Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni nesil vag grubu araçlar

kod_black

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Wag grubunun yeni nesil benzinli ve dizel araçları hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum; şöyle ki hacim anlamında git gide düşüş yaşayan bir ülke olduk. Özellikle 1.4 dizel ve benzinli motorlardan 1.2 benzinli 1.0 lt motorlara kadar.... Özellikle volkswagen grubunda biz kullanıcılar düşük hacime sahip araçlara sahip olduktan snra ciddi uygulamalar yapıp araçlarımızı performans anlamında tatmin edilebilecek düzeylere getiriyoruz. Öyle modlanmış 1.2 tsi ve 1.4 lt motorlu araclar var ki. Arac ciddi anlamda düşük km lerden itibaren ciddi anlamda sırtı kambur geziyor. Özellikle scirocco ve leon araçlar 1.4 tsi lar 200 250hp kadar çıkanını gördüm ve piston aşınmasından dolayı düşük km lerde motor yapılanlarını... düşüncem 2.0 tsi tercih edilse hem yakıt olarak inişli çıkışlı bir grafik izlemeyen yakıt göstergesine hem de maddi olarak yoracak motora ihtiyacımız olmayacak. Galiba kullanıcı olarak düşük hacimdeki araclara aşırı yükleniyoruz gibi geliyor. Bilinçli bir şekilde yapanlara eyv ama onun dışında bilgi sahibi ya da ne istediğini bilmeden bu tarz işlere girmek biraz baş ağrısına neden olabilir. Üzebilirde... belki de bu yüzden bir sürü işi bildiğini sanan usta dolaşıyor ortalıkta; ve maddi olarakta bu pastadn nemalanmaya çalışanlara her gün yeni birisi ekleniyor. Sonuçta piyasayı biz kullanıcılar yönlendiriyoruz öyle değil mi?
Yeni model yeni model diye diye bütçemizi çok yoruyoruz. Artık her 4 5 ayda bir yeni araç çıkan bir globalde bu girdaba kapılmadan biraz düşünmek gerek kanımca. Eskiler iyi bilir; 2 ya da 3 yılda bir değişirdi araçlar. Bir makyaj geçirirdi, diğer sene komple kasa değişirdi. Nerden nerelere geldik... biraz sitemkar bi yazı oldu ama düşüncelerimi dile getirdim:) siz ne düşüyorsunuz değerli forum üyeleri???

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

açıkcası benim düşüncelerime göre vag grubunun yaptığı tsi motorlara hayranım. çalışma prensipleri gerçekten tatminkar. turbo ve kompresörün performansı gerçekten değişik ve inanılmaz hissiyat veriyor. vergi diliminde düşük vergiye tabi olması işin cabası. yıllardır hitler motor ile süregelen bir devri bitirmek üzere. 2.0 hitler motorun verdiği tork ve beygir değerini 1.2 ye yükleyebilmiş durumda. tsi motorlar ilk çıktığı zamanlarda ise 300.000km garantisi verildi. tabi ki dediğiniz gibi servislerde dolaşan araçlarda olmuyor mu? oluyor tabi ki, fakat bu biraz kullanıma bağlı bişey. dikkat edildiği sürece gerçekten verimli bi o kadarda performanslı araçlar.
yazılım ile yükleme yapılan araçlar hakkında ise söyle diyebilirim ki. vag grubu ürettiği araçlarda max beygir ve tork gücünü fabrikadan çıkarken araçlara uygulamıyor malesef ki bunun sebebi ise co2 salınımı azaltmak. onlar için başarı düşük co2 salınımı ve buna bağlı olarak verim. doğaldır ki bizler motorun kapasitesinin %30 daha az çalıştırmak yerine %30 daha fazla çalıştırmayı tercih edip yazılımla birlikte 30-40 beygir ve 100nm torka kadar fazlalaştırabiliyoruz.

eskiden anadolu pikaplara sedanlara binerdik...bmc kamyonunla aldım ehliyeti....şimdiki nesil son model arabalardan inmiyor haliyle turkıye nufusu kalabalık biri almazsa diğeri alıyor.....otomobil sektörü yuksek cirolu işler....telefon laptop düşünün bu da yavaş yavaş geliştire geliştire satıyolar....istanbulda her ailede en az 4 araba var mesela... bunun gibi....şükretcez yakında 250 cc arabalara bineriz :D

Valla mazot ve benzin fiyatları git gide artıyor yakında 1.0lt motorun altına binersek şaşırmayın millet korkusundan çok yakar diye 2 3 bin devirde kullanıyor

2000 cc 6 silindir bir 520i almıştım hayalim hevesim diye baktım kmde 70-80 kuruş yakıyor ne masrafı bitiyor ne benzine güç yetiyor :( sonra 1.0 litre 3 silindir İbiza aldım hem daha seri gidiyor hem az yakıyor hem yüzümü güldürüyor :) tsi candır gerisi heyecan diyoruz :)

Ben bu durumu tutarsız buluyorum kaç yıldır sabit çıkan bir motor yok her sene yeni motor geliyor mevcut motorları revize etmeden uğraşıyoruz

Her zaman söylerim benzinli arac tercih edeceksen atmosferik 2.0 lt en kötü 1.8 assagıya binmeyeceksin. Baska türlü zevki çıkmıyor hitlerden gerisi yalan. Gerçi çok tuttuğu için 1 2 sene evvel volkswagen üretimini durdurdu ama hala piyasada temizleri var. Yeni nesil 1.8 cc manuel ibiza var hitlere alternatiftir. Fiyatı da 85-95 bn tl arası olması lazım.
@memet_one kesinlikle katılıyorum. Sıfır olarak aldıktan snra servislerde çeşitli sıkıntılarla uğraşıyor kullanıcılar. Özellikle motordan kaynaklı problemler be cabası... seri üretim araclar tamam ama çok kısa sürelerde sırf rekabet için arac yapılırsa bazı seyler gözden kaçabiliyor. Bize düşen ise iyica arastırıp almak.

@Kerem0667 bmw nin benzinli aracları akıllara zarar ama benzin istasyonuyla dolaşmak lazım
5.20 nin yanında kulak kalır ama bi 3.16 kullanmıştım o bile fenaydı

@Kerem0667 bmw nin benzinli aracları akıllara zarar ama benzin istasyonuyla dolaşmak lazım
5.20 nin yanında kulak kalır ama bi 3.16 kullanmıştım o bile fenaydı

Gaza bastıkça motorun verdiği sesin hazzı sanırım dünyanın en tatmin edici hislerinden :)

Kesinlikle @Kerem0667 benzin ucuz olsa ne araçlar alınır da işte şartlar

Geri
Üst Alt