Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yetkili servis mi? özel servis mi ?

goretek

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar aracım ile 05.07.2012 tarihinde kaza yapmıştım çok kötü nazara geldik konu başlığı ile sizinle aracın hasarını paylaşmıştım
buyrun linki ( http://www.seatclubworld.com/leon-1p-2006-2009-119/cok-kotu-nazara-geldik-17965/ )
yetkili servis bildiginiz üzere fiyatları epey yüksek hasar olsun olmasın çoğu parçaları değiştiriyor. 19.000 tl hasar çıkarmışlar ve doğal olarak aracım perte ayrılmak üzereydi. Ancak ben alıcı satıcı değilim aracımı seviyorum ve uzun yıllar binmek istiyorum bunun için aracımı perte çıkarmayın dedim yoksa dışarıda yaptıracam aracı dedim fiyat 13.000 e düştü pert sınırını geçmedi yani...
yetkili servisteyken bir seat kullanıcıyla tanıştım çamurluktan darbe görmüş aracı jant falan yamulmuş yetkili serviste onarım yapmış aracı yolda giderken saga çekiyormuş hep yetkili servise geldim gittim geldim gittim bi halledemediler sorunu dedi rot balans ile alakalı bi durum değilmiş seat kullanıcısının tahminine göre jant yamukmuş keşke dışarda yaptırsaydım arabamı dedi kendisi , bende kararsız kaldım. cevremdekilerde yetkili serviste çok iyi usta olsa ; dışarıda özel servis açar , yetkili serviste 2000 tl alıosa kendi özel servisinde daha cok para kazanır , yetkili serviste çok iyi usta olmaz diyorlar hep...
Ne yapsam bilemedim sizce yetkili servis mi özel servis mi ? (bu arada kaskom var )

dipnot : Özel servis yetkili servis ile aynı işlemi yapacak ve 6.000 - 8.000 tl arası fiyat veriyor. yani yetkili servis hem parçada para kazanıyor hem işçilikte para kazanıyor

güzel açıklamışsın fakat yetkili servisin verdiği parça ve işçilik garantisini kimse vermez sana ve özel srv.lere dilediğin gibi şikayetçi olamazsın

sigorta acentam yıllardır çalıştığımız bir kişi gel dışarda yaptıralım kefili benim dedi.... ayrıca şunu da belirtmek isterim sigorta şirketim halk sigorta denizli seat yetkili servisi ile anlaşması yokmuş ancak bu aracı yapılması için engel değil ödeme kısmı ilk önce benim hesabıma yatacak ben yetkili servise hesabıma yatan parayı aktarıcam yetkili servis hiç sıkıntı değil dedi sana ödeme yapıldığında getirip verirsin dedi.
exper bizim dışarıda anlaşmamız var kaportada ve işçilikte indirim yapıcaklar dışarıya yaptırsın demiş ne yapsam bilemedim
özel servis 1 haftada yetkili servis 15 günde teslim edebilirim dedi ve ben 13 gündür arabasızım.

neden yaptiriyorsun? arac perte cikma ihtimali varsa ver gitsin 19000 tl hasar cikan arabayla ben sokakta 10 km hizla bile gezmem yazik gunah parani gectim senin ve cevrendeki insanlarin canina yazik.

neden yaptiriyorsun? arac perte cikma ihtimali varsa ver gitsin 19000 tl hasar cikan arabayla ben sokakta 10 km hizla bile gezmem yazik gunah parani gectim senin ve cevrendeki insanlarin canina yazik.
işte sorun da orda araçta 19.000 tl lik hasar yok ki ? 5.000 tl lik hasar var çamurluk+ ön tampon + hava yastığı +alt salıncak bukadar başka hiçbirsey yok ama yetkili servis 1 far kırık 2 far yazmış 1 sis kırk 2 sis yazmıs çamurluk kaput falan filan alakasız herseyi yazmışlar klima borusunda nokta darbe yok klima borusu yazmışlar. yani biz arabaya hiç binmeyelimmi ? ufak bi kazada kasko şirketinin pert sınırı ne kadar ise oraya kadar alakalı alakasız parça yazmışlar 5.000 tl lik hasar yok bile forumda bu tarz kaza yapan cok arkadaslarımız var.. araç motorda hasar görür ciddi bi işlem geçirir pertten toplatılır o araca binilmez ama benim aracımda böyle bir durum yok

hava yastıkları ve ön torpido7,8 bin eder..sen bunları tamir ettirirsen sorun yok elbet
sağlam far kalıp diğeri değişirse ton farkı çıkacak.

Eğer yaptıracaksanız yetkili serviste yaptırın arabanızı. Sigortacının ahbaplığı işi ucuza kapatmak geçen ekimde benim fiesta aracım perte ayrıldı üç hafta hiçbir işlem yapılmadı niye sigortacı işi ucuza getirmek istediği için sonunda dava edeceğim falan dedim sonra perte ayıralım dediler. Bu süreç sıkıntılı geçer biraz ama sen ne yapacağına karar vermelisin. Senin aracında evet çok hasar yok ama ilerde satarken çok zorlanırsın yarısı boyanacak bazı parçaları değişecek vsvs. imkan varsa ayır perte.

hava yastıkları ve ön torpido7,8 bin eder..sen bunları tamir ettirirsen sorun yok elbet
sağlam far kalıp diğeri değişirse ton farkı çıkacak.
zaten para tutanlar hava yastıkları 3.700 tl gögüslük dahil fiyatı diye hatırlıyorum.. belki far da ton farkı çıkabilir ancak anlatmaya calıstıgım gereksiz çok şeyin olduğu aklıma gelmiyor her parca ama amortisör kaput jant , teker bile yazılmıştı yani gereksiz çok sey vardı sonuc olarak ben yetkili servisten aldım aracımı iyi bir özel servise verdim. umarım eskisi gibi iyi bir araba olur sonuçları sizinle paylaşıcam

Geri
Üst Alt