Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yetersiz bagaj aydınlatması

Leonist

Kayıtlı Üye
Aydınlatma çok yetersiz, şu metre işi satılan şerit ledlerken kullanmak istiyorum.

Elektriği direkt bagajdaki aydınlatmanın duyundan alacağım, sanırım 12V, buna göre ne kadar led kullanacağımı nasıl hesaplayabilirim? Yanılmıyorsam 1 metrede 60 led var.

bagajdakı aydınlatmadan alırsanız sureklı acık kalır uzantısını normal bagaj aydınlatmasından cekmelısınız kı bagajınız kapalı ıken de yanmasın yoksa 12v den cekersenız sureklı acık kalır.

Tamam işte normal bagaj aydınlatmasından çekeceğim, o 12V değil mi zaten? Anlamadığım ne kadar uzunlukta led kullanabilirim yani bir hesabı yok mu bunun? Mesela 30 t

ledin kaç v çektiğine ve kullandığınız şerit ledde direnç varmı-yokmu durumuna göre değişiklik gösterir bi ürün üzerinden çözüm ararsanız daha mantıklı olur bence

Ben çekmiştim bagaja led şerit
bagajın üst ayıracının altına 1 metre falan yeterli oluyor benim aldıgımın üzerinde direnç var dı sanırım GG da 5 metreyi 15 tlye aldım
bagaj da ampul takılı olmasada sorun olmadı ama benim araba ibiza
yalnız ucları iyice izole etmelisin ben sigortayı attırmıştım
led şeritin geri kalanını ön konsoun altına ve torpidoya uzattım torpidada aydınlatma yoktu da
uygulama çok basit istersen bir iki foto falan çekebilirim senin için

benim arabayada dursun yaptı 30 cm kadar iş görüyor o biçim ama elektriği nerden çekti bakmadım bile araba usta elde olunca bakmıyor insan

• Beğen
Reaksiyonlar: H_G
Bende Dursun a bagaj için led yaptırdım..Çokta güzel oldu..GeniuS a ulaşırsan anlatır nasıl yaptığını ;)

hazır alacağınız led şeritler zaten 12v la çalışıyor istediğiniz yerinden kesip kullanabiliyorsunuz şeridin üretimine göre 3'erli yada 5'erli parçalar halinde kesip kullanabiliyorsunuz

• Beğen
Reaksiyonlar: ZGR
Şerit Led işini kendiniz yapmak istiyorsanız; 12V besleme gerilimi olan şerit ledler piyasada çok, Rengine ve kullanılan led chip lerine göre metrede 60 tane olan var 30 tane olan var. Alacağınız yerde genelde parça parça numunelerini görebilirsiniz. nekadar kesmem gerekir sorunuza ise benim düşüncem; Beslemeyi buradan alacağımız için, bagajda kullanılan aydınlatma ampulü kaç watt ise alacağım şerit LED lerin maksimum o değerde veya daha düşük olmasını tercih ederdim.

Bu tarz konula, işlemi yaptıktan sonra konu atıl kalmasın, son hali ve yaparken farkettiğiniz püf noktaları paylaşabiliriseniz süper olur.

Kolay gelsin.

Geri
Üst Alt