Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni yazılım ve sonrası :D

Ayberk ısın ıcınde turbo oldugunda 30 hp almak dert degıl,1.9 tdı dan 30 hp almak zaten kotu b sonuc demektır kesınlıkle turbosunda yada baska b yerınde sorun var demektır zaten.130 luklardan 60bg lere kadar verım alınabılıyor zorlamak sartı ıle kı daha soft b yazılıla zaten 40bg banko alıyosun.Dogusun eski cordobasıda 100-110bg arası bg verdıgını fakat cok duman attıgı ıcın braz kıstırdıgını bılyorum,anormallık yok bu sonucta.Senın arabana 35 bg alır dıyen zaten yazılımı nos baglamak sananlardandır.
Mehmet Abi'nin aracında neler var biliyosun Can. Ve 182hp çıktı araç dynoda.
Bayılıyorum bu havada uçan İstanbul beygirlerine haa :D

---------- Post added at 15:50 ---------- Previous post was at 15:48 ----------

istanbula geldiğimde bende aracımı sokacam dynoya. bakalım nasıl bi sonuç çıkacak merak ediyorum.
Valla Abi kesinlikle sok. 250 İstanbul Beygiri çıkarsa şaşırmam..

Ayberk bunun ıstanbul bg sı ıle hıc b alakası yok,motor ortada yapılan ıslem ortada.Arkadasın Erhanda yazılım yapıyor kendısıne sorabılırsın 1.4 tdı ın ne alabılcegını.Mehmet abinin arbası ıle baska bır ıbıza sport u karsılastırmak mahtıklı olamaz sonucta ısın ucunda arabanın kac km de oldugu motor kondısyonu,olcum yapılan havanın nem oranına kadar bır cok faktor var ortada.Barbaros abının G.Antepden yaptıgı bır ıbıza sport 180-190 bg arası b deger vermıstı ve olcum antepde yapıldı,sahıbı turboya zarar gelmesınde korktugu ıcın kıstırdı yazılımı ve 170-180 bg arası b degerle kullandı arabasını daha sonrakı olcumunde.Istanbuldakı dyno ıle de hıc bır alakası yoktu ısın ucunda.Kı konu zaten 1.4 tdı ve alabılcegı deger

Ayberk bunun ıstanbul bg sı ıle hıc b alakası yok,motor ortada yapılan ıslem ortada.Arkadasın Erhanda yazılım yapıyor kendısıne sorabılırsın 1.4 tdı ın ne alabılcegını.Mehmet abinin arbası ıle baska bır ıbıza sport u karsılastırmak mahtıklı olamaz sonucta ısın ucunda arabanın kac km de oldugu motor kondısyonu,olcum yapılan havanın nem oranına kadar bır cok faktor var ortada.Barbaros abının G.Antepden yaptıgı bır ıbıza sport 180-190 bg arası b deger vermıstı ve olcum antepde yapıldı,sahıbı turboya zarar gelmesınde korktugu ıcın kıstırdı yazılımı ve 170-180 bg arası b degerle kullandı arabasını daha sonrakı olcumunde.Istanbuldakı dyno ıle de hıc bır alakası yoktu ısın ucunda.Kı konu zaten 1.4 tdı ve alabılcegı deger
Barbaros Abi'nin Cupra TDI'ı kaç hp almış onu da biliyosun. Ve ölçüm İstanbul'da yapılmıştır.. Ki o araç Cupra.
Bana sorarsan 1.4 TDI için yazılım ile ulaşabileceği değer, 90hp-95hp. TDI Sport'un 160hp-170hp arası, Cupra TDI'ın 200hp-210hp arası.
Ki TDI Sport için 200hp, overpower olarak nitelendiriliyo internette. Yazılımla ulaşılamaz bi değer değil. Ben 1.4 TDI 105hp olamaz da demedim. Bana fazla geldi bunu belirttim :)

Barbaros Abi'nin Cupra TDI'ı kaç hp almış onu da biliyosun. Ve ölçüm İstanbul'da yapılmıştır.. Ki o araç Cupra.
Bana sorarsan 1.4 TDI için yazılım ile ulaşabileceği değer, 90hp-95hp. TDI Sport'un 160hp-170hp arası, Cupra TDI'ın 200hp-210hp arası.
Ki TDI Sport için 200hp, overpower olarak nitelendiriliyo internette. Yazılımla ulaşılamaz bi değer değil. Ben 1.4 TDI 105hp olamaz da demedim. Bana fazla geldi bunu belirttim :)

Ayberk kendı ıcınde celısmeye mı calısyosun :) b dıyosunkı bana sorarsan sunu bunu alır,30 hp olmaz etmez tarzında konusyosun sonrada bana fazla geldı olmaz demedım dıyosun.Gayet duzgun bır sekılde bu motorun 30hp alabılcegı ortada kullanıcıları da var.Barbaros abının cuprası 211 bg almıs nesı anormal ? arkadasımın cuprası da 210bg 440nm aldı.

Wimmer-Rst nin sıtesınde 26ps verıyor,kı Vw ın 2.0 tdı 170 lıklerın yazılımı hazırlayan fırmadır Wimmer.Soft yazılımla bunu alan bır fırma varsa 30bg nın nesı fazla oluyor

Aynı arabalara ANKARA da kaç bg verilecek acaba merak ettim..İstanbul bg simi daha iyi Ankara bg simi..?Millet ona göre yaptırsın..! :)

30hp cok dogal bir sonuc 1.4 tdi icin. bende kendi aracim icin arastirmistim zamaninda, -hala da yaptirmayi dusunuyorum- edindigim dyno conuclarina gore 4 farkli ibiza ve cordoba 104 ila 107 hp arasinda degerlere sahipti.

bu arada hayirli olsun murat. kismetse bende haziranda yaptiracagim. Allah'tan bir mani cikmaz ise.

istanbula geldiğimde bende aracımı sokacam dynoya. bakalım nasıl bi sonuç çıkacak merak ediyorum.

adas ıstanbula getırdıgınde egzoscu beygırı cıkacak

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:32 ----------

ıstanbulda yapılan işlemler yapılması gereken yerde yapılıyor olması yada kopya yazılım kullanımıyor olması yada takılan parcalar egzoscu dısında bır yerde takılıyorsa sonuc farklı oluyorsa bu ıstanbul beygırının sucumu yoksa ankaradakılerın sucumu

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

her zaman kı ayberk klasıgı kelıme oyunları ayberk sen bu oyunlardan vazgec 1,4 tdı chıp yapan yıllarca kullananlar var tdı larda cok zorlarsan %45 degerlere ulaşabılırsın yada sahıbındende 1,9 tdı 105 hp var adam 170 hp yapmış nasıl olacak yada 1,6d volvo ve fordlar chıple 150 hp oluyor bunlarda anormal o zaman

Ayberk kendı ıcınde celısmeye mı calısyosun :) b dıyosunkı bana sorarsan sunu bunu alır,30 hp olmaz etmez tarzında konusyosun sonrada bana fazla geldı olmaz demedım dıyosun.Gayet duzgun bır sekılde bu motorun 30hp alabılcegı ortada kullanıcıları da var.Barbaros abının cuprası 211 bg almıs nesı anormal ? arkadasımın cuprası da 210bg 440nm aldı.

Wimmer-Rst nin sıtesınde 26ps verıyor,kı Vw ın 2.0 tdı 170 lıklerın yazılımı hazırlayan fırmadır Wimmer.Soft yazılımla bunu alan bır fırma varsa 30bg nın nesı fazla oluyor
Sen benim demek istediğimi anlamak istemiyosun Can'ım :)
1.900cc 4 silindir araç, yazılımla 30-40hp alıyosa, 1.400cc 3 silindir aracın yazılımla 30hp alması bana biraz fazla geldi.
Konu sahibi arkadaşımız cevaplarsa sevinirim. Araca custom yazılım mı yapıldı?

---------- Post added at 01:17 ---------- Previous post was at 01:06 ----------

Aynı arabalara ANKARA da kaç bg verilecek acaba merak ettim..İstanbul bg simi daha iyi Ankara bg simi..?Millet ona göre yaptırsın..! :)
Ankara bg'si daha iyi. Millet ona göre yaptırsın bencede.

---------- Post added at 01:24 ---------- Previous post was at 01:17 ----------

ıstanbulda yapılan işlemler yapılması gereken yerde yapılıyor olması yada kopya yazılım kullanımıyor olması yada takılan parcalar egzoscu dısında bır yerde takılıyorsa sonuc farklı oluyorsa bu ıstanbul beygırının sucumu yoksa ankaradakılerın sucumu

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

her zaman kı ayberk klasıgı kelıme oyunları ayberk sen bu oyunlardan vazgec 1,4 tdı chıp yapan yıllarca kullananlar var tdı larda cok zorlarsan %45 degerlere ulaşabılırsın yada sahıbındende 1,9 tdı 105 hp var adam 170 hp yapmış nasıl olacak yada 1,6d volvo ve fordlar chıple 150 hp oluyor bunlarda anormal o zaman
Ankara'da zaten sadece kopya yazılım var. Başka bişey bilmeyiz biz köy burası.
Nice 800hp'ler gördük İstanbul'da. Ankara'daki 500hp'lere geçilen.
M Supra vs. o seride egzozcu yapımı bu arada. Bi egzoza 3.000€ verince daha iyi ve fazla güç veriyo demek değil o.
Bu arada 75'in %45'i zaten 33hp yapıyo.
Dediklerimde kelime oyunu yok. Standart bi yazılımla 30hp alınması o motora fazla geldi bana bende bunu yazdım. O güç alınamaz demişim gibi cevap yazıyosunuz bana.
Mehmet Abi klasiği. Yazdığımın istediği yerini okuyo gene.. Bütün halinde okununca doğru olduğundan olsa gerek..

Sen benim demek istediğimi anlamak istemiyosun Can'ım :)
1.900cc 4 silindir araç, yazılımla 30-40hp alıyosa, 1.400cc 3 silindir aracın yazılımla 30hp alması bana biraz fazla geldi.
Konu sahibi arkadaşımız cevaplarsa sevinirim. Araca custom yazılım mı yapıldı?

---------- Post added at 01:17 ---------- Previous post was at 01:06 ----------

Ankara bg'si daha iyi. Millet ona göre yaptırsın bencede.

---------- Post added at 01:24 ---------- Previous post was at 01:17 ----------

Ankara'da zaten sadece kopya yazılım var. Başka bişey bilmeyiz biz köy burası.
Nice 800hp'ler gördük İstanbul'da. Ankara'daki 500hp'lere geçilen.
M Supra vs. o seride egzozcu yapımı bu arada. Bi egzoza 3.000€ verince daha iyi ve fazla güç veriyo demek değil o.
Bu arada 75'in %45'i zaten 33hp yapıyo.
Dediklerimde kelime oyunu yok. Standart bi yazılımla 30hp alınması o motora fazla geldi bana bende bunu yazdım. O güç alınamaz demişim gibi cevap yazıyosunuz bana.
Mehmet Abi klasiği. Yazdığımın istediği yerini okuyo gene.. Bütün halinde okununca doğru olduğundan olsa gerek..
colpacıno ayberk

Yok Ayberk custom yazılım değil. 1.4 TDI 75liklere uygulanan orjinal yazılım. Yani tutup da turbonun barı şukadar olsun şurasını şöyle istiyorum değil. Yıllardır yazılım yapan ve daha bir sorunla karşılaşmamış biryer.

Custom yazılımla abartı hp'ler alınıyor ama turbo kaç saat dayanıyor bilmiyorum:D

Geri
Üst Alt