Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yokuş kalkış desteği yardım lütfen (konu kilit)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kezman324

Kayıtlı Üye
Herkese iyi forumlar, 2012 model ibiza 1.2 tsi dsg copa plus sahibiyim alalı 2 hafta kadar oldu. Araçta yokuş kalkış desteği var en azından ben öyle sanıyordum, geçen gün trafikte yokuşta kalkma sırasında araç hissedilir bir şekilde geriye kaçtı. Daha önce otomatik araç kullanmadığımdan pek de hakim değilim konuya, sonrasında boş bir yokuşta bir kaç kez dur kalk denedim. Araba hep hissedilir bir şekilde geriye kaçma yapıyor ben de yokuş kalkış desteği olmadığını düşündüm. Yanlış hatırlamıyorsam 4. deneyişimde ayağımı frenden çektim bu defa 2-3 saniye kadar olması gerektiği gibi hill hold devreye girdi ve yokuşta durdu. Sorum şu şekilde, sizce arabada yokuş kalkış desteği vb bir şey var mı? Var ise dediğim geri kaçırmalar neden kaynaklanıyor, ya da herhangi yanlış yaptığım bir şey başka bir sıkıntı mı var? Eğer yok ise son denememde frenden ayağımı çektiğimde o dik yokuşta araç nasıl hareketsiz kaldı? Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim, teşekkürler.

Aracınızda var mı bilmem ama hill holder belli bir eğimden sonra devreye girer, 2-3 saniye süre ile devrede kalır.

Yokuslarda frene basıldıgında devrede kalır 5 saniye sonra boşalır ama senin aracında hiç tutmuyorsa arıza vardır servise bir göstermende fayda var ..

Bildiğim kadarıyla hill holder gerekiyor ve bu fren pedalı ile ilgili bir sistem olması lazım. Yokuşlarda sizin yerinize 3 saniye kadar frene basıyor, size biraz zaman kazandırıyor.Kaydırma yapmaması için kavrama hep araç hazır gidicekmiş gibi yarım debriyaj tabiri ile durmuyor.Gaza basınca sizin yerinize 1.ci vitese takıp yarım debriyaj yapıp aracı ilerletiyor.O arada işte yokuştaysanız aracınız kaymaya başlar.kronik bir sorun seat araçlarda çoğu geri kaçırıyor diye biliyorum...dsg yle alakalı bir durum...servise danışmanızda fayda var derim ...
[doublepost=1453147180,1453147048][/doublepost]kaydırma sıkıntısı Hill Holder yoksa bütün VAG grubunda var @kezman324

sizden ricam profilinizi güncelleyip fotoğraf avatar ekler misiniz tşkler

Cevaplar için teşekkürler, dediğim gibi arka arkaya 4. kalkışda ancak devreye girdi o yüzden benim de kafam karıştı, servise gittiğimde bir danışayım.

Ben hepten meraklandim...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt