Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni opel astra nasil bilirsiniz ?

rakıplerıyle karsılastırıldıgında tek avantajı astra j nın yol tutusu.Biçokkez roll yaptık 1.4t ıle her defasında gectım ama yol tutusuna laf yok.harıka..kımılerıne gore ıcı cok guzel.buna gorsellıkte kattıklarından goze hos gelıyo ama bana gore guzel degıl.cunku sadelık ıstıyorum kargasa degıl.okadar cok dugme warkı rahatsız oldum surerken hakım degılım..ayrıca arkadasımın aracında ekran da var ekstra olarak.dokunmatıgıne ulasmak okadar sıkıntıkı.one dogru sankı camdan bsey alacakcasına rahatınızı bozup uzanabılıyosunuz.konumunu hıc begenmedım..1.6 motorlu olan full+full alan bır abı wardı bu kıs karda arabaları temızlerken arkadasımla oda geldı.adam bın pısman hersey war arabada tamam ama cok yakıyo ve gıtmıyo sıkıntı yasayabılıyorum yolda gıderken hızlanmam gerektıgınde guwenemıyorum falan demıstı.4-5 ay da satamadı arabayı.pıyasasını bılmedıgımden cok mu ıstedı bunu kestıremedım ama dusuncelerım bunlar.yol tutuşu harıcınde bır artısı yok akranlarının içinde.görsellıgıde gayet guzel.ama yakan ve bastıgında gıtmeyen bır araba nekadar dusunulur benım sahsı fıkrım cok zor.Bazı arabalara yaktıgı yakıt haramdır bu motor secenegınıde buna dahıl edebılırız.kaldıkı 1.4 140 bg de de ole tsi kadar yakıt tasarrufu sağlayamıyor.kaynagım yakın arkadasımın arabasıdır.

O zaman Teknik Verilerini Koyalım Ortaya:

---------------------------------- Astra 1.6 Sport Leon 1.6 Sport up 102 hp
Kasa TipiHatchback5 KapıHatchback5 Kapı-
Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı)8,3 lt / 5,1 lt10,4 lt / 6 lt-
Motor Gücü (hp)115 hp102 hp-
ŞanzımanManuel 5 V. Ö.Ç.Manuel 5 V. Ö. Ç.-
0-100 Hızlanma (KM)11,7 sn11,7 sn-
Teknik Özellikler

Araç TipiBinek Araç C SegmentiBinek Araç C Segmenti-
Üretim Yılı (İlk / Son)2010 / 20132006 / 2009-
Koltuk Sayısı5 Koltuk5 Koltuk-

Motor

Motor Hacmi1598 cc1595 cc-
Motor Gücü (kw)85 kw75 kw-
Maksimum Güç60005600-
Maksimum Tork40003800-
Yakıt TürüBenzinliBenzinli-
KatalizörKatalizörlüKatalizörlü-
Net Ağırlık1373 kg1280 kg-
Taşıma Kapasitesi497 kg591kg-
Silindir Sayısı44-

Ölçüler

Uzunluk4419 mm4315 mm-
Genişlik1814 mm1768 mm-
Yükseklik1510 mm1458 mm-
Bagaj Kapasitesi370 lt341 lt-

Yakıt Kapasitesi

Yakıt Tankı Hacmi56 lt55 lt-
Oktan9595-

Tekerlekler

Tekerlek Ölçüleri215/50 R 17225/45 R 17-

Yakıt Tüketimi

Ortalama Yakıt Tüketim6,3 lt7,6 lt-
90 km ile yakit tuketimi---
120 km ile yakit tuketimi---

Performans

Azami Sürat188 km/h184 km/h-
Aracın Torku155148

tıkırtı seslerine aşına olabilirsen sorun yok güzel arabadır :)

ama heleki ikinci el alacaksan biraz sese alışkın olman lazım
son dönem çıkan bütün opellerin aynı sorunu var insignia da aynı astra da içindki plastikler çok ötüyo albea gibi oluyo belli bi süre sonra.
tabi bide biraz elektrik arızası çıkarabilir :)
ama gidişi yol tutuşu veya frenleri işte alman almandır .

Astra hoş araba da;
birinci nokta Kayseri' de İNCİROĞLU'nun elinde,
ikinci nokta General Motors ile ortak (bir çok araç için Fiat ve Daewoo ile beraber çalışan malum firma)
üçüncü nokta ise Beyaz Leon'dan sonra sana yakışmayacağı... Keşke 2005-2007 A3 Sportback veya Golf TSI High bakıyorum deseydin de keyiflenseydim be abi... Ama senin bileceğin iş tabi. Bana düşen düşüncelerimi belirtmek, seçimlerini yargılamak değil, umarım yanlış anlamazsın beni Gökhan abi.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Astra hoş araba da;
ikinci nokta General Motors ile ortak (bir çok araç için Fiat ve Daewoo ile beraber çalışan malum firma)
üçüncü nokta ise Beyaz Leon'dan sonra sana yakışmayacağı... Keşke 2005-2007 A3 Sportback veya Golf TSI High bakıyorum deseydin de keyiflenseydim be abi... Ama senin bileceğin iş tabi. Bana düşen düşüncelerimi belirtmek, seçimlerini yargılamak değil, umarım yanlış anlamazsın beni Gökhan abi.

Malzeme kalitesi olarak Seattan daha iyidir,yıllık cok km yapmıyorsan benzinli mantıklı cünkü dizel düşünüyorsan birde arkadan iten birini alman lazım,araba gitmiyor...Yıllık cok km yapıp birde benzinli alıyorsan gecmiş olsun tüketimi cok fazla..Şahsi fikrim para vermeyeceğim tek Alman aracıdır,ama görüntü olsun,dediğim gibi işçilik kalitesi olsun tatminkardır..

Allah gönlüne göre versin modum:)

Astra hoş araba da;

Astra hoş araba da;

sen yanlış anlaşılacak birimisin emre düşünceleriniz önemli tabiki araba konusu daha değişikti ama istemediğimiz bazı şeyler olunca olmadı kısmet işte. bu aralar leon fiyatları çok yüksek bununda fiyatı biraz düşeş gibi yarın belli olur bakalım...

Astra hoş araba da;

Astra hoş araba da;

sen yanlış anlaşılacak birimisin emre düşünceleriniz önemli tabiki araba konusu daha değişikti ama istemediğimiz bazı şeyler olunca olmadı kısmet işte. bu aralar leon fiyatları çok yüksek bununda fiyatı biraz düşeş gibi yarın belli olur bakalım...

Malzeme kalitesi olarak Seattan daha iyidir,yıllık cok km yapmıyorsan benzinli mantıklı cünkü dizel düşünüyorsan birde arkadan iten birini alman lazım,araba gitmiyor...Yıllık cok km yapıp birde benzinli alıyorsan gecmiş olsun tüketimi cok fazla..Şahsi fikrim para vermeyeceğim tek Alman aracıdır,ama görüntü olsun,dediğim gibi işçilik kalitesi olsun tatminkardır..

Allah gönlüne göre versin modum:)

abi öncelikle kusra bakma kayseride görüşemedik ama inşallah bir dahaki sefere görüşürüz.

araç hakkında benzin/LPG li bir araç en çok iç dizaynı haşuma gitti malzeme kaliteside fena değil bunların haricinde beni en cezbeden tarafı fiyat konusu bakalım hayırlısı yarın belli olur....

Hayırlısı olsun abi, Rabbim gönlüne göre araba versin... İnşallah çok memnun olursun.

Hayırlısı olsun abi, Rabbim gönlüne göre araba versin... İnşallah çok memnun olursun.

ic dizayn gormek ıstıyorum dıyosanız sıddetle 1.8.vtec uzay kasa bı hondaya bının kokpıtı aratmıyor...konuya donecek olursak arkadasıma aldıgımız 1.3 cdtı astramızın 5 ıncı gununde baskı balatası sıyırdı ve volant kırdı..kısmetsızlıgımıze desekde meger kronıkmıs..komple takım halınde aldıgımız setı taktırmak ıcın fıyat aldıgımızda leon ve golf de verdıgım ıscılıgın nerdeyse ıkı katını ıstedıler..duzgun bırıne yaptırmamızı yoksa basa bela oldugu soylendı..cok az yaktıgı ıdda edılen 1.3 dızelımız 1.6 TUPLU leonumdan fazla yaktıgını anladık..arabada 4 kısı otururken durup kalkıyosak baya bı baskı kokusuna maruz kalıyoruz...bıde 1.6 twinport ların fsi gıbı lpg ıle uyumsuz oldugunu duymustum..lpg konusunu baya bı arastırın ustalardan deılde sahıslardan bılgı alın derım..lpg kıtlerı 2000-2500 tl gıbı bı rakam ıstenıyordu sanırım...guzellıgıne gecmıycem gorecelı bı kavram bana gore 6 kasa golf+R body vs cok daha guzel oluyor..1.3 u 4 aydır satmaya ugrasıyoz satamadık bayada pıyasalı oldugu soylenmesıne ragmen kaldıkı 3 4 lıra assasına verıyoz..leonumu satmam 4 gunumu aldı...artık golfu sız dusunun...tanıdık bı abımın dukkanı goturdugumuzde arkadasın opelı normalde dukkandan ıcerı almadıklarını ıscılıgının cok zor ve belalı oldugunu soylemıstı...vag serısı opele nazaran cok daha kalıtelı...son 2 yılda 7 ıncı aracımdayım..japon kore alman ıspanyol TOFAS:) dahıl baya bı kullandım her bırınde ayda 10000 km cıvarı..en son golf de kaldım dahada bı yere gıtmeye nıyetım yok...

ic dizayn gormek ıstıyorum dıyosanız sıddetle 1.8.vtec uzay kasa bı hondaya bının kokpıtı aratmıyor...konuya donecek olursak arkadasıma aldıgımız 1.3 cdtı astramızın 5 ıncı gununde baskı balatası sıyırdı ve volant kırdı..kısmetsızlıgımıze desekde meger kronıkmıs..komple takım halınde aldıgımız setı taktırmak ıcın fıyat aldıgımızda leon ve golf de verdıgım ıscılıgın nerdeyse ıkı katını ıstedıler..duzgun bırıne yaptırmamızı yoksa basa bela oldugu soylendı..cok az yaktıgı ıdda edılen 1.3 dızelımız 1.6 TUPLU leonumdan fazla yaktıgını anladık..arabada 4 kısı otururken durup kalkıyosak baya bı baskı kokusuna maruz kalıyoruz...bıde 1.6 twinport ların fsi gıbı lpg ıle uyumsuz oldugunu duymustum..lpg konusunu baya bı arastırın ustalardan deılde sahıslardan bılgı alın derım..lpg kıtlerı 2000-2500 tl gıbı bı rakam ıstenıyordu sanırım...guzellıgıne gecmıycem gorecelı bı kavram bana gore 6 kasa golf+R body vs cok daha guzel oluyor..1.3 u 4 aydır satmaya ugrasıyoz satamadık bayada pıyasalı oldugu soylenmesıne ragmen kaldıkı 3 4 lıra assasına verıyoz..leonumu satmam 4 gunumu aldı...artık golfu sız dusunun...tanıdık bı abımın dukkanı goturdugumuzde arkadasın opelı normalde dukkandan ıcerı almadıklarını ıscılıgının cok zor ve belalı oldugunu soylemıstı...vag serısı opele nazaran cok daha kalıtelı...son 2 yılda 7 ıncı aracımdayım..japon kore alman ıspanyol TOFAS:) dahıl baya bı kullandım her bırınde ayda 10000 km cıvarı..en son golf de kaldım dahada bı yere gıtmeye nıyetım yok...

Geri
Üst Alt