Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Seat Leon 1.6 CR 105 HP S&S Style Almayı Düşünüyorum

Hocam bu konsepti, keşke gelecek olan bu olsa da bu kadar afilli değil yol versiyonu, hem önden çekişli en hızlı araç rekorunu da cupra bunun elinden söke söke aldı, biraz daha şıklaştırsalardı şu cuprayı çok can yakardı da şimdi sadece motora yüklendiler niyeyse, geri kalanı FR ile neredeyse aynı

Arkadaşlar 1.2 leon piyasadaki tüm 1.6 benzinlilerden daha performanslıdır hem yakıt hem gidiş...ben olsam 1.6 tdi alırdım çünkü yakıt olarak dizel!!!! Ama gidiş olarak 1.2 tsi kesinlikle 1.6 dizeli tartışmasız geçer bunu düşünmeyin bile 1.2 inanılmaz performanslı ve ekonomik ama ben olsam 1.6 tdi alır yıllarca binerim

gökberk ben bu sene ki modeli için demedım bu konsept ama fuarda tanıtıldı çıkarmayacakları aracı tanıtmazlar bmw i8 tanıttı konsept olarak geçen sene bu sene bildigim kadarıyla siparişleri alındı aracın belkide sürmüşlerdir bile piyasaya..
ve diger durum araba showroom oldugu için tabi ekstralarla dolu bu cazipligi artıyor ama araç bu gelecek araçta bunun ekstralı olmadan hali sen tanıtım şeklıne sokabılırmısın sana kalmış :)..
hız meselesı olarak demedim dışardan baktıgında muazzam bi görüntüsü var cupradan daha sert daha vahşi diyebilirim sürüş ayrı bi katagori...

işte concept araç yola çıktığında konsepti gibi olmuyor, bmw i8 çıktı da i8 concept ile aynı araç değil, bahsettiğim de o durum, fuar için yaptıkları bütün abartıları sökünce zaten yeni civic'in arkası rezalet, yani onu ne kanat kurtarır ne başka bir şey, arkası böyle olmayacak gerçek versiyonunun.

Daha şu tarz bir şey olacak, bu da tam olarak type-r değil ama galiba type-r motor testi için yaptıkları araçtı, tam emin değilim

2014_honda_civic_type_r_teasers_08_1-1119.jpg

2014-honda-civic-type-r-11.jpg

Tabi canım fuar herşey fuar için askerlik gibi oldu biraz ama :) aksesuar dolu üstü dedigin gibi durumda var sadece fuar için tasarlanmış parçada kullanıyorlar gelen modelde olmaz okdr aksesuarı kime satacak sonra:p belki alan servisler caziplik olustursun diye showroom araç yaparlarsa benzeri olur onu alırsan...
benım arkadaş opelde showroomdan astra indirdi bitane şık duruyordu yapılmış araç özverisi kullanma iste 1 ay içinde yandan bodykıdları bırını kırdı sonra diger tarafısa soktu bu sefer izleri kaldı pfffff özveri dikkat şart onlar oldumuda bir yere bırakamamada cabası ama yinede güzelll bee :)

valla Honda belirli dertlerini çözmeden daha yanına yaklaşmam :) FD6'ım vardı, camları kapatana kadar tuşa basılı tutmaktan, hıza bağlı kapıları kilitlemeye kadar o kadar çok ufak tefek eksiği vardı ki (2011 model arabada yol bilgisayarı bile yoktu o derece :D ) arabayı çok seviyordum ama, yakıt tüketimi (şehir içi 12-14 lt) ve yol sesi yüzünden sattım arabayı, bir ankaraya gittin mi iki gün lastik sesi duyuyordun :D ha o iki eksiğini düşersen kusursuza yakın bir araçtı, performans var, sürüş keyfi var, otomatiği 10 numara 5 yıldız, tasarım 15 numara 9 yıldız (bence) ama işte bazı şeyleri de rahatsız ediyordu.

Bir de yeni Civic sedanın tipi zaten yerlerde, fiyatı neredeyse Golf'ü zorluyor, Honda TR'nin biraz silkinip biz ne yapıyorz ya demesi lazım, o fiyatlara o araçlarla biraz zor pazarda işleri.

Gerçi iki adam akıllı modele bakar eski şanını kazanması, güzel bir coupe, bir de daha yeni Civic'te gene efsane olacak bir tasarım, 2 yılda toparlarlar ama zaman gösterecek (tabii ki şu 1.6 dizel motorlarını makul bir fiyata tüm kasalara koymalı) :)

aslında performansın dışına çıkınca alacaksın bitane 2.0 cc konforu yasayıp uzun ömrun olacak :) honda şuan arızasızlık sırasında dünyada 1. kokpit tasarımları fln çok iyi ama maalesefki uzun yolda denemedım için yol ve lastik sesı olayını bilmiyordum lastik markasıylada alakalı olabılırmı daha az db sahip belki birazdaha kesebilir ama kafa agırıyorsa çekilmez görüntu bazında iyiler motor konusunda çok iyiler ama eksikleri demekki varmış deneyimle sabit oldukta sonra...
japonlar 1.6 çok zor getirdiler Tr ye ya ısrarla dizelin dandikligi sundular ama ilerde gelişirse daha iyi sonuçlar verecektir eminim..

benım leondada tek takıldıgım konu cukur yada yer gozlerı varya onlardan fln geçerken aşırı içeride hissediyorsun ses olarakta darbe olarakta valla 3.5 yay takma planım vardı vazgecmiş gibiyim dahada sert olacak diye hiç emmiyor sanki ya :S

Alacağınız aracın dizel otomatik olup yol bilgisayarı, start-stop özelliği, bluetooth bağlantısı olması artık vazgeçilmez seçenekler haline geldi. Eski bir 2013 model 1.6 tdi dsg leon kullanıcısı olarak tekrar araba alacak olsam seat'a hiç bulaşmam.

Marka ve modelinizin dizeli dururken benzinli araca binmenizi önermem, benzinli araçla ramplara 160 ile sarıp 120lere düşersiniz canınız sıkılır. 1.6 tdi dsg kullandım, 190 ile rampaya sarıp 200 ile rampayı bitrdiğim oldu, aynı beygir gücündeki benzinli herhangi bir motorla bunu yapamazsınız.

Leon yerine 1 sene yaşlı jetta veya 2 yıl yaşlı passat almanızı öneririm. Ön ve arka dingil mesafeleri uzun olduğundan savrulma dirençleri ve yol tutuşları çok daha iyi. Veya 70 bin seat leona vereceğinize 85-90 bin verip 2011 model dizel otomatik bmw X1'de(cam tavan, güvenlik, ledli xenon, blootooh, start-stop vb birçok özellik beraberinde geliyor) düşünebilirsiniz, hem performans hem konfor hem dizayn hem de güvenlik bakımından açık ara farkla önde:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...el-cam-tavanli-full-plusfulll-177722179/detay

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt