Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Yol bilgisayari yakit tuketim verileri

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında jvfc tarafından paylaşıldı.

1. jvfc

jvfc SCW Üyesi

119
    44
    28
    Merhaba arkadaslar,
    2012 leonun yol bilgisayarinda hepimizin bildigi uzere iki farkli yakit ortalama tuketim verisi var. Bildigime gore (ki yanlissam lutfen duzeltin cunku emin degilim) bunlardan 2 olan sayaci sifirlayana kadar toplam ortalamayi, 1 olan ise belli bir menzili olcuyor.
    Soru su; 1 olani ne zaman sifirlaniyor? Zira bazen arabayi stop ediyorum, 1 saat sonra kaldigi yerden devam ediyor. Bazen de 0'da tekrar basliyor.
    Ilave olarak da sunu soylemek istiyorum, 2 olanin ortalam tuketimini bir kac kez depo doldurma yontemi ile test ettim ve hepsinde de yol bilgisayari ile ayni verileri elde ettim. Bu cok guzel birsey cunku diger marka aracalarimin yol bilgisayarlarinin hic biri dogru olcmuyordu.

2. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.791
    5.621
    113
    Kullanan arkadaşlar sorularınızı cevap vereceklerdir.

3. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    1. ortalama kısa güzergah ortalamasıdır.. yada gün içerisinde farklı zamanlardaki kullanımların ortalamalarını tespit eder.. hiç saat turmadım ama aradan 6 saat geçince sanki kendini sıfırlıyor.. :eek:key:

4. firozat

firozat SCW Üyesi

717
    377
    63
    1. yol bilgisayarı 2 yaklaşık 2 saatte bir kendini sıfırlıyor. Veya OK tuşuna basılı tutarak 1. yol bilgisayarındaki bütün verileri kendiniz sıfırlayabilirsiniz.
    2. yol bilgisayarı içinde tam emin değilim ama belli bir yüksek kullanım süresinden sonra sıfırlıyor kendini.

5. kayalutfu

kayalutfu SCW Üyesi

96
    35
    18
    benim bildiğim 1. veri 2 saatte sıfırlanıyor
    2. veri siz sıfırlayana kadar sıfırlanmıyor galiba
    ama 1den eminim vw de çalışan makine mühendisinden aldığım bilgi

6. jvfc

jvfc SCW Üyesi

119
    44
    28
    Tesekkur ederim cevaplariniz icin. 2 saatte bir derken, stop ettikten sonra iki saat degil mi? Yani stop ettikten 1 saat sonra tekrar hareket edersem sifirlanmadan devam ediyorum yani?

7. kayalutfu

kayalutfu SCW Üyesi

96
    35
    18
    aynen abi kontağı kapattıktan sonra 2 saat geçince sıfırlıyor 1 saat sonra açarsanız kaldığı yerden devam eder

8. Ziya

Ziya SCW Üyesi

1.379
    729
    113
    Kitapçıkta yazıyor olması lazım. Gidince olmazsa bakıp yazayım. Ama yanlış hatırlamıyorsam 1. değer gün boyunca tutuluyor (biz sıfırlamadığımız sürece) diye biliyorum.

9. jvfc

jvfc SCW Üyesi

119
    44
    28
    Tesekkur ederim kardesim

10. jvfc

jvfc SCW Üyesi

119
    44
    28
    Tesekkur ederim kardesim