Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon

Dedee

Kayıtlı Üye
Dostlarım, Bu günlerde kafam karışık, bana biraz fikir verebilirmisiniz.
Yeni kasa Leonu birçok arkadaşımız gibi bende sevmedim. Şu an Güncel kasalarda bitmek üzere olduğu için güzel kampanyalar yaptılar. Copa Plus Paket+Sanroof gibi. Benim aracım henüz 27,000 km. de,

İki gündür aklım karıştı; Aracımı seviyorum ve Copa Plus + Sanroof + Fr ön arka tamponlu, Yine Diesel DSG sıfır bir araç alsammı diyorum. Malum bir kaç ay sonra artık yenisi olmayacak, Bir kaç ay sonra yeni kasası çıkacak olan aracımızın sadece donanımını zenginleştirmek adına bu operasyona girmelimiyim. Yaparsam 4-5 yıl kullanırım aracı.

Sizin fikirleriniz benim için önemli, benim düşünemediklerimi siz pekala düşünebilirsiniz. Belki yeni kasayada alışabilirim ama ben bu kasayı çok seviyorum. Bakalım sizin yorumlar beni nerelere götürecek. Ya böyle devam ya da sıfır full güncel kasa, Hayırlısı bekliyorummmm..

bende aynı şeyı dusundum aracımda aynen 27000 de ... fakat yenı cıkan kasayı en basta begenmesekte gozumuz alıstıktan sonra begenebılme ihtimali ve sonradan pısman olma ıhtımalı benı korkutuyor :)

Bu aracı da sıfır almıştınız heralde. Bu kadar kısa süre içinde bunu satıp, yine sıfır bir araç almak büyük zarar olur. Malum aracın bütün vergilerini sıfır alan kişi ödüyor ve arabayı aldığı an satsa bile külliyen zarara giriyor. O yüzden böyle birşey tavsiye etmem. Yeni Leon'un dış görünüm olarak eskisinin önüne geçebilmesi zaten çok zordu. Yani bu kasanın herkesin gözünde daha da önüne geçen bir tasarım VAG grubu içindeki abi, kardeş ilişkisini bozardı. Fakat yeni Leon iç tasarım ve donanım olarak oldukça ciddi bir araç olacak.

Tavsiyem aracınızla devam edip, belki bir süre sonra yeni Leon'u alıp, dış görünümü biraz kendi modifiyenizle daha güzel hale getirip, aracın teknolojisinin tadını çıkartmaktır.

Ahmet abi,yeni Leonu fotograflardan değerlendiriyoruz,yani içine binmedikce bir test sürüşü yapmadıkca karar verirsen ileride pişmanlık yaşayabilirsin:)

ahmet abi bu işin sana maliyeti ne olacak o bedele değecekmi?

Abi şunuda unutmamak gerek 2013 model bir araç ne kadar kötü olabilir?Ki bu aracın iç konsolunun kalitesi resimlerde bile belli oluyor.Bence acele etme birazcık bekle emin ol pişman olmicaksın.Yeni aracın dıştan görüntüsünü sevmemiş olabilirsin fakat bu aracın cuprası çıkacak,belki onun tamponları ve şekli cezbedicek beklemekte fayda var diye düşünüyorum :eek:key:

abim ben de sizin gibi çok düşündüm ki bide benimki 5 yıllık bide 1.6 mpi...ama yeni leon çok hoşuma gitti bide dizeli %22 daha az yakacakmış...yeni herzaman yenidir....bence aracınıza binin yenisi çıkınca da bakın güzelse alın değilse kendinizinkine binin...zaten araç dizel her km de kendini amorti edecek...aynı aracı aynı araçla değişmek lüzümsüz...ne kadar ben leon manyağı olsam da mevcut aracım dizel olsaydı 100 000 km ye kadar kullanırdım çünkü bir türlü bıkamadım...ama yenisi çıkınca hevesim bitecek eminim...

Yeni Leonu görüp denemeden karar vermeyin derim...Artı yeni kasası çıkacak bir aracın önceki kasası için pek fazla yatırım yapmamak gerek...Satarken bir üst kasası olduğu için değeri illaki düşecek...

Aracınız neredeyse daha sıfır zaten değiştirmek zarara gitmek anlamına geliyor.Bence şimdilik bekleyin Yeni Leon ların tutulma ve sizin beğenmeniz durumunda bir değişikliğe gidersiniz.

Geri
Üst Alt