Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Seat Ibiza 1.0 Motor ve Yeni fiyatlar Hakkında

Teknik özellikleri incelememişsiniz sanırım 1.2 105 ten daha performanslı nir araç 1.0 tsi
İnceledim ve ona göre fikrimi söyledim zaten ben...
1.0 arac 75 hp
1.2 tsi arac 90 hp
Buna göre 1.0 daha performansli diyorsan fikrine saygi duyarim ama göz var nizam var..benim görüşüm değişmez ayni hala 1.2 tsi 90 hp derim...

Teknik özellikleri incelememişsiniz sanırım 1.2 105 ten daha performanslı nir araç 1.0 tsi

Burada şöyle bir yanlış anlama var. @H.G.Koçer 1.0 eco tsi dan bahsediyor. Ama @fimus düz 1.0 dan bahsediyor.
1.0 eco tsi dsg yeni ibiza 1.2 tsi dan torku daha fazladır. 1.2 tsi da 1.0 motora göre neredeyse 2 katına yakın torku fazladır.
1.0 eco tsi (200 tork )> 1.2 tsi (160 tork )> 1.0 (95 tork )
1.0 arac 75 hp
1.2 tsi arac 90 hp
Buna göre 1.0 daha performansli diyorsan fikrine saygi duyarim ama göz var nizam var..benim görüşüm değişmez ayni hala 1.2 tsi 90 hp derim...

1.0 arac 75 hp
1.2 tsi arac 90 hp

Linke tıkla kardeşim...
MOTORLAR | SEAT Türkiye

Bu linkte açılan sayfayı biraz aşağı çek motor özellikleri yazıyor.
Solda ki 1.0 motor olan senin örnek verdiğin 75 hp olan.
Ortada ki zaten 90 hp'lik 1.2 tsi
Solda ki 1.0 Eco Tsi motor ise bahsi geçen 110 hp'lik turbo motor... (Şu an satışta değil)

Hatta dur sayfanın resimini atayım ben buraya :

motor seçenekleri.jpg

1.0 EcoTSI 'ın fiyatını çok merak ediyorum. Çok uçuk değilse düşünülebilir bence. Diğer TSI 'lardan ve atmosferik motordan çok çok iyi.

Ben de şu konuda belirtmişim daha önce.

Araştırmama göre, Eco TSI motor, frenlemeden kazandığı enerjiyi depolayıp hızlanmada vs kullanıyor. (Teknik detayını bilmiyorum tabi)
Şu videoda da bahsetmiş.

Aşağıda da diğer benzinli motorlara göre avantajını belirmişler, doğru olmasını umuyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 8928

Son düzenleme:
Burada şöyle bir yanlış anlama var. @H.G.Koçer 1.0 eco tsi dan bahsediyor. Ama @fimus düz 1.0 dan bahsediyor.
1.0 eco tsi dsg yeni ibiza 1.2 tsi dan torku daha fazladır. 1.2 tsi da 1.0 motora göre neredeyse 2 katına yakın torku fazladır.
1.0 eco tsi (200 tork )> 1.2 tsi (160 tork )> 1.0 (95 tork )
Ben yorumumu ve fikrimi soru sahibinin paylasimlari dogrultusunda yaptim..konu başlığını dikkatli incelerseniz 1.0 75hp yi sormuş arkadaş bende onun hakkinda fikrimi söyledim...1.0 eco tsi ile ilgili konuşmadım çünkü türkiye satışı daha yok..o yüzden onun hakkinda bi fikir beyan etmedim...ama arkadas benim yazdıklarımı dikkatli okumamis sanirim ve benim mesajimdan alinti yapip benim arac ve bilgileri hakkinda bilgim olmadığı söylemiş...
Sorarim burda konuyu ve yorumu yanlis anlayan kim acaba hatam varsa söyleyin bende bileyim.
[doublepost=1442401521,1442401332][/doublepost]
Linke tıkla kardeşim...
MOTORLAR | SEAT Türkiye

Bu linkte açılan sayfayı biraz aşağı çek motor özellikleri yazıyor.
Solda ki 1.0 motor olan senin örnek verdiğin 75 hp olan.
Ortada ki zaten 90 hp'lik 1.2 tsi
Solda ki 1.0 Eco Tsi motor ise bahsi geçen 110 hp'lik turbo motor... (Şu an satışta değil)

Hatta dur sayfanın resimini atayım ben buraya :

Ekli dosyayı görüntüle 9080
Bir daha yazayim dostum ben 1.0 75 hp den bahsettim 1.0 eco tsi ile ilgili bisey soylemedim konu sahibi ve benim yorumumu dikkatli inceleyin lutfen...

Arkadaşlar 1.0 torkundan ziyade atmosferik motor zaten ibizaların 1.4 75 likleri bile zor çekiyor kendini çünki arac agır tork az.. Eğer 1.2 alınacaksa tsi al.. Ne olursa olsun yeni nesil yeni teknolojili motorlarda tsi bir adım önde.. Leonlar 1400 kg ama 1.2 tsi bana mısın demiyor.. Hem az yakıyor hemde seri.. Kulaktan dolma bilgilerle konuşmayın.. Önce bi 1.2 tsi deneyin öyle konusun.. Hele ki 1.2 tsi ibiza uçar abi

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

1.0 arac 75 hp
1.2 tsi arac 90 hp

1.2 hem tsi hem 90 bg

1.0 atmosferik düz haliyle tsi daha iyi.. Bunun açıklaması buduur

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

Arkdaşlar türkiyede olmayan motoru konuşmaya gerek yok. Olan motorlarda 1.0 75hp ve 1.2 tsi 90 hp bunlardan hangisi iyidir siz verin cevabı.. Olay bu kadar basit:) siz baya farklı yerlere el atmışsınız:)

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

1.0 EcoTSI 'ın fiyatını çok merak ediyorum. Çok uçuk değilse düşünülebilir bence. Diğer TSI 'lardan ve atmosferik motordan çok çok iyi.

Ben de şu konuda belirtmişim daha önce.

Bencede illa ki Tr de satışa çıkacaktır.. 1.0 tsi 110 hp canavar canavar:)

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

Geri
Üst Alt