Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yine ben yine olay....

EmreKLKSZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
Merhabalar iki gün önce bir arkadas ziyafetine giderken rampa asagıya dogru olan bir sokaga girdim bitiminde cok egimli oldugu için aracım inmedi haliyle o dik ve inmek istedigim rampa olan yoldan geri cıkayım derken kalkıs destegim ve el freni destegi halinde aracım zar zor geri cıktı fakat cok zorladıgım için baskı balatalardan beyaz yogun duman cıktı ve hala koku duruyor debraj iise yumuşadı. Viteslerde geciş esnasında sıkıbtı yok fakat geri cıkmak isterken aracın debrajı yarıda kaldı aracım dört bin devirde zar zor cıktı ve suan frenimde eskisi gibi tutmuyor sizce baskı balatayı yakmış olabilir miyim? Arac arıza ışıgı yakmadı viteslerde de sorun yok fakat sanırım çekişte debrajda sorun var gibi anlayamadım sizce ne olmustur servise gitmelimiyim?

Merhabalar iki gün önce bir arkadas ziyafetine giderken rampa asagıya dogru olan bir sokaga girdim bitiminde cok egimli oldugu için aracım inmedi haliyle o dik ve inmek istedigim rampa olan yoldan geri cıkayım derken kalkıs destegim ve el freni destegi halinde aracım zar zor geri cıktı fakat cok zorladıgım için baskı balatalardan beyaz yogun duman cıktı ve hala koku duruyor debraj iise yumuşadı. Viteslerde geciş esnasında sıkıbtı yok fakat geri cıkmak isterken aracın debrajı yarıda kaldı aracım dört bin devirde zar zor cıktı ve suan frenimde eskisi gibi tutmuyor sizce baskı balatayı yakmış olabilir miyim? Arac arıza ışıgı yakmadı viteslerde de sorun yok fakat sanırım çekişte debrajda sorun var gibi anlayamadım sizce ne olmustur servise gitmelimiyim?

Eger O işlemi saatlerce yapmadıysan sadece baskı balatanın ömründen yemişsin demektir.. Bi sorun olmaz ama servis zamanı ve kilometresinden önce kaçırmaya başlar baskı balata.. Frenlerede öle kolay kolay bişey olmaz sadece ömründen yemişsindir birazcık tabi tekrar söylüyorum o dedigin süreç saatlerce sürmediyse.. Bi 100 km sonra eski haline döner merak etme :eek:key:

Baskıda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum lakin balatanin yüzeyini yakmisin anlattığına göre ama kalıcı demek değil bu bir muttet sehir ici kullan duzelecektir servise bakıma gittiğinde gostermendede fayda var ama dediğim gibi kafana takılacak birşey değil merak etme düzelecek gecmis olsun tekrardan

çok önemli bişey değil bende aynı olayı yaşadım bi möüddet sonra normala döner merak etme hem debriyajın yumuşamış vites geçişlerin kolaylamıştır:eek:key:

geçmiş olsun gsçici bir durum bir müddet sonra norma döner merak etme,,,

İlginize ve bilginize cok tesekkur ederimm içim rahatladı sayenizde fakat yine de göstermek istiyorum :)

Geri
Üst Alt