Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon'da Savrulma Sorunu

alp o durumda esp bi b.ka yaramaz. o durum tamamen fizik kuraları ile alakalı bir durum.

viraj içinde fren yaptığınız zaman merkez kaç kuvvetinden kaynaklanan ciddi kuvvetler oluşur. leonun süspansiyon aksamında konfor-yol tutuş oranlı seçien amortisör sert yay yumuşak ayarlı olduğu için önce yay bunu emmeye başlar ama amortösürn sınırına geldiği zaman o enerjiyi absorbe edecek bir karşı tepki yada esneme olmaz ve bu durumda araba kayar. başka bir araçta amortösür yumuşak olur yay sert olur amortösürn sınırına gelene kadar bu kuvveti daha çok emer. bu tamamen fizik kuraları ile alakalı istediğiniz kadar oraya fren yaptırıyorum yok bası var yok ebd si var yok anasının nikahı var alayı bi b.ka yaramaz. adamar kitapçıklara boşuna kabak gibi yazmıyor esp bile olsa fizik kurallarını aşamazsınız diye.

+olarak bu konuda kullanılan lastiğinde çok büyük etkisi var.

sonuçta bu arabayı tasarlayan mühendisin bu arabayı tasarlarken arabayı alacak ehliyet ve sorumluluk sahibi vatandaş virajda son sürat freni kökleyecek diye düşündüğünü hiç sanmıyorum.

ESP freni kestiğinden zaten fizik kuralları aşılmamış oluyor.

la anlamak mı istemiyon yoksa inatmı edion :)

virajda frene bastığın zaman arkası kayıyor ise bu arabanın dötünün frenajda havaya kalkmaya çalışmasından yani espnin karşı olduğu yatay kuvvetin tam tersinden yani dikey kuvvetlerden oluşur eninde sonunda kaydırır arabaya dikey kuvvet etkiyecek duruma getirdiysen zaten fizik kurallarının ırzına geçmişsin demektir

la anlamak mı istemiyon yoksa inatmı edion :)

virajda frene bastığın zaman arkası kayıyor ise bu arabanın dötünün frenajda havaya kalkmaya çalışmasından yani espnin karşı olduğu yatay kuvvetin tam tersinden yani dikey kuvvetlerden oluşur eninde sonunda kaydırır arabaya dikey kuvvet etkiyecek duruma getirdiysen zaten fizik kurallarının ırzına geçmişsin demektir

Ben anlatamıyorum galiba:D

ESP fren yapsanda gerekli yerde freni kesiyor gerekli tekerlere=sonuç olarak fizik kurallarını aşmamış oluyorsun..

sen msne gel bak ben sana esp devredeyken nasıl fizik kuralarının ırzına geçiom :D

web messenger nedir bilirmisin sen :) yada e-buddy falan.

ii bakalmda sonra beni bulamazsın nette vınn ın kotayı doldurmşm bu ay :D

+olarak bu konuda kullanılan lastiğinde çok büyük etkisi var.

sonuçta bu arabayı tasarlayan mühendisin bu arabayı tasarlarken arabayı alacak ehliyet ve sorumluluk sahibi vatandaş virajda son sürat freni kökleyecek diye düşündüğünü hiç sanmıyorum.

Good Year Ultragrip Extreme Kış lastiği var.

Freni köklemedim, ucundan bastım. ESP'lik bir durum yok. Devreye girecek kadar savrulmadan topladım.

1.4 Turbo bir arabayı yapan mühendisin bunları düşünmemesi içler acısı.

Trafikte insanları tehlikeye atacak hareketler yapmam, böyle sorumsuz değilim ama ben bu arabayı sürekli 80'le gitmek için de almadım.

Good Year Ultragrip Extreme Kış lastiği var.

Freni köklemedim, ucundan bastım. ESP'lik bir durum yok. Devreye girecek kadar savrulmadan topladım.

1.4 Turbo bir arabayı yapan mühendisin bunları düşünmemesi içler acısı.

Trafikte insanları tehlikeye atacak hareketler yapmam, böyle sorumsuz değilim ama ben bu arabayı sürekli 80'le gitmek için de almadım.

tamam bendede utragrip 7 var hatta geçen gün ayberkle beraber geçtik anadolu bulvarından çevreyoluna girip ümitköy girişine doğru sanırım sizde orada denediniz. kışlık lastiklerde fazla yumuşak ve dikkatiniziçekmiştir belki fazla yaylanıyordur araç. zira bende aynı konudan şikayetçiyim hatta benzer durumuda yaşadım sonra dönüp tekrar yaşattım kendime ne olduğunu çözmek için :D

mühendisin düşünüp düşünmemesine gelirsek adam bu arabayı sorumluluk sahibi insanlara göre tasarlıyor malum virajda fren yapınca nolucak diye düşünen bizler gibilere değil :D

sonuçta 1.4 turbo dediğimiz araç kompakt sınıf ortalama 1.6 dan az daha seri bir araç bir cupra yada fr değil ki onlarda bu kadar net olduğunu sanmıyorum.

Geri
Üst Alt