Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Passat 1.6 fsi vs Yeni Laguna 1.5 dci

jetta bence rezalet otesı bı araba acıkcası yanından bıle gecmedım bakarken ... ama burda yorum yapanlar prıvılage versıyonuna bınıp konusanlar genelde ıncelemeden yorum yapmayın acın vıdeolarıda bakın yol tutusta laguna nelerle karsılastırılıyor ;) sti ,boxer falan hanı bı arastırın bos laf konusmak kolay ıncelemeden bırı onudemıs bırı bunu demıs marka fanatıklıgı yapmayın bosuna .. 59 mılyara passatı aldım 51 e lagunayı aldın araDakı 8 mılyara ragmen laguna passattan emın olun daha cok sey verıyor bugun gorduler yalanım yok passatta hala duruyor ıkısınıde yanyana koyup ınceleyebılıyorum ole bı ımkanım var buna kulak vermenız lazım sonucta ıkısıde benım ıkısınıde kullanıyorum ve objektıf olabılcek kapasıtedeyımm ama jetta ıle karsılastırmak bence cahıllık jetta nekı meksıkada uretılen vw nın arada kalmıs bı aracı golfun kafası pasatın sıkıstırılmıs arkası .... suberb 1 ust sınıf buaraclara gore o agır goruntusu olmasa markası skoda olmasa alabılcegım bı aractı benım ıcın fullunu cok kalıtelı bı arac ona lafım yok a6 larla aynı sınıfta oluyor o bunada karsı cıkarsanız yuh dıcem gıdın arastırın bının ınceleyın ben burda lagunaın dynamıq versıyonuunu dıyorum
Sen öyle diyorsan öyledir.Ben şu mantığı anlayamıyorum berbat bir araba olan C segmentindeki 08-09 model Jetta 1.4 TSI Comfortline ile D segmentindeki Renault Laguna 1.5 DCI Privillege donanımı aynı fiyata alıcı buluyor.Arada segment farkı var.Daha ekonomik motor farkı var.Konfor farkı var fakat fiyatlar aynı nedense ?
---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

Birkaç arkadaşın lagunalarının airbagleri değiştide ordan çıktı :D
Neymiş sorun Alp abi ?

yiğit en dolu donanım hb dizel araç. 16 inş olması gerek 40 küsür verip aldılar zamanında. 62000 kmde komple enjektör yedi 75000 de turbo. akrabam ve aynı zamanda aile avukatımızın aracı. bildiğin viraja toledoyla giriyor gibi girince başı 15 20 cm atıyordu ki toledoda virajlarda o kdar başarılı değildir.

adanada sanayide mazot pompa ve enjektör işi yapan dükkanlara girin ağzına kadar reno enjektörü pompası doludur.

Yunus'um dediğim gibi kendi arabam ön 2 psi sert olmazsa kafadan kayıyo..
kullandığın araçta bişi olabilir..velakin bu tamamen subjektif bi yorum değil testler de aynı söylüyodu o dönemde..

ayrıca bana MeganeII'yi savundurma olm.. :D
ama bazı konularda hakkını yememek lazım..motoru da aynı şekilde başarılıydı 1.6 benzinlisi..

Yunus'um dediğim gibi kendi arabam ön 2 psi sert olmazsa kafadan kayıyo..
kullandığın araçta bişi olabilir..velakin bu tamamen subjektif bi yorum değil testler de aynı söylüyodu o dönemde..

ben hiç başarılı bulmuyroum yiğit. tek kullandığım renoda o değil zaten. :)

bu arda sen tanımazsın yiğit nette coşkun uçar diye arat muratcan çok iyi bilir. adam megane 2 extreme 1,6 benznli aracını 8000 kmde satıp gitti hyundai accent aldı ve çok daha memnun kaldı ki o megane'ı 3000 kmden sonra satmaya kalkmıştı. :)

ama dediğimi anlayabilmen için coşkun uçar kimdir bir araştırman gerek :) o kişi bugüne kadar tanıdığım otomotiv konusunda en bilgili kişilerden birisidir.

Ömer Yiğit..
2.el fiyatlarına bakma bu kadar..her ülkede aynı rakamlara el değiştirmez arabalar..

lagunanın 1. vıteste sarma problemı var 2. vıteste guzel bıhızlanma 3 te hersey muhtesem korkutuyor ınsanı
108hp, 1386kg araç. Deposunda yakıtı ve sürücüsüyle 1.5 tonun üzerinde. 1. vites sarma problemi, 3 te korkutan bir performans. Meğersem Laguna neymiş bizim haberimiz yokmuş :D
Konu hakkında genel görüşüm şu: 2 araca da para vermem. Dev gibi araçlara 1.5, 1.6 motorlar çok küçük.
Fransızın araçların kalite ve teknolojisine gelirsek, hiçde konuşulduğu gibi geride olan araçlar değil. Tam tersi birçok ekstra teknolojilere sahipler.
Passat'a hala kaliteli denmesinde de bir önceki kasa B6 kasanın payını göz ardı etmemek lazım.

Sen öyle diyorsan öyledir.Ben şu mantığı anlayamıyorum berbat bir araba olan C segmentindeki 08-09 model Jetta 1.4 TSI Comfortline ile D segmentindeki Renault Laguna 1.5 DCI Privillege donanımı aynı fiyata alıcı buluyor.Arada segment farkı var.Daha ekonomik motor farkı var.Konfor farkı var fakat fiyatlar aynı nedense ?

---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

Neymiş sorun Alp abi ?

sahıbınden bakabılırsın laguna 08 -2010 model endusuk 40lıra en yuksek 56.5 lıra
jetta 32.5 lıra en dusuk en yuksek 49.5 lıra sanırım senın dedıgının tersı oluyor . 2. sı vw nın fıyat polıtıkasını bılıyorsunuz yuksek cekılen fıytlardan dolatı 2.el pazarıda vwnıntabıkıde ıyı .. ama sanırım arastırma yapmak lazım he ;)

jetta bence rezalet otesı bı araba acıkcası yanından bıle gecmedım bakarken ... ama burda yorum yapanlar prıvılage versıyonuna bınıp konusanlar genelde ıncelemeden yorum yapmayın acın vıdeolarıda bakın yol tutusta laguna nelerle karsılastırılıyor ;) sti ,boxer falan hanı bı arastırın bos laf konusmak kolay ıncelemeden bırı onudemıs bırı bunu demıs marka fanatıklıgı yapmayın bosuna .. 59 mılyara passatı aldım 51 e lagunayı aldın araDakı 8 mılyara ragmen laguna passattan emın olun daha cok sey verıyor bugun gorduler yalanım yok passatta hala duruyor ıkısınıde yanyana koyup ınceleyebılıyorum ole bı ımkanım var buna kulak vermenız lazım sonucta ıkısıde benım ıkısınıde kullanıyorum ve objektıf olabılcek kapasıtedeyımm ama jetta ıle karsılastırmak bence cahıllık jetta nekı meksıkada uretılen vw nın arada kalmıs bı aracı golfun kafası pasatın sıkıstırılmıs arkası .... suberb 1 ust sınıf buaraclara gore o agır goruntusu olmasa markası skoda olmasa alabılcegım bı aractı benım ıcın fullunu cok kalıtelı bı arac ona lafım yok a6 larla aynı sınıfta oluyor o bunada karsı cıkarsanız yuh dıcem gıdın arastırın bının ınceleyın ben burda lagunaın dynamıq versıyonuunu dıyorum

O zaman bizde Passat'ın Highline donanımına bakalım :)

Geri
Üst Alt