Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yol bilgisayari yakit tuketim verileri

Acik konusmak gerekirse ben hic bir aracin yakit tuketimi icin katalog verilerine de cok guvendigim insanlar disindakilerin verilerine de inanmiyorum. Bazi insanlar var ki sanarsin firmanin ortagi, nasil salliyorlar benim arabam az yakiyor diye. Ne hikmetse ayni araci sakin kullanimla ben kullaniyorum (ki yillardir araba kullaniyorum) en az 2 litre fazla yakiyor.
O nedenle bence digerlerini de bizzat tecrube etmeden aracindan hic soguma.
ya kusura bakmayın oyle lönk diye dalıyorum ama :) ben bu sakin kullanım işini anlamadım gitti forumda herkes bir sakin kullanım tutturmuş gidiyor. bu sakin kullanımı biraz acabilirmisiniz? yani mesela kimisine gre 3000 devir sakin dir kimine gore 2000. benım aracım su anda 3800 km oldu baslarda bende cok takmıstım yakıt konusunu ama baktım hıc cıkılmıyor ısın ıcınden :) vazgectım bende bakmıyorum artık cok. ama sunu farkettım yol bılgısayarının soyledıgı aralıklarda vites degiştirirsek 1. göstergede ortalama yakıt 12 litrelere cıkıyor ama normal ku kendi kullanımımda ben 3000 devırde vıtes degıstırıyorum ve o devirlerde kullanınca bıraz daha düşüyor ortalama. yok sa ben mı yanılıyorum ?

ya kusura bakmayın oyle lönk diye dalıyorum ama :) ben bu sakin kullanım işini anlamadım gitti forumda herkes bir sakin kullanım tutturmuş gidiyor. bu sakin kullanımı biraz acabilirmisiniz? yani mesela kimisine gre 3000 devir sakin dir kimine gore 2000. benım aracım su anda 3800 km oldu baslarda bende cok takmıstım yakıt konusunu ama baktım hıc cıkılmıyor ısın ıcınden :) vazgectım bende bakmıyorum artık cok. ama sunu farkettım yol bılgısayarının soyledıgı aralıklarda vites degiştirirsek 1. göstergede ortalama yakıt 12 litrelere cıkıyor ama normal ku kendi kullanımımda ben 3000 devırde vıtes degıstırıyorum ve o devirlerde kullanınca bıraz daha düşüyor ortalama. yok sa ben mı yanılıyorum ?

Estagfurullah :) Haklisin, goreceli bir kavram. Benim sakin kullanimdan kastim; araca gazi yedikce yavas yavas vermek. Ornegin kalkislarda (sahsi tecrubeme gore yakiti ortalamasini en cok etkileyen olay) cok yumusak kalkmak, kimseyle kapismamak, yokus asagi inerken gaza ya tatli tatli basmak ya da hic basmamak, kirmiz isin dibine gelene kadar gazi koklememek ve kirmiziyi gorunce ayagimi gazdan cekmek vs. vs.
2 aracimi cok sevdigim halde yakit konusu yuzunden degistirmis biri olarak sunu soyleyebilirim ki; haklisin cok takilmamak lazim, yoksa sinir, stres, gerginlik, aractan sogumanin bini bir para :)
Son soylediklerine yorum yapamiycam zira istanbul trafigine yenik duserek dsg aldim leonu :)

Geri
Üst Alt