yakında cam için veya hoparlör sistemi için oynama yapıldımı kapıda gecen bizim montaj servisine bi araç gelmişti hop vidasını bosa gelmiş zamanla oda geriye gelip tıkırdı yapıyomuş içinde sokünce kapıyı içini baktık vida bi bakmakta fayda varr

daha önce kapı döşemesi açılıp herhangi bir işlem gördüyse onunla alakalı olabilir :eek:key:

aynı ses problemi bende de var bende senin dediğin gibi bazı şeylerden şüphelendim ama hiçbirinden kaynaklanmıyor. Sanırım emniyet kemerinin yüksekliğini ayarlayan beyaz parçada gevşeklik var ve o ses yapıyor birde ona bak istersen saygılar

ben size söyleyeyim o sesin nereden geldiğini sessss kapı kilitlerinden geliyor istersen wd 40 sık ses bak nasıl kesiliyor ama bir süre sonra ses tekrar başlıyor sana tavsiyem sanayi vazelini sıkman olur kilitlere çünkü gres toz pislik tutyor vazelin en iyisi kurumuyor kalın olduğundan boşlukları dolduruyor bulabilirsen tüpte bul iyice yedire yedire sık ben bulursam öyle yapıcam bide arka koltuk kilitleri var oralarıda vazelinle kalınca bagaj kilidinin oturduğu halkayada 2 tur elektrik bandı sar kilidi de vazelinle sonra bak bakalım tık ses geliyormu

Geri
Üst Alt