Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yol bilgisayarı 4.8 lt/100 km..?

mechnegg

Kayıtlı Üye
İyi geceler arkadaşlar,

Bugün işyerine arabamla geldim..Toplam 40 km yol..10 km lik kısmı şehir içi..80 km/h ortalama hız...Yol bilgisayarının gösterdiği değer 4.8 lt/km..Olabilir mi? Normal mi? Yoksa yol bilgisayarı mı sapıttı? Fiili değer-yol bilgisayarı sapması yaklaşık ne kadar olabilir?

neden anormal olsun.. :)
yol bilgisayarının hesapladığı değerler gerçeği yansıtır zaten..en fazla - ya da + olarak çok az oynar..arabanız 40km'de 2L'den az benzin yakmış bu ortalamayla..

Olabilir. Yolun çoğunluğu yokuş aşşağı mıydı? Diğer türlü zor bir değer. Bende 80km yi ( Bahçeşehir - Sabiha gökçen) 4.1 le gitmiştim yaklaşık 90-100 sabitle.

olabilir bu değerleri tsi 140 lık aracımla bende görüyordum ama hafif bir trafik veya rampa yukarı oldummu havada uçuşuyo lt ler :D

Olabilir. Yolun çoğunluğu yokuş aşşağı mıydı? Diğer türlü zor bir değer. Bende 80km yi ( Bahçeşehir - Sabiha gökçen) 4.1 le gitmiştim yaklaşık 90-100 sabitle.

Aha yakalandım :) Yokuş aşağı kısmı 2-3 km civarıydı aşağı yukarı, yukarı aşağı :)

Aha yakalandım :) Yokuş aşağı kısmı 2-3 km civarıydı aşağı yukarı, yukarı aşağı :)

bizim motorlarda yokuş aşşa inerken gaza basmayıp düz yolda da sabit gidip hızlanmazsak zaten 5.5'in yukarısına çıkmıyo :) Ben bazen okula 4.9 la filan gidiyorum sakin gidersem ama bazende 10 la gidiyorum :D basmayınca az yakması güzel birşey :D hatta 5 gibi değerlere ben yakmıyor bile diyorum :D

Geri
Üst Alt