Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon'da Savrulma Sorunu

Arkadaşların yorumları da böyleydi ama Civic'de böyle bir şey yaşamadım hiç. Onda fren dağılım sistemi de var ama. Bir de ben öyle böyle değil bayağı hissettm savrulmayı. Üstelik sadece dokundum frene bi an basmadım bile. Sanki lastikler sabit de kasa şaseden ayrılır gibiydi.

bende arada yol tutusu denıyorum leonun megane2 sedan vardı bende.megane vıraj ıcı frenlemede leondan ustun bırazcık dırek atmıordu ama onda frene hafıf bassam hemen bır sıstemın calısmaya basladgını hıssedıyrdm pedal sertleıyorda. bu leonda savrulma olayı bence eksık guvenlık ekıpmanlarından ve arabanın HB olmasından kaynaklanıor. meganda abs ebv afu gıbı fren sıstemlerı vardı.. leonda tek tcs ve abs..

bende arada yol tutusu denıyorum leonun megane2 sedan vardı bende.megane vıraj ıcı frenlemede leondan ustun bırazcık dırek atmıordu ama onda frene hafıf bassam hemen bır sıstemın calısmaya basladgını hıssedıyrdm pedal sertleıyorda. bu leonda savrulma olayı bence eksık guvenlık ekıpmanlarından ve arabanın HB olmasından kaynaklanıor. meganda abs ebv afu gıbı fren sıstemlerı vardı.. leonda tek tcs ve abs..

Tamam düşündüğüm gibi BAS'nin eksikliği daha çok.

sedan araclar vırajlarda hatcback araclara gore arkadan kaymaya daha egımlıdır burada bır zıtlık var bunu duzeltmek ısterım.Benım aracımda tcs esp vs yok ama aldıgımdan berı bır sefer vırajda kaymadı acaba fızık kanunlarını asmaya çalışıyor olmayalım dıkkatttt

Tamam düşündüğüm gibi BAS'nin eksikliği daha çok.

ben donanım eksıklıgıne baglıyorum acıkcası.. ama dıger arkadaslar ne dusunur bılemem. bısıklette ön frene basılınca nasıl arka kalkar bu arabada sankı vıraj ıcınde basıldıgında tek onde fren varmıs gıbı on sabıt bı sekılde duruyor arka cıldırıyor test ettıgım zamanlarda bunla karsılastım :) ama bunu haarıcınde yol tutusundan cok memnunum arabamın.. megane2 sadece vıraj ıcı frende etkılıydı ama yol tutus çöpp :)

sedan araclar vırajlarda hatcback araclara gore arkadan kaymaya daha egımlıdır burada bır zıtlık var bunu duzeltmek ısterım.Benım aracımda tcs esp vs yok ama aldıgımdan berı bır sefer vırajda kaymadı acaba fızık kanunlarını asmaya çalışıyor olmayalım dıkkatttt

sedan aracları daha agır olarak dusundum daha oturaklı olarak hala daha gorurum acıkcası bu leon benım ılk hb arabam.ama dedıgınız dogrudur bısey dıyemem.kendımı elestırcek olursam bıraz fızık kurallarını aksatıyor olabılırım :) yada arabadan bu kuralları hıce saymasını beklıyorda olabılırım :)

sedan aracları daha agır olarak dusundum daha oturaklı olarak hala daha gorurum acıkcası bu leon benım ılk hb arabam.ama dedıgınız dogrudur bısey dıyemem.kendımı elestırcek olursam bıraz fızık kurallarını aksatıyor olabılırım :) yada arabadan bu kuralları hıce saymasını beklıyorda olabılırım :)

hb aracların yol tutusları sedana gore daha ıyıdır megane2 cok kullandım yol tutus vıraj konusunda bırak leonu benım toledonun yanından bıle gecemez.Sıkıntı yasayan arkadaslar lastık havalarına vs bakmalarını onerırım ozellıkle sorun yasayan ıkı arkadasın lastıklerıde aynıdır.

Aslında lastikleri hep kontrol ederim ama belki o gece bir gariplik vardı.

Geri
Üst Alt