Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yol bilgisayarı fonksiyonları...

tolgabes64

Kayıtlı Üye
yol bilgisayarını kullanıyordum ama bugün birşey farkettim. ortada dijital hız göstergesi ve sağ üstünde vites geçişlerinde uyaran bi fonksiyon var. mevcut vitesi ve uygun vitesi arttır azalt olarak gösteriyor.. ben bilmiyordum eğer baka bilmeyenlerde varsa öğrenmiş olur :) burada tüm fonksiyonları tek mesaj altında madde madde yazacam bilmeyenlere

aracla ilgili tümmm fonksiyonları video ve resimli bi kitapçık olarak yapıcam kendi türkçe çekimlerimle..bu fonksiyonun amacı yakıt sarfiyatını en aza indirmek için sunulan yardım mış.. istanbulda düzgün bi kitapçık oluşturacam videolu

http://i53.tinypic.com/mubls1.jpg

=) bizim aarkn golfündede vardı o dediğiniz özellik....

dediğim gibi ben yeni öğrendim ve bilmeyen arkadaşlar varsa onlarada anlatma amaçlı yazmştım :) ana mesajı birdaha düzenledim. istanbula gittiğimde düzenli ve detaylı bi kitapçık oluşturucam. her fonksiyonu anlatmaya çalışırım. yol bilgisayarı dışındaki fonksiyonlarda dahil. araç kitapçığındakileri video ile destekeleme

sinir bozucu bi özellik bence.. :)

bazen 2000 deviri bile bulmadan vites arttırımı uyarısı veriyor. önceleri pek takmıyordum ve genelde 2500de filan vites yükseltiyordum ama bi ara arabanın dediği gibi kullandım, yakıt tüketimi gerçekten farkedilir ölçüde azaldı.

bazen o uyarıyı dikkate alıyorum devir düşükken bir üst vitese geçirtip arabayı zorladığı oluyor eğer önünüzde hafif rampa varsa çok uymayın oklara birazdaha devir yükseltin:)

engebelii yollarda pek işe yaramadığı doğru ancak düzde arabanın dediği gibi kullanılırsa hakkaten yakıt baya bi farkediyo

Geri
Üst Alt