Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni yakıt bilgisi güncel

LEONSS

Kayıtlı Üye
Ben aracıma daha yeni Lpg taktırdım.İlk depo tecrübem,
bugün bitti gaz ve doldurdum 100 kmde 12 Lt. yakıyor.Net hassas ölçümümdür.Aracımı sıkıştırmadan sakin kullanımda Lpg 12lt yaktı.Bu ilk depom ilk yakıt alışım sürecimi acaba. 3-5 depoda hep düşer diyorlar ustalar, ne kadar doğru bilemem.Yani yakıtı BP nin kendi yerinden aldım 2441 tl. 0,285 kuruş.

Benzin ise Lt.si 5000 100km.de x 10,40 Lt

kesinlikle opet kullan,sadece markadan değil istasyon denetlemesi vs.çok önemli ve bir kaç depodan sonra dahada düşecektir.

• Beğen
Reaksiyonlar: PORO
Cezmi abininde dediği gibi istasyon denetleme ve yakıt deposu temizliği gibi konularda en iyi Opet. ben ne kadar shell'ci olsam da opet en iyisi :)

ben shelden alıyorum opet kullanırdım eskıden ama forumda yaglanma gibi sorundan bahsedilmiş o yüzden opetten almadım. brc var bendede acaba bende opettenmi alsam lpg yi artık önerirmisiniz kesinlikle?

Cezmi abi çokmu fazla yakmış ki Bp nin gazını diger aracımdada kullanıyordum gayet memnunum ama sizlerde yakıt miktarı nedir acaba.

Yakıt ilk başlarda fazla fakat ilerleyen km lerde daha uyguna gelecektir. Gaz konusunda bp almanı tavsiye ederim.

Ya her aracıma Lpg taktırırken ustaların ortak kararları 3-5 depo fazla yakar oldu.Motorum uyum süreci derler.Aslında baktığımdada çok değil gibi geliyor ilk depoda kmde 285 kuruş yakması.Kmde sizler ne yakıyorsunuz ki.Şehir içi dur kalklarda 25 kuruşmu yakıyor bu araçlar.Çok zor geliyor bana.2441 TL. den alıyorum litresini.

Tarafımca test edilip, fark görülmüştür ki;
OPET.

Opet için katkısı filitreyi yağlıyor çamur gibi oluyor duyumunu çok duydum.O yüzden katkısız gaz almaya dikkat ediyorum.

Geri
Üst Alt