Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yol bilgisayarı LPG tüketimini doğuru gösteriyormu

• Konbuyu başlatan guner79
  • Başlangıç tarihi
G

guner79

Guest
Merhaba arkadaşlar benim araç Cordoba 1.4 16v ve araçta GAZITALY gaz sistemi var Yol bilgisayrı gazda iken yakıt tüketimini ortalama %6.1 gösteriyor acaba bu gaz tüketimini doğrumu gösteriyor. Test eden varsı yorumlarınızı bekliyorum

seat ta değil diğer marklardada bence doğru göstermiyor. benzinli üretilmiş araç sonuçta

Güner Abi Likit Gazın Vizkositesinden dolayı doğru sonuç vermez Gazda yol bilgisayarı ama Yaklaşık değeri gösterir.. En sağlıklı ölçüm ise depoyu fulleyip km yi sıfırlamaktır tabi soğuk kış günlerini geçirdiğimiz şu günlerde buda sağlıklı sonuç vermeyecektir çünkü aracın benzinde çalışma süresi daha uzundur.. fakat Yaz aylarında dediğim tam net bir rakam verir yol bilgisayarı ise altında yada üstünde gösterebilir.. :eek:key:

Bu akşam denedim 200 km de 50 tl gaz yaktı 0.25 krş km yakıyor soğuktan galiba bana çok yakıyor geldi [MENTION=19934]Çöllü[/MENTION]

O hıza göre normal değer bence. Zaten LPG bu kış baya pahalandi. Gayet güzel.

Bu akşam denedim 200 km de 50 tl gaz yaktı 0.25 krş km yakıyor soğuktan galiba bana çok yakıyor geldi @Çöllü

Abi Daha ne yaksın ben Leonda 300 krş yakıyordum son zamlarla LPG nerdeyse 2.90 oldu yakında 3 diyecek onuda bitirdiler bence normal ama havalar biraz düzelince birde ayar yaptırdınmı gene 220-240 krşa düşer :eek:key:

Geri
Üst Alt