Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yol bilgisayarı yakıtı ne kadar doğru ölçer

hsynkosel

Kayıtlı Üye
merhaba yakıt aldığımda bilgisayar yol aldıkça mesafeyi artırmaya başlıyor yavaş yavaş yorum alabilir miyim

son 35 kmlik sürüş tarzınıza göre menzil belirlemekte.
Agresif kullanmaya başlarsanız ya da şehiriçi trafigine girerseniz menziliniz düşecektir. Sakin kullanmaya başladıgınızda ya da uzun yolda sakin gitmeye başladıgınızda menziliniz dogal olarak artacaktır. Çünkü ortalama yakıtınızı düşürmüş olacaksınız.

söylenicek sözleri bertan kardeşim söylemiş....

defalarca test ettim yol bilgisayarı ne diyorsa doğru çıkıyor...!:seat

birde benim sorum olacaktı sıfırlandımı yol bilgisayarı üstte ufak 1 rakamı cıkıyor bu nedir ? birde mesela önce yakılan yakıta göremi gideceği km miktarını belirliyor , mesela genelde şehir içinde trafikte kullandım ben aracı full depoda 550 km diyor , diyelimki uzun yola çıktım sakin sakin gideceğim full depoyla gerçek gidilecek km yi ne zaman yazar ? yada bunun sıfırlama yolu varmı , sıfırladım denedim yine 550 km yazıyor :/

35 kilometroden sonra sabit olrak mı düşüyor güvenebilir miyiz bilgisayara

birde bu 0-100km yazan yerin tam üzerindeki 1 nedir onu anlayamadım tam olarak bilgisi olan varsa sevinirim

birde bu 0-100km yazan yerin tam üzerindeki 1 nedir onu anlayamadım tam olarak bilgisi olan varsa sevinirim

2 sürücü profili olabilir :eek:key: yada benimkinde öyle olduğunu sanıyorum:D
Aslında benim de merak ettiğim birşey var; izin dönüşü 800 km de kalan mesafeyi 0km ye düşürdüm, benzin ibresi de sıfır konumundaydı. daha kaç km gidebilirdim?

Geri
Üst Alt