Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yol bilgisayarı en çok kaç km gösteriyor?

1.4 tsı ile ankara dönüşü 3 çeyrekten fazla depoda 920 gördüm
bi daha doldursaydım belki 1000 i zorlardı

Benim en çok gördüğüm 120 km tüpleneli çeyrek depoyu pek geçmiyorum yakıt ibresinde :D

beni şaşırttı bu yol pc si 255 tl yakıt attım 550-650 arası gösteriyodu yok canım diyodum ama doğru çıktı ışık yandı şuan ilk 90 sonra 40 km diyor.

dün ilk kez depoyu fulledim sonrasında 20*30 km gittim en son 550km gözüküyordu.
Fazla yakıyormuşum gibi hissediyorum anlık yakıt ortalaması ekranında 9.2lt fln görüyorum bu araç nasıl az yakar nasıl kullanmalıyım tavsiyeleriniz var mı? Ben biraz acemi olduğum için fazla yakmam normal bu sıralar ama gayet sakin kullanan arkadaşlar geçtiğinde dahi anlık tüketim 9un altına inmiyor :S

anlamadım gitti yeni motor açılmadığındanmı nedir,, bu arabayla yola çık 70-80 le git yol pc si daha fazla gösteriyor kesinlikle bazende uzun zaman gigiyorum hiç değişmiyor sabit kalıyor km. ama herzaman otobanda değilizki.. ne yalan söğleyim bundan önceki aracımda 1.3 dizelde iken hiç bakmıyodum bile bazen km sıfırlayıp 750 800 km gidiyodum, aldığım mazotta bu araca koyduğum benzinden şuan %75 fazla para ödüyorum.. gözüm sürekli yakıta takılır oldu.. tamam rahat konforlu araçta az yaksa da gezmemizi kısıtlamasak.. daha önceden ıbızamda vardı 1.4 benzinli bukadar bakmıyodum yakıt ibresine napcaz bilmiyom..

istanbuldan yola çıktım sabit 110 km hızla aksaray da fullledim depoyu pozantı dan rampa aşağı inerken 1.6 tdi ile 1270 km maksimum

1.2 tsi ve 1.4 tsilar az yakmak istediklerinde gaza nazik davranıp viteside düz yolda 2200dd civarında değiştirirlerse düşük rakamları rahatça görürler.
bende 1.2tsi var iken normal kullanımda 2200dd de vites değişimi yeterli oluyordu.
160'lıkta ise 1800-1900dd yeterli oluyor. Tasarruflu kullanım için.

Geri
Üst Alt