Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Seat Leon 1.6 CR 105 HP S&S Style Almayı Düşünüyorum

Fiyati iyi fakar opsiyonlu hali ile toplam kaca geldi?

@Kaan34tn opsiyonlu FİYATI 65.700 geldi..
@mertona 1.2 sadece leon olarak kullanmadım araba sadece kalkışta seri ondan sonraki seri konusunda tartışılır ve uzun yoldan bahsedıyorsan bana gore 1.2 arabalar gitmiyor gittigi dedigin durumda yakıt ses ve performans olarak bana göre gitmiyor şahsı fikrim.. Belkide ılerde daha torklu olan bir araç alırım benım için arabanın hıssetirdigidir benim aklım cupradan ama şartlara baglı inşallah ilerde alırım..
Saygılar ve selamlar...

Bana opsuyonsuz 58 bin tl fiyat verdiler sizce nasil fiyat ?
Fiyatı zaten öyle veriyor sabit Rıdvan ben arabayı alırken bi şekilde arabayı boya koruması hediye yaptırdım servıs fiyatı 5oo tl uzeri sanırım yada öyle söylemişlerdi Fr logoları aldım :)
alırken plakalarını kontrol et mühürsüz plaka gelebiliyor yogunluktan diyorlar ama yersen :)

1.2 Elbet gider. 1.6 dan tork olarak eksik olduğu ortada. Ancak iki araç arasında maksimum hız olarak pek bir fark yok.
1.2 Uzun yoldada gider kısa yolda da gider düz yolda da gider gider de gider. Kendince onunda artıları vardır.
He ben bugun araç alacak olsam ve bu iki araç seçeneğim olsa cebimdede yeteri kadar param olsa 1.6 alırdım.

Konuya hissiyat veya duygusal değilde birazcık mühendis mantığı ile yaklaşarak aşağıdaki yorumları yapacağım. Sürçü lisan ettiysek affola. Maksat eleştiri vs. değil. Bilgi paylaşımı malum burası forum ortamı.

1.2 TSI (1.2 atmosferik değil) ile 1.6 TDI arasında performans farkı yok denecek azdır. 1.6 TDI da tork 75NM yüksektir. Ancak sarfiyat ve maliyet açısından benzinli daha maliyetlidir. Az yol yapıyor isen dizel almak akıl karı değildir. Fabrika verilerini baz alarak güncel araç ve yakıt tüketimine göre dizele verdiğin farkı ( 10 600 TL) şehir içi kullanımda yaklaşık 190 000 km de şehir dışı kullanımda ise 210 000 km de karşılarsın. Not maliyet hesabını yaparken 10600 TL ye 2128 lt benzin gelir buda yaklaşık 38000 km den sonra kendini amorti eder gözü ile bakmayın ltf. Neticede benzinli ile 38000 km yaparken dizelde su yakmayacak. Pompaya verilen farkın 10600 TL olduğu km ye bakacaksın. Bu zamana kadar VW grupdan 1.2 TSI, 1.4 TFSI ve 1.6 TDI kullandım. Aralarındaki farkı şahsen test ettim. Hatta sürüş keyfine gelince 1.2 TSI nin eline 1.6 TDI su dökemez. 1.4 TFSI hiç söylemiyorum bile. Söyle bir test yapın isterseniz 120-125 km/h hızla giderken 1.6 TDI ve 1.2 TSI ile gaz yüklenin hangi araç sizi koltuğa yapıştıracak bir bakın bakalım. Koltuğa yapıştıran daha fazla keyif verir. Ekte her iki motor için grafikler veriyorum. Özet ile 2500 devirden sora dizelin torku şiddetli düşerken benzinli de bu düşüş 4000 den sonradır.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Compare.pdf
    78.8 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
maksımum hız olaylarına girmek için degıl konu giderken akacak dostum 1.2 ıle kalkısta serı kalkarsın onun dısında benım gozumde uzun yol gıdılmez zaten yorar adamı araba torklu guçolu olacak isteyen fizana kdr gider elbet ama indiginde yada sonrasında nasıl oldugundur.. Sen gunun sonunda ortalama 9 lt ıle günü tamalarsın ben 5.o günü tmmlarım ben rahat rahat rampa duz yol farketmeden motor sesı zorlanması duymadan giderim o yuzden 1.2 benım için gitmeyen yada hakkını alamadıgım bir araçtır.....

Bence aracınız 1.2 olsaydı 1.2'yi överdiniz gibime geliyor :) yorumlardan onu anlıyorum...
Zira 1.2 tsi motorun rampada zorlanacağını hiç sanmıyorum :D Ben bile 85 hp'lik atmosferik motorla rampaları yeteri hızda çıkıyorum. 120-130-140'lar olmasada...
Ancak tekrar diyorum alacak olsam imkanlar olsa 1.6 tdi alırdım...
Sanırım uzun yolda ne yakıyor rampaları nasıl çıkıyor dediğiniz gibi uzun yolda yoruyor mu yormuyor mu bunu forumda ki 1.2 tsi kullanıcıları yazarsa daha güzel ve daha doğru olacaktır...
Yakıt tasarrufu hariç arada çok ta büyük farkın olacağını düşünmüyorum...

Bence aracınız 1.2 olsaydı 1.2'yi överdiniz gibime geliyor :) yorumlardan onu anlıyorum...
Zira 1.2 tsi motorun rampada zorlanacağını hiç sanmıyorum :D Ben bile 85 hp'lik atmosferik motorla rampaları yeteri hızda çıkıyorum. 120-130-140'lar olmasada...
Ancak tekrar diyorum alacak olsam imkanlar olsa 1.6 tdi alırdım...
Sanırım uzun yolda ne yakıyor rampaları nasıl çıkıyor dediğiniz gibi uzun yolda yoruyor mu yormuyor mu bunu forumda ki 1.2 tsi kullanıcıları yazarsa daha güzel ve daha doğru olacaktır...
Yakıt tasarrufu hariç arada çok ta büyük farkın olacağını düşünmüyorum...

Aracım olsa dahi övmezdim 1.3ctı aldım sıfır 1senede (2012 sıfır aldım )16bınde satma kararı aldım aracı ticaret için degıl zevk için yada ihtiyactan kullanıyorum leonu almadan evvel ısrarla 2013 golf vardı bı tanıdıkta almamı soyledıler 1.2 araç edirne yolunda dıp gaz klima acık gitmiş gelmiş fln birsey olmuyormus araba yakmıyrmus adeta kokluyormus v.s v.s .. Ben inanmıyorum gore 1.2 araç gitmiyor ve gitti zamn olması gerekenın ıkı katı fazlasını yakıyor arabayı yoruyor yolda yoruyor ses olayı fazlalasıyor turbo yoruyor anladınn benım suan 1.6 evet ama benım daha ımkanım olsa cupra alırım dahada buyukte sorun yok kuçuldukçe ben arabadan istedigimi alamıyorum ve tekrarlıyorum gitmiyor :) Şunuda diyebilirsin rx8de 1.3 motor ama 230 hb ama spor ve ıkı kısılık onda dahi wankel motor vardır başka araçtada kullanılmıyr cok iyi bakarsan 5obın yaparsın gazlayıp 3-4 bınde yag tamalamaz yada dandık kullanırsan alıyorsun kucagına yenı sandık motor geliyor dırek kucuk motor buyuk guc konfor istedigini alma olayı orada bile bitiyor o yuzden motor ne kadar buyuk okdr konfor rahat 1.2 tasvıp etmıyorum :)

SATILIK: 2013 MODEL SEAT LEON 1.6 TDI DSG LED PAKET (60.500 TL)

Gözümüz gibi baktığımız aracımızı satmak durumunda kaldık. Aracımız 2013 MODEL SEAT LEON 1.6 TDI DSG olup 15.000 km bakımı Esenyurt DOD'da yaptırılmıştır. Hasar, çizik, çarpık vs. yoktur, komple orjinaldir. Araç sunroof hariç full'dür. Aracın piyasa değeri 62.000-65.000 TL arasında değişmekte olup sıfırı 75.000 TL'dir. Şuanda 30.000 km'de olup acil nakite ihtiyacımız olduğu için satmak zorundayız. Fiyatımız 60.500 TL olup ufak bir pazarlık payımız vardır.

İlgilenen arkadaşlar direkt arayabilirler: 0533 931 81 35 (Emrah Özsevim - Avrupa / İstanbul)

NOT: Araçta hiç sigara içilmediği gibi yalnızca kendim kullandım, gerçekten kullanmak için alacak ciddi alıcıların aramasını rica ederim.

ARACIN TÜM ÖZELLİKLERİ:

DIŞ DONANIM:
Alüminyum Alaşımlı Jantlar
Gövde Rengi Kapı Kolları ve Yan Aynalar ( Led sinyal lambaları)
Elektrikli / Isıtmalı / Katlanabilir Yan Aynalar
Krom Kaplı Ön Izgara
Dönüşe Duyarlı Ön Sis Farları

İÇ DONANIM:
Çift Bölgeli Otomatik Klima
Arka Orta Havalandırma Kanalı
Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Direksiyon
Yol Bilgisayarı
Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control)
Deri Kaplamalı Direksiyon, Vites Topuzu ve El Freni
Ön Kol dayama
Elektrikli Ön, Arka Camlar
5'' dokunmatik renkli ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar ( 6 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB Girişi Direksiyondan Kumandalı Ses Sistemi
Bluetooth
Eve Geliş Fonksiyonu (Coming Home), Gündüz Sürüş Farı
Evden Çıkış Fonksiyonu (Leaving Home),
Otomatik Yanan Kısa Farlar
Yağmur Sensörü, Kararan dikiz aynası
Işıklandırmalı Torpido Gözü ve Bagaj
Sürücü ve Yolcu Işıklı makyaj aynaları
Ayak bölümü aydınlatması
Sürücü / Yolcu Koltuğu Yükseklik Ayarı
Sürücü Koltuğu Bel Destek Ayarı
Sürücü / Yolcu Koltuğu Arkası Cep
Sürücü / Yolcu Koltuğu Altı Göz
Ön / Arka okuma lambaları
1/3 - 2/3 katlanabilir arka koltuklar

GÜVENLİK:
ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi) / ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi )
ESC ( Elektronik Stabilite Kontrolü) / Lastik Basınç Uyarısı / Yokuş Kalkış Sistemi (Hill Hold) / XDS (Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi) MSR (Elektronik Motor Çekiş Kontrolü)
DSR (Dinamik Direksiyon Önerisi )
Sürücü, Yolcu Ön Hava Yastıkları
Sürücü, Yolcu Yan Hava Yastıkları
Perde Hava Yastıkları
Ön Yolcu Hava Yastığı İptali
Aktif Gergili Ön Emniyet Kemerleri
Sürücü / Yolcu Emniyet Kemeri Uyarısı
Arka koltuklarda 2 adet çocuk koltuğu sabitleyici (Isofix) + 2 adet Top Tether
Ani frenlemede otomatik yanan flaşörler
Immobilizer
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi

YAKIT TÜKETİMİ:
3.5~5.2 LT/100km, Ortalama karma tüketim(hızlı/yavaş, şehir içi/dışı): 4.6 Lt/100km (her tür koşulda bizzat denediğim gerçek değerledir)

EK OLARAK:
- BAGAJ HAVUZU(150 TL)
- BOYA KORUMA (250 TL)

Ekli dosyalar

• fotoğraf 3.JPG
    fotoğraf 3.JPG
    171 KB · Görüntüleme: 11
  • fotoğraf 8.JPG
    fotoğraf 8.JPG
    195.1 KB · Görüntüleme: 7
  • fotoğraf 6.JPG
    fotoğraf 6.JPG
    125.6 KB · Görüntüleme: 10
  • fotoğraf 4.JPG
    fotoğraf 4.JPG
    111.7 KB · Görüntüleme: 9
  • fotoğraf 5.JPG
    fotoğraf 5.JPG
    100.9 KB · Görüntüleme: 9
  • fotoğraf 2.JPG
    fotoğraf 2.JPG
    183.4 KB · Görüntüleme: 9
  • fotoğraf 1.JPG
    fotoğraf 1.JPG
    163.3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
BU KONUYLA İLGİLİ ÖNERİLERİNİZ VE ARAÇ HAKINDAN OLUMLU OLUMSUZ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ??

Sevgili kardeşim... yakıt ile ilgili bir takıntın var sa çok km yapıyor isen Dizel al... aksi taktirde 1.2 TSI DSG yi tavsiye ederim... her ikisinin de beygir güçleri aynı... 1.2 nin torku düşük biraz ama benzinli olduğu için çok daha seri bir araç... gitmez diyenler için ben de 1.2 TSI DSG kullanıyorum... düz yolda 190-200 yapıyor araç... İzmir çevre yolunda hafif meyilli kısmında 215 e çıktı... bi Avensis i deli ettim o yolda... yakalayamadı bir türlü tabi plotajla da alakalı bir durum :) son sözüm her ikisinin de artı eksileri var tabi... 1.2 seridir agresif kullanırsan yakıtta seni üzer... ama normal kullanırsan dizel kadar az yaktığını göreceksin... 1.6TDI CR az yakar TSI kadar seri değildir (aradaki tork farkına aldanma) ancak bakım zamanı geldiğinde seni üzer... seçim senin...

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt