Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yokuşta boşa atanlar için

Boşa atmayınca anlık olarak daha az yakıyor. Bu bir gerçek. Ancak boşa atıncada araba yokuş aşağı hız kazanıyor. Tekrar yokuş yukarı gelince daha az benzin harcanıyor..

Garip bir denklem :D

zaten su bahsı gecen olay dırek ezberlenmek yerıne yerıne gore yapılcak bsy,dedıgın gıbı yokustan kaptırıp yıne yokus cıkılabılır ama onune araba cıkmaması gerekıyor boyle durumlar ıcın hıc frenlemeden gıtmen lazım

zaten su bahsı gecen olay dırek ezberlenmek yerıne yerıne gore yapılcak bsy,dedıgın gıbı yokustan kaptırıp yıne yokus cıkılabılır ama onune araba cıkmaması gerekıyor boyle durumlar ıcın hıc frenleden gıtmen lazım

Aynen. Ve riskli. :)

peki boşta durmaya yakın anlık tüketimin 5lt. 6 lt gibi değerleri göstermesi yada yokuş aşagı cok yavaş inilmesi sırasında yaşanan bu anlık tüketim durumu normalmidir.durmakla gitmek arası bir süratte 6lt civarı anlık tüketim oluyor benim bilgisayarda boştayken.aracı ilk aldıgımda hep boşa atardım 1.viteste titreme başlayınca:)

bu durum benzinli araçlarda bu şekilde olabilir ama dizellerde durum farklı..boştayken yol bilgisayarı 0 gösteriyor ama vitesteyken 0.5 :) ne demişler yokuş yakaladın mı atacaksın peygamber vitesine :D

hıc bır sekılde tavsıye etmıyorum kazaya davetıye cıkarabılır

Arkadaşlar elbette dik yollarda boş saçmalıktan başka bişey değil ama aracın hızlanamayacağı yollarda vites hepten fren yaptırıyo vede çok yaktırıyo boş süper oluyo uzun hafif rampalarda...mesela ankaradan samsuna giderken rampalarda boşu kullandım viteste çok yavaşlıyo gaza basmak gerekiyor ama boşta hiç yavaşlamadan birçok yerde sabit hızla gidiyor ve sonuç 400 km yol ortalamam 5.7 / 1.6 pancar leon kim yakalar bu ortaşlamayı...demekki benim tarzım daha doğru:)yani uzun lafın kısası çok dikte vites ama hafif eğimlerde kesin boş ama bazen boştan uzun süre sonunda 5 e atınca zor geçiyodu yani bu da oldu çok...

Geri
Üst Alt