Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yetkili servis-90 bin bakımı(trigerli)

18891945

Kayıtlı Üye
selamlar..aracımın 90 bin bakımı geldi sayılır..90bin bakımında triger değişiyor diye biliyordum, seat.com.tr den de teyidini aldım..önce özel serviste yaptırayım dedim, sonradan triger kritik bişey olduğundan ve garantili değişmesini istediğimden yetkili servise yaptırmaya karar verdim..olay burda başladı:) önce kartal doğuşu aradım..ardından erya..daha sonra da kayadibi..

kartal doğuş:trigerli 90 bin bakımı için 700 lira dedi..devirdaim değişmesi gerekirse, 170 lira ekstra olur dedi..yani 870 lira toplam..

erya:ilk cevap 350 lira..trigerin değişmesi gerektiğini hatırlattıktan sonraki cevap: "1000 lira falan"

kayadibi: ilk cevap 400 lira..trigerin değişmesi gerektiği konusunda ufak bir anlaşmazlık sonucu, biz bakıp sizi arayalım dediler,geri aradılar, 1350 lira..

yetkili servisler arasında bu kadar fiyat farkı olması harbiden çok enteresan..ya doğuş bişeyleri eksik söylüyor, yada hep pahalı diye düşündüğüm doğuş,en ucuzu..

not: görüşmelere sitemizden Alican arkadaşımız birebir şahittir:)

ben 1.9 aracımı özel serviste orjinal parçalarla değiştirtmiştim rakamı hatırlamıyorum ama bundan çok daha uygundu ben yetkili servise triger değişimi için bu kadar para vermem açıkcası arada fark elbette çok komik şuda var devirdaim değişmesi gerekirse diye bişey yok bence triger değiştimi oda değişmek zorunda heee değişmezsen gidebilir ama riske gerek yok.....

ben 1.9 aracımı özel serviste orjinal parçalarla değiştirtmiştim rakamı hatırlamıyorum ama bundan çok daha uygundu ben yetkili servise triger değişimi için bu kadar para vermem açıkcası arada fark elbette çok komik şuda var devirdaim değişmesi gerekirse diye bişey yok bence triger değiştimi oda değişmek zorunda heee değişmezsen gidebilir ama riske gerek yok.....

hangisi? tech mi?

harun sen benı dınle vwtech e gıt benım tavsıyem ılkan abıden yana ama son karar sana kalmıs

bu fiyatlar arasında bu denli fark tamamen iletişim hatasından kaynaklanıyodur bu kadar fark çıkmaz..500TL kadar.. :rolleyes:

bu fiyatlar arasında bu denli fark tamamen iletişim hatasından kaynaklanıyodur bu kadar fark çıkmaz..500TL kadar.. :rolleyes:

valla bence de çıkmaması lazımdı..ancak, özellikle doğuş ve kayadibi ile yapılacaklar konusunu konuştum..doğuş, direk seat.com.tr sitesindeki, 90 bin bakımında yapılacak şeyleri saydı, ekstradan devirdaim için fiyat söyledi..kayadibi ise, fren hidrolik yağı değişirse, +70 tl daha alıcaz dedi..(doğuş bunun da değişeceğini söylemişti zaten..)

seat sitesindeki, motora göre 90 bin bakım içeriği: Gergi Bilyaları, Hava Filtresi, Motor Yağı , Polen Filtresi, Fren Hidrolik Yağı, Triger Kayışı, Vantilatör Kayışı, Yağ Filtresi

harun abi nedir bu yetkili servis aşkı dışarda yaptırsan arada çok ciddi bir fark olur inan.
90.ooo bakımında bişey yok triger kayışı değişeceğinden asıl pahalı olan bu
filtrelerin yağın gram önemi yok 1300 liraya komple motormu yapıyorlar napıyorlar :))

fiyat çok uçuk geldi abi ayrıca önceden aldığın fiyatla yapılan işlem sonunndaki fiyat hiçbirzaman birbirini tutmaz
evdeki hesap çarşıya uymaz.. illaki şunuda değiştirdik diye bir ekleme yaparlar benden söylemesi

yetkili srv.2yıl garantisi var dışarda sadece bir hafta dükkan garantisi olur o da ne kadar sahip çıkar bilinmez.harun biraz bekle yaptırmadıysan

yetkili srv.2yıl garantisi var dışarda sadece bir hafta dükkan garantisi olur o da ne kadar sahip çıkar bilinmez.harun biraz bekle yaptırmadıysan

yok abi,yaptırmadım daha..vw tech i aradım az önce, devirdaim dahil 530 lira fiyat verdi..

kullandıkları marka nedir ve garanti süresi ne kadar harun

Geri
Üst Alt