Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni leonu test ettim

silentstorm61

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar;

Yeni leonu geçen c.tesi test ettim, size yorumlarımı anlatıyım istedim,
1.4 tsi 140 bg yok böyle bir araç,
sürüşü bir kere çok güven veriyor sürücüye, hele o ivmelenmesi yokmu bitirdi beni
gerçekten çok beğendim, alacak olanlar bence hiç düşünmeden almalı alabiliyorsa fr sunroflu led paketli almalı vede beyaz olmalı
dehşet bir araç oluyor maşallah diyelim...

Yeni motor, Yeni kasa ve yeniden başlayış. Ben aldığım için hiç pişman olmadım gidişi güzel cebe de iyi davranıyor.

Bende araç alacak olanlara tavsiye ederim. Pişman olmayacaksınız.

Açıkca söylemek gerekirse; bundan 6 ay öncesine kadar leon aklımda olmayan bir markaydı ve piyasada hep makyajsız kasaya denk geldiğim için ve "SEAT" markasını alman olmadığı için (üstüne düşmediğim için öyle zannediyordum, meğerse değilmiş), o yuvarlak ledli stoplarınan dolayı (zevk meselesidir ki yuvarlak stoplu araçları sevmiyorum) hiç listeme bile almadım. Yani tarzıma hiç uymayan bir model gibiydi.
Fakat bir arkadaşın bana tavsiyesi üzerine aracı incelemeye karar verdim ve aslında seatın da artık bir alman olduğunu öğrendim. En önemlisi hayalimdeki araç (audi) ile her yerinin nerdeyse aynı olduğunu farkedince "neden olmasın" dedim ve FR ı aldım. Hele bir de kampanyaya denk geldik ve nerdeyse ağzına kadar dolu bir FR a kavuştum.

Eğer ki bugün, şu anda kullandığım leonu hiç incelememiş ve bilmemiş olsaydım belki yeni kasa leonu almak isterdim. Çünkü golf-vari hatlara sahip bir araç oluşu beni cezbeden tek yanı. Golfü çok beğendiğimden değil alsında, C segmentinde uzaktan bakınca hatları, duruşu güzel görünüyor (gerçi canlısını görünce onda da ufak bi şok geçirmiştim. Araç B segmenti gibi ufak geldi bana)

Fakat öyle bir şey ki eski kasa hakikaten; sahibinin leonla bütünleşmesini sağlayan acaip bir ruha sahip. Ben bile şu an hala eski leon diyorsam bunun en büyük sebebi de yeni kasada olmayan bir ruh olsa gerek.

Yeni kasa leonu da inceledim ve tekrar üstüne basarak söylüyorum ki gerçekten güzel kötü değil ama koltuğuna oturduğum anda birşeyler eksik gibi geldi ve bariz bunu hissettim.

Her ne olursa olsun, yeni kasayı alan arkadaşlara tekrardan hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten kaliteli ve güzel araçlar. Alanlar zaten pişman olmayacaklardır buna çok eminim.

yeni kasa alınırsa fr alınır almazsanda stylenin arka tamponu fr gibi yapacaksın adama benziyecek. yeni kasa leonun motorunu bilmem ama dış görünüş olarak style olanları cok kötü. alanlarda hep fr aldı. yeni kasa dediğim gibi alınırsa fr alınır.

Yeni leonun beğenmediğim iki yönü var.Biri aracın ön tarafının makyajlanmış ibizaya benzemesi, diğeride gizli arka kapı kollarından vazgeçmiş olmaları.Keşke leonu farklı kılan gizli kapı kolları yeni leondada olsaydı...

bence dizaynıyla iç bir önceki kasadaki leondan daha fazla iş yapacak gibi gözüküyor..

FR fiyatı nedir, otomatiği var mı yeni kasanın?

Bende 1.6 tdi style full+full var.Arka tamponu fr yapıcam araç daha da yakışıklı olacak inşallah

Geri
Üst Alt