Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yokuşta boşa atanlar için

bende boşa atmam yokus oldugunda 6 da bırakıyorum efendi efendi...

Boşa atmayınca anlık olarak daha az yakıyor. Bu bir gerçek. Ancak boşa atıncada araba yokuş aşağı hız kazanıyor. Tekrar yokuş yukarı gelince daha az benzin harcanıyor..

Garip bir denklem :D

her gördüğüm yokuşta direk boşa atarım beleş inerim kacmaz :)

yokus asagı bostayken arac bı ıstop etse ne olur bıdaha yokus yukarı caıkamassın:eek:

alp bu arada DSG ıle bıs atma olayına gırmeyı denedınmı??? 2 3 denemeden sonra DSG = R.İ.P

sonunda tekrar hızlanmam gereken rampalarda turboyu da dinlendirmek maksadıyla bazen atıyorum boşa..
ama sonunu görmediğim ve uzun/dik rampalarda hep viteste inerim; 4500devre kadar kompresyonu kullanırım:D hatta 6200de kesiciye giren cliomda 130da 3e çekip 6500devir çevirtiyordum:eek:
kompresyonun aşırısı zarar,azı da faydasız(bir alt vitese geçmekte fayda var)..
ayrıca eskiden rodaj zamanlarında gazlamak kadar kompresyon da önemliydi:)

yokus asagı bostayken arac bı ıstop etse ne olur bıdaha yokus yukarı caıkamassın:eek:

alp bu arada DSG ıle bıs atma olayına gırmeyı denedınmı??? 2 3 denemeden sonra DSG = R.İ.P

Şuana kadar belki 50-60 kezden fazla boşa attım hiçbirşeyde olmadı. :) Benim DSG 30 kez R.I.P olması gerekiyormuş demekki :D:D

Geri
Üst Alt