Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yokuş kalkış desteği

husynsvm

Kayıtlı Üye
İlk olarak iyi pazarlar diliyorum. Şimdi bende 1.2 Ibiza var. İlk zamanlarda tedirgin oluyordum baskı balata sorunu var diye ama bu gün iyice anladım ki yokuş kalkış desteği denmiş. En küçük eğimde devreye girdiğinden arabayı teklettiriyordum bende balataya bağlıyordym. Bugün dik bir yokuşta arabayı baya teklettirdim hatta stop ediyordu, korkmadım değil yani. Daha 3 hftlık olduğundan aracım tam alışamadım. Bana bir iki taktik verirseniz secinirim.
Birde aklıma başka sorun takıldı. Bu araçlar neden devriyaja basmadan çalışmıyor, bir mantığını çıkaramadım:(

İlk olarak iyi pazarlar diliyorum. Şimdi bende 1.2 Ibiza var. İlk zamanlarda tedirgin oluyordum baskı balata sorunu var diye ama bu gün iyice anladım ki yokuş kalkış desteği denmiş. En küçük eğimde devreye girdiğinden arabayı teklettiriyordum bende balataya bağlıyordym. Bugün dik bir yokuşta arabayı baya teklettirdim hatta stop ediyordu, korkmadım değil yani. Daha 3 hftlık olduğundan aracım tam alışamadım. Bana bir iki taktik verirseniz secinirim.
Birde aklıma başka sorun takıldı. Bu araçlar neden devriyaja basmadan çalışmıyor, bir mantığını çıkaramadım:(
Yakuş kalkışı devreye almak için frene 2 defa basıp bırakın pedal sertleşir gaza basana kadar devreden çıkmaz bunun içinde 5sn gibi bir zaman dilimi verilmiştir
Start stop devreye girmesi için debriyaj anahtar görevi görüyor

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim, sanrım zamanla alışacağım.aracın bu şekilde aniden durması biraz bende tere sebep oluyor ama olur zamanla:)

Geri
Üst Alt