Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni SEAT ARONA

Emree3825

Kayıtlı Üye
Alt yapısı ibizadan esinlenilen bu cros model hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yama gibi model çıkartıyorlar alınması için ekstra birşey yok tek motor seçeneğin var üstelik 4x4 yap aynı paraya hiç yoktan alan ne için aldığını bilsin

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç şekil olarak hoşuma gitti fakat dediğiniz gibi albenisi yok dikkat çeken bir ekstrası yok fiyat yüksek ön konsol sert plastik malzeme kullanılmış şuan sadece 1.0 motor seçeneği mevcut yeni yılda 1.6 dizelide gelecekmiş 120 bin liradan açarlar heralde

Alt yapısı ibizadan esinlenilen bu cros model hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Ben haftasonu gidip showroom' da inceledim aracı. İçi yeni İbiza' nın tamamen aynısı ve gözün gördüğü her bölge (Konsol üstü de dahil) sert plastik. 1 sene sonunda o aracın içindeki trim seslerini düşünemiyorum... Kesinlikle Parasını haketmiyor...

Bu aracı juke ve captur'a rakip olarak çıkarttılar ancak son zamanlarda sert plastiğe ciddi bir dönüş var. Sanırım VAG seat ve skodayı bir tık aşağıda tutabilmek vw ve audiyi premium göstermek adına bunu yaptı. Mantıksız ama aracı ucuzlatabilmek adına yapılıyor. Sonuçta termoplastik sıcak çekme ve ekstrüzyon mantığıyla seri imalat yapılabilen işçiliği düşük malzemeler. Yumuşak kaplama ciddi maaliyet oluşturuyor. Bu konuda şunu da ihmal etmemek lazım. Her malzemenin de bir ömrü var. Örneğin audi de kullanılan yumuşak göğüs ve kapı kaplamaları 10+ yıl ömürlü ancak peugeot citroen ve reno 4 yıldan sonra kendini salan malzeme kulanıyor. 2004 yılında fransız üreticilerin bir araya gelerek aldığı bir karar bu. Haliyle yumuşak malzeme kullanması iyi olduğu anlamına da gelmiyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt