Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon'da Savrulma Sorunu

Aslında lastikleri hep kontrol ederim ama belki o gece bir gariplik vardı.

onlerı 35 arkaları 32 dene derim. bu degerlerın cok cok ustunde yada cok cok altında degıl ıste lastıklerının basıncları cok etkılı olcagını sanmıyorum acıkcası :S sen genede vırajda dıkkat et 140 la degılde 100 le gır hatta 90 :) araba bu ınsan yapısı sonuc olarak nerde ne yapcagını bellı olmuyor bazen :)

onlerı 35 arkaları 32 dene derim. bu degerlerın cok cok ustunde yada cok cok altında degıl ıste lastıklerının basıncları cok etkılı olcagını sanmıyorum acıkcası :S sen genede vırajda dıkkat et 140 la degılde 100 le gır hatta 90 :) araba bu ınsan yapısı sonuc olarak nerde ne yapcagını bellı olmuyor bazen :)

Taksicinin biri arka sisleriyle gözlerimi sevince çok sinirlendim bastım =) Önüne geçip arka sisi açıp kapattım defalarca ama anlamadı muhtemelen ya da banane demiştir. Yoksa 80'e sabitlemiştim tasarruf için=)

tamam ön sisi acıonda ne halt yemege arkayı acıyorsun ya :) bende eskıden acardım sıslerımı ama hc arkayı acmadım vede artık one de karsıyımm

Önler xenon takmadığın sürece göz almıyor aslında. Ben asıl Juke'ların farına karşıyım. Yarın öbür gün akılsızın biri ona merceksiz xenon takacak. O zaman tavşandan farkımız kalmayacak =)

Önler xenon takmadığın sürece göz almıyor aslında. Ben asıl Juke'ların farına karşıyım. Yarın öbür gün akılsızın biri ona merceksiz xenon takacak. O zaman tavşandan farkımız kalmayacak =)

juke ben bastan asaga karsıyım ya bence cok tıpsız :D ya ben neden karsıyım herkse sıslerden 60 70 lıra ceza yerken ben 150 lrıa ceza odedım sene 2008 de.. hemde eve geldı ceza. acarmıyım ben bıdaa

Geçen hafta Söğütözü yolunda son viraja hızlı yaklaştım. Arabanın savrulacağını bildiğim (fren yapınca) için 140'a falan düştüm. Virajda önüme araba çıkınca frene ucuna dokunmamla beraber direksiyon dümdüz olacak derecede arkanın kaydığını hissettim. Araba saçmaladı bildiğiniz. Sizde de var mı bu sorun? Çözümü var mı? ESP yok TCS var. Sanırım TCS olanlarda fren dağıtım sistemi yoktu bundan da olabilir. İlginize teşekkürler.

her şeyden önce viraj içersinde frenden önce virajın türüne ve sertliğine göre her araç ister GT3 RS olsun ister R35 ani bi şekilde ayak gazdan çekildiğinde bile arkadan kayma eğilimi gösterir..gaza, frene ve direksiyona yapılan her hareket 4 tekere binen yükün oranını sürekli olarak değiştirir..sizin de frene basmak durumunda kalmanız ağırlığın büyük bi kısmını öne taşır zaten..bu durumda arka hafifler..aynı zamanda o hız için daha yüksek vitesteyse araba o şartlar altında arkanın kaymasına yardımcı olur..
TCS gaza basılmadığı sürece işlevi olabilcek bişi değil..EBD bildiğim kadarıyla ESP ile birlikte gelir zaten..bunun yanında o durumun bi sürü sebebi olabilir..arabanın içinde olmadığımız için bilemem elbette ama zaten aracın limitini bi miktar aşmış da olabilirsiniz diğer etkenlere gerek kalmadan..asfaltın durumu ve eğimi, lastiklerin basıncı, hava durumu, rüzgar vs..
lastikleri ön 35 arka 32psi olarak ayarlayın depo kapağında yazdığı gibi..daha fazla yol tutuş için yay + mümkünse amortisör ve tabii ki daha büyük çapta jantlarla limiti daha yukarı taşımış olursunuz..

Geri
Üst Alt