Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni leonun iç ampulleri değişebilir mı?

ben eski aracımda kullandığım ledleri kendim taktım, 10 numara oldu valla, bir tek bagaj ışığını değiştirmeyi unutmuşum, onu da yaparsam halojen kalmıyor arabada :p

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim beyler. Araç elime geçtikten kısa süre sonra dediklerinizi uygulicam. :))

hobaaaaa

hocam iç aydınlatmada arıza ışığı yakma durumu yok. cunku kontrolu saglanmıyor. bende taktım 2-3 gun oldu u photon adında ampullerı aldım cok ta memnunum hava acaip değişti. arkalar sofit 36 mm sogutmalı 8500 k 2 adet, onler dipsiz 6000k 2 adet , ayak aydınlatmalarıda tavanla aynı dıpsız 2 adet.
kendin de takabılırsın cok basıt pdf dosyasyının lınkını atarım bırazdan acılıs resımlerı mevcut

File-Upload.net - Leuchtmittel-Innen-LED-mit-Kauflinks.pdf

Hocam link çalışıyor ama indirdiğim pdf çalışmıyor? calısıyormus:)

hobaaaaa

Hocam link çalışıyor ama indirdiğim pdf çalışmıyor? calısıyormus:)

hobaaaaa

Merhabalar
Bu gün Formda gezinirken farkettim. Led uygulamasını yaptınız mı? Tavsiye eder misiniz? Pdf dosyasında belirtilen ledlerin birebir aynısı gittigidiyor da bulunuyor. Tavsiye ederseniz bende uygulamayı düşünüyorum.
Saygılar.

Merhabalar
Bu gün Formda gezinirken farkettim. Led uygulamasını yaptınız mı? Tavsiye eder misiniz? Pdf dosyasında belirtilen ledlerin birebir aynısı gittigidiyor da bulunuyor. Tavsiye ederseniz bende uygulamayı düşünüyorum.
Saygılar.

İç aydınlatma için led alacaksanız eğer sitemizde bunu temin eden arkadaşımız [MENTION=24302]firozat[/MENTION] fırat arkadaşımız var ben ondan aldım ledleri daha takamadım fakat görüntüsünün güzel olacağına hiç şüphem yok

Teşekkür ederim Mehmet.
Bendeki ledlerden bir kaç fotoğraf paylaşayım:

Buda ayak aydınlatmada sarı ile beyazın farkı:

Görüntü çok güzel olmuş. Bu ledler normal ampullerden daha fazla mı ısınır? Eğer durum böyle ise bir sakatlık yaratmasın.
Saygılar.

Yeni leon aracim daha gelmedi ama gelince iç mekanda led ampullerden kullanmak istiyorum. Sarı ışık yerine beyaz olmasını istiyorum. Bu konular hakkında hiç bir fikrim. Hiç bilmeyen birine yardımcı olur gibi anlatabilir misiniz rica etsem? Arıza lambası olayı falan varmış sanırım. Sorun cikartmayacak ampuller nelerdir?

hobaaaaa

Uygar kardeşim... ben firozat kardeşimizden aldım beyaz led ampülleri... kargo elime geçer geçmez plaka aydınlatmaları hariç bütün iç mekandaki ampülleri kendim değiştirdim... sonuç mükemmel oldu bence... :)

hocam söylendiği gibi, arkalar düz, makyaj aynları düz (florasan gibi iki ucundan bağlananlardan) önler, ayak aydınlatması, torpido ve bagaj ise dipsiz, park lambası tipi olanlardan.

değiştirmek için ustaya falan gitmeye gerek yok, özel bir el beceresine de gerek yok, en ince uçlusundan düz bir saatçi tornavidası alın, dikkatli baktığınızda geçme yerlerini görürsünüz, tornavidayı oradan sokup hafifçe kanırtın, parça dışarı atar zaten, ampülü söküp yeni ampülü takacaksınız, iki şeye dikkat etmeniz lazım, tornavida metal parçalara değmesin, kısa devre yapabilir, bir de ledler +/- kutup seçer, doğru yönde takmanız lazım, ampülü takınca ışıkları açın, yanarsa sorun yok, yanmazsa ters çevirip tekrar deneyin, o zaman da yanmazsa ampül arızalıdır.

çok çekinceniz varsa akü kutup başını sökerek yaparsanız kısa devre ihtimalini de geride bırakmış olursunuz ama o zaman teyp falan kod sorabilir, araç saatini unutabilir, ayarları silinebilir vs vs gibi durumlar olabilir, ben hiç sökmedim kutup başını o yüzden o konuda tam detay veremem.

yavaş sönme olayı ledlerde de çalışır, ledler eskiden ya açık ya kapalı şeklinde çalışabilirlerdi ama artık yeniler farklı parlaklıklarda çalışabiliyorlar

Merhabalar bnde 2014 leon kullanıcısıyım ve iç dış bütün aydınlatmaları led yapmak istiyorum fakat pek fazla detay bilgim yok acaba hangi tip ampülden kaç tane lazım Ayrıntılı yazabilecek olan var mı? Birde plâka aydınlatmaları içinde bu işlem uygulanabilir mi acaba? Teşekkürler ilginiz için..

Geri
Üst Alt