Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yol bilgisayari yakit tuketim verileri

Yok yok o kadar sürmüyor. Çünkü sabah işe geliyorum, akşama o değerler gidiyor. Sanırım selçuğun da dediği gibi 6 saat ya da daha kısa bir süre.

Kitapçıkta yazıyor olması lazım. Gidince olmazsa bakıp yazayım. Ama yanlış hatırlamıyorsam 1. değer gün boyunca tutuluyor (biz sıfırlamadığımız sürece) diye biliyorum.

2. deger biz sifirlamadigimiz surece duruyor bildigim kadar ama ilki de arkadaslarin dedigi gibi galiba abi. Kitapciga hic bakmadim ben

benim kitapçıkta şu an kargoda gelince yine bakacağım

kitapçıkta 1. ortalamanın kontağın toplam 2 saat kapalı kaldığı durumda, 2. ortalamanın ise kontağın açık olduğu toplam süre boyunca 20 saat veya 2000km'den hangisine önce ulaşılırsa o zaman sıfırlandığı yazar. yani sıfırlamadığımız sürece üstüne eklemesi gibi bir durum yok.

Merhaba arkadaslar,
2012 leonun yol bilgisayarinda hepimizin bildigi uzere iki farkli yakit ortalama tuketim verisi var. Bildigime gore (ki yanlissam lutfen duzeltin cunku emin degilim) bunlardan 2 olan sayaci sifirlayana kadar toplam ortalamayi, 1 olan ise belli bir menzili olcuyor.
Soru su; 1 olani ne zaman sifirlaniyor? Zira bazen arabayi stop ediyorum, 1 saat sonra kaldigi yerden devam ediyor. Bazen de 0'da tekrar basliyor.
Ilave olarak da sunu soylemek istiyorum, 2 olanin ortalam tuketimini bir kac kez depo doldurma yontemi ile test ettim ve hepsinde de yol bilgisayari ile ayni verileri elde ettim. Bu cok guzel birsey cunku diger marka aracalarimin yol bilgisayarlarinin hic biri dogru olcmuyordu.

Benim araç da Yol bilgisayarı "0" gösterirken 70 km gitti ve hala gidiyordu. Seat'a bir türlü arıza olduguna ınandıramadım şikayet ettim kimsenin umrunda degil aracı satacam bir daha kesinlikle vw grubunun araclarına binmeyecem beni yarı yolda bırakdan niye arabasını alayım ki

kitapçıkta 1. ortalamanın kontağın toplam 2 saat kapalı kaldığı durumda, 2. ortalamanın ise kontağın açık olduğu toplam süre boyunca 20 saat veya 2000km'den hangisine önce ulaşılırsa o zaman sıfırlandığı yazar. yani sıfırlamadığımız sürece üstüne eklemesi gibi bir durum yok.

Tesekkur ederim.

Benim araç da Yol bilgisayarı "0" gösterirken 70 km gitti ve hala gidiyordu. Seat'a bir türlü arıza olduguna ınandıramadım şikayet ettim kimsenin umrunda degil aracı satacam bir daha kesinlikle vw grubunun araclarına binmeyecem beni yarı yolda bırakdan niye arabasını alayım ki

Acikcasi bizde vw grubu birden fazla arac var, yol bilgisayari konusunda sikinti yasamadik. Ancak servis hizmetlerinden hic memnun degiliz. Dediginiz gibi inanmiyorlar. Gecen leonu 15.000 bakimina soktum, bakim cikisi aracin yakit tuketimi 1,5 litre artti. Gerci sonradan normale dondu ama adamlar mumkun degil yanlisiniz var diyolarlar.
Daha onceki ford, toyota ve honda araclarimda yol bilgisayarlari rezaletti.

Acikcasi bizde vw grubu birden fazla arac var, yol bilgisayari konusunda sikinti yasamadik. Ancak servis hizmetlerinden hic memnun degiliz. Dediginiz gibi inanmiyorlar. Gecen leonu 15.000 bakimina soktum, bakim cikisi aracin yakit tuketimi 1,5 litre artti. Gerci sonradan normale dondu ama adamlar mumkun degil yanlisiniz var diyolarlar.
Daha onceki ford, toyota ve honda araclarimda yol bilgisayarlari rezaletti.

Passat var bende hiç sıkıntı olmadı ama leon sıkıntı yaptı bana bıraz önce bmw inceledim mesela 2012 320i benzinli yakıt tüketimi 7.7 beygir 185 bizimkisi 1.4 benzin 125 beygit 8.0 yakıt tüketimi nasıl oluryor bu anlamak münkün değil iyice sağumaya başladım

Passat var bende hiç sıkıntı olmadı ama leon sıkıntı yaptı bana bıraz önce bmw inceledim mesela 2012 320i benzinli yakıt tüketimi 7.7 beygir 185 bizimkisi 1.4 benzin 125 beygit 8.0 yakıt tüketimi nasıl oluryor bu anlamak münkün değil iyice sağumaya başladım

Acik konusmak gerekirse ben hic bir aracin yakit tuketimi icin katalog verilerine de cok guvendigim insanlar disindakilerin verilerine de inanmiyorum. Bazi insanlar var ki sanarsin firmanin ortagi, nasil salliyorlar benim arabam az yakiyor diye. Ne hikmetse ayni araci sakin kullanimla ben kullaniyorum (ki yillardir araba kullaniyorum) en az 2 litre fazla yakiyor.
O nedenle bence digerlerini de bizzat tecrube etmeden aracindan hic soguma.

Geri
Üst Alt