• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Yol Tutuş İyileştirme Modifikasyonları Hakkında Detaylı Bilgilendirme

bose

Kayıtlı Üye
İsim
BORA AKYAL
Nereden
İstanbul
eline sağlık yazdıkların için,peki neden fabrika çıkışı benim araç diğer leonlara göre daha sertleştirilmiş(servis söyledi belki de aynıdır diğerleri ile bilmiyorum) bir amortisör sistemiyle donatılmış,diğer leonlara takılan ile aynı olsaydı ne kaybım olacaktı,sadece bilgi almak için yazdım...

• Beğen
Reaksiyonlar: ukku

ukku

Kayıtlı Üye
İsim
Utku Uzunoğlu
Nereden
İstanbul
Plaka
audi s3
eline sağlık yazdıkların için,peki neden fabrika çıkışı benim araç diğer leonlara göre daha sertleştirilmiş(servis söyledi belki de aynıdır diğerleri ile bilmiyorum) bir amortisör sistemiyle donatılmış,diğer leonlara takılan ile aynı olsaydı ne kaybım olacaktı,sadece bilgi almak için yazdım...
Cupra'da standart Leon'dan daha sert bir süspansiyon sistemi olduğu doğrudur. Bizde de var, tecrübeyle sabit :)
Sportif süspansiyonlar standart, konfor odaklı süspansiyonlardan hem daha kısa hem de daha sert olurlar. Bu da size artı yol tutuş sağlayabilir.
Ama bu spor süspansiyonun sağlayacağı ekstra yol tutuş ilk mesajımdaki sert yay semptomunda bahsettiğim gibi, gerçekten kaliteli zemin şartlarında kendisini gösterebilir. Fabrikanın kullandığı sportif yay, hafif dalgalı yollarda aftermarket spor yaylar kadar yoldan çıkarmaya çalışmaz. Ama gerçekten kalitesiz zeminde tıpkı spor yay takılmış gibi zıp zıp zıplarken standart Leon kadar da yol tutamadığınızı farkedebilirsiniz. Bu biraz daha sert yayları, biraz daha sert amortisörler ile kombine eden fabrika standarda en yakın rahatsızlık ve bozuk yol kondisyonlarında minimum yol tutuş kaybını hedeflemiştir. Ama yine de Cupra üretilirken aracın bozuk zeminde de yol tutuşunu koruması ve aynı zamanda sunacağı konfor standart Leon'dan bir nebze daha az göz önünde bulundurulmuştur.

Güzel yorumlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Aklınıza takılan, merak ettiğiniz sorular varsa sorabilirsiniz, bildiğim kadarı ile yardımcı olurum.

• Beğen
Reaksiyonlar: bose

JoSepHH23

Kayıtlı Üye
İsim
Yusuf BAYRAKTAR
Nereden
İstanbul
Plaka
34 KSA 13
Harıka bır bılgılendırme tesekkurler utku :)

Acaba sarı koni nerdne buluruz :) :)

• Beğen

ukku

Kayıtlı Üye
İsim
Utku Uzunoğlu
Nereden
İstanbul
Plaka
audi s3
Estremo Tuning - Hakan abi yardımcı olur. Utku'nun arkadaşıyım derseniz oluru ne ise yapar :)

JoSepHH23

Kayıtlı Üye
İsim
Yusuf BAYRAKTAR
Nereden
İstanbul
Plaka
34 KSA 13
Estremo Tuning - Hakan abi yardımcı olur. Utku'nun arkadaşıyım derseniz oluru ne ise yapar :)
Tesekkur ederım utku bazı planlarım var suan onada sıra emınım gelıcek cok sagol :)

0zann

Kayıtlı Üye
İsim
ozan
Nereden
İstanbul
Arkadaşım puntoya 80 hp demişsin 77 hp orjinali demekki puntoda filtre egzoz var ozaman işler karıştı alet stok değil ?? :confused:

Eline sağlık utkucum. Bu bilgilerle belkide hayat kurtardın farkında değilsin. ;)

• Beğen

H_G

Kayıtlı Üye
İsim
H_G
Nereden
İstanbul
Derin bilgi ve birikimlerini bizlerle paylaştığın için teşekkürler Utku :) :eek:key: Yaptığımız modifikasyonlardaki hatalarımızı düzeltmek kalıyor şimdi bize :)

• Beğen

eneserol

Kayıtlı Üye
İsim
Enes Erol
Nereden
İstanbul
Plaka
34 EE 4125
eline sağlık gerçekten çok faydalı bilgiler ;)

• Beğen

tugra kazım

Kayıtlı Üye
İsim
tugra kazım
Nereden
Kayseri
Plaka
38 HU 941
elinize saglık tşkler bu bilgiler icin :eek:key:

• Beğen

Dawn

Kayıtlı Üye
İsim
Mikail
Nereden
İstanbul
Plaka
34sfk46
Es geçilmemesi gereken en önemli nokta şudur. Siz dünyanın en pahalı süspansiyon sistemini en iyi lastikleri ile kullanabilirsiniz...

Doğru bir çizgi yakalayamıyorsanız yada yakalayamadınız ve aracın denge noktasını oturduğunuz koltukta hissedemiyorsanız aracınızı her zorladığınızda risk altındasınızdır.
Bunun için kendinizi eğitmeniz bazı durumlara alıştırmanız gerekmektedir.

Aksi taktirde hızlı girdiğinizi düşünüp gazı kestiğiniz keskin bir virajı daha hızlı dönebilecekken yavaşlayarak kaza yapabilirsiniz.

• Beğen
Üst Alt