Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Passat 1.6 fsi vs Yeni Laguna 1.5 dci

Bu arada Passat'ın yol tutuşu sınıf ortalamalarında diyebilirim. Çok iyi değil kesinlikle. Yani bizde Passat var ordan biliyorum :)

Yol tutuş diyince Mondeo derim. Resmen yapışıyo asfalta. Laguna sürmedim bilmiyorum ama Muratcanın da dediği gibi yumoş süspansiyonlar varsa Laguna'da, Passat'ın yol tutuşunun daha iyi olması doğal.

1.6fsi tiptroniic passat da çok zor hızlanır ya. Bizim golf aynı motor ve vitese sahip de sollamaya çıkarken araba doluysa 2 kere düşünmem gerekiyo.. Yakıt tüketimi olarak da 12lt'nin altı baya bir zordur heralde şehir içinde :)

lagunanın kalitesi jetta'nın bile altında ömercan :cool:

ornekle bakalım bızde anlayalım ....

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

Bu arada Passat'ın yol tutuşu sınıf ortalamalarında diyebilirim. Çok iyi değil kesinlikle. Yani bizde Passat var ordan biliyorum :)

Yol tutuş diyince Mondeo derim. Resmen yapışıyo asfalta. Laguna sürmedim bilmiyorum ama Muratcanın da dediği gibi yumoş süspansiyonlar varsa passat'ın yol tutuşunun daha iyi olması doğal.

1.6fsi tiptroniic passat da çok zor hızlanır ya. Bizim golf aynı motor ve vitese sahip de sollamaya çıkarken araba doluysa 2 kere düşünmem gerekiyo..

fordlar tum sınıflarında zaten lıder gıbı bırsey yol tutusunda ....

Valla bugün C Segmentindeki 08-09 model Jetta 1.4 TSI Comfortline 122 HP modeli 2.elde 38-39a alıcı buluyorken ne hikmetse 08-09 model Laguna 1.5 DCI Privillege dikkatli bakınız hem dizel hem D sınıfı hemde en donanımlısı ile aynı fiyata alıcı buluyor.Laguna daha donanımlı arada segment farkı var ve daha az yakıt tüketmekteyken neden C segmentindeki Jetta 1.4 TSI Comfortline ile aynı fiyata alıcı buluyor .. ?

yıgıt ımkansız demıyoruz at gozlugu ıle bakma bence daha genıs bak olaya . kaymıor dedıysekte cok kastınmıkayar tabıkıde ımkansız dıye bıse yok

ne şartlarda test ettin peki Muratcan. ??
kendi arabamda arka 2 psi yumuşak olmayınca arkası en az kafadan kayıyo aynı viraj aynı hızda mesela..bu tarz bi deneme miydi o madem geniş bakıyosun abicim. ??

Laguna illaki daha yumuşak süspansiyona sahiptir her zaman olduğu gibi Renault'da..döneminde Focus en iyi yol tutan otomobil görünürken testlerde MeganeII çok daha yumuşak bi yapıya sahip olmasına rağmen hemen arkasından geliyodu..

daha sert süspansiyon daha iyi yol tutar diye bişi yok..
aracı kaydıran ağırlık transferleri ve yuvarlama katsayısıdır..

Valla bugün C Segmentindeki 08-09 model Jetta 1.4 TSI Comfortline 122 HP modeli 2.elde 38-39a alıcı buluyorken ne hikmetse 08-09 model Laguna 1.5 DCI Privillege dikkatli bakınız hem dizel hem D sınıfı hemde en donanımlısı ile aynı fiyata alıcı buluyor.Laguna daha donanımlı arada segment farkı var ve daha az yakıt tüketmekteyken neden C segmentindeki Jetta 1.4 TSI Comfortline ile aynı fiyata alıcı buluyor .. ?

vw zaten o paraları verenlere uzuluyorum benım en yakın arkadasımda gıtmıs 160lık dsg sunrooflu kırmızı 2010golf6 almıs 61lıraya mantıklı mı bence hıc degıl ... gıder 2el ıstedııgım her aracı alırdım o paralara oyle az bucuk alınan araclar degıl kı audı varken vw cok gereksız kalıyo gozumde .

Yiğit bence sen yanlış hatırlıyosun, zira megane2'yi çok kullandım ve her virajda beşik gibi yatıyodu. Direksiyon desen o kadar yumuşak ki yeterli tepkileri bile vermiyo.

Geri
Üst Alt