Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yine seatlandık :))

Hayırlısolsun yeni aracın kardeşim... Cupradan sonra nasıl geldi... Kazasız belasız sürüşler diliyorum...

Aslinda sivi lpg araci daha guclu hale getiriyor benzine gore . saf bir yakit oldugundan oktanida yuksek zarar verecegini sanmiyorum yinede bende merak ettim lpg + yazilim kullanan varmi baska :) tesekkurler

Tesekkurler amin cumlemize

Tesekkurler :)

Tesekkurler , aranizdaydim aslinda :)

Sagolun :)

Mühendis değilim , teknisyende değilim ama bilgi birikimim beni biraz zorluyor TSI motorlar aşırı basınç altında çalışan motorlardır sizinde dediğinz gibi lpg daha yanıcı daha fazla oktanlı bir yakıt bu durumda lpg ile çalışınca dahada basınç altına giriyor e bide chip tune ekliyorsun 3x ;) nacizhane fikrim lpg+tsi veya chip tune+tsi kombinasyonu şeklinde

Mühendis değilim , teknisyende değilim ama bilgi birikimim beni biraz zorluyor TSI motorlar aşırı basınç altında çalışan motorlardır sizinde dediğinz gibi lpg daha yanıcı daha fazla oktanlı bir yakıt bu durumda lpg ile çalışınca dahada basınç altına giriyor e bide chip tune ekliyorsun 3x ;) nacizhane fikrim lpg+tsi veya chip tune+tsi kombinasyonu şeklinde
O zaman bu konuda bir arastirma yapmaliyim motor omru konusunda ozellikle. Diger yandan biz araclarda pek beygir gucu kullanamiyoruz gucu arttirsakta araci zorlamaya firsat bile kalmiyor pek. Buda motorda asiri bir basinc olusturmaz sanirim. Cok yuklensek bile, Daha yanici( oktani yuksek yakit) Lpg ile calismasinda da bir sikinti olacagini sanmiyorum. Zira biz turkiyede araclarimizi gercek degerlerinde kullanamiyoruz. Yakitlarimizin oktanlari hem dusuk hemde gercek degil. 95 denen yakitlar 92 93 oktan civari geliyor. Oysa avrupada bu yuksek basinca maruz kalan 1.4 tsi lara 100 oktan yakit konuyor . eger alman 2.el ilan sitelerine bakarsaniz 1.4 tsi golf jetta leon vs 250 bin kmlere kadar kullanilmis ve omurleri %75 in altinda olan pek yok. Yani motorda fazla yanma belirli olculerde sorun degil. Motoru zorlandigini sanmiyorum. Lpg icin asil sorulmasi gerekenler , blok icinde kurum vs birsey yspiyormu? Bunun icin benzinle arada bir calismalimi arac?

Hayırlı olsun, logo kamerayı nasıl veya nerede yaptırdınız acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt