Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon Yakıt Tüketimi

merhaba arkadaşlar,

1.6 TDI DSG ile istanbul içinde uzun sürel yakıt tüketimim 2400km boyunca ortalama 5.8 LT.

aracımın rodaj süresi henüz dolmadı sayılır, gün içinde 90km yol yapıyorum, başlangıçtan itibaren değeri günde 4.6lt'ye kadar düştü. umarım uzun süreli tüketimde de bu ortalamyı yakalayabilirim.

Herkese selam, yine bilgi vermek istedim.
Aldığım son depo benzini ekonomik modda kullanarak harcadım.
41 litre benzinle 545 KM yol yaptım, bu 545 Km nin hepsi şehir içinde yapıldı. 50KM civarı spor modda kullanmış olabilirim.
7,5 litre civarı bir tüketim olmuş 100KM başına.
KM başına da 0,36 civarı yakmış.

Saygılar.

Herkese selam, yine bilgi vermek istedim.
Aldığım son depo benzini ekonomik modda kullanarak harcadım.
41 litre benzinle 545 KM yol yaptım, bu 545 Km nin hepsi şehir içinde yapıldı. 50KM civarı spor modda kullanmış olabilirim.
7,5 litre civarı bir tüketim olmuş 100KM başına.
KM başına da 0,36 civarı yakmış.

Saygılar.

Güzel... Taner kardeşim gittikçe düşüyor değerler... arabayı çözdükçe daha da azalacağına eminim değerlerinin... benim aracım 6000km oldu neredeyse... uzun yolda şu ana kadar hesapladığım en yüksek değer 0.258tl oldu... TSI ı üzmezsen oı da seni üzmüyor inan... dizel mizel anlamam ben bundan sonra... :)

Araşehirden Sabiha Gökçen havalimanına viaport a da uğrayarak 3.4 ortalama ile gittim.viaporta uğramasam, trafiğe girmeyeceğimden muhtemelen 3,2 ortalama tuttururdum. ve tekrar ataşehire 3,5 ortalama ile döndüm.klima kapalı, tüketimi düşürmek için yavaş gidildi ve en sağ şeritte envai çeşit tır dan sellektör yendi :)

daha önce bu konu altında 2013 Leon FR 1.4 TSI 140 HP araç için yakıt tüketimlerini paylaşmıştım. Aracı şuan 6000 km oldu ve kurban bayramı tatilinde yaptığım şehirler arası yolculuğun yakıt değerleri: (pompa ölçümü)
Yol: Şehirlerarası
Sürüş Hızı: genelde 120 km mümkün mertebe hız sabitleyici ile.
Sürüş Modu: Ekonomik
Mesafe: 700 km
Tüketim : 41,2 litre
Tüketim : 196 TL (4,75 TL x 41,2 litre)
100 km Ortalama Tüketim : 5,9 litre
100 km Ortalama Tüketim : 28 kuruş

Not:
1. Aracın yakıt alındıktan sonraki ölçümü de 100 km'de 5,9 litre olarak görünüyordu.
2. İlk defa türk petrollerini (TP) yakıtını denedim daha önce Shell kullanıyordum TP'ye devam edecek gibiyim herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım.

Bayram da kardeşimin nışanı vardı Karaman a gidip artvin e geri döndüm tiguan 1.4 TSİ 122 18 inç lik olandan...gidişte 6,6 dönüşte ise 5,8 dönüş 1400 km:) git gel 2700 km ve ortalama 6,5 ile gezdim....araç 1500 kg:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

bir değer de benden;
yol bilgisayarı göre;
uzun süreli:
1256 km - orta hız 45 km/h

bir değer de benden;
yol bilgisayarı göre;
uzun süreli:
1256 km - orta hız 45 km/h

eksik oldu pardo :)

bir değer de benden;
yol bilgisayarı göre;
uzun süreli:
1256 km - orta hız 45 km/h - yakıt 5.8 l/100 km

başl. itib.
456 km - 73 km/h - yakıt 5.1 l/100 km.

evet bunlar ısparta - sakarya arası yaktığım değerdir. Afyonda 20 km dur kalk yaptım. 10 dk yol 1 saatte aldık. Ancak bilecikten sonra pamukova ya doğru rampa aşağı da vardı. Araç 2 kişi ve ful bagaj.

bir de sakarya da arabayı fulledim ıspartaya kadar 450 km, ısparta da 50 km kullandım. dönüşte kütahya da aracı gene fulledim toplam 745 km de 200 (41 lt) yakıt aldım. yani uzun yolda 200 tl ile 745 km buna 20 km afyondaki dur kalk ve 50 km ısparta şehir içi dahil. o da 26 kuruş ediyor. Araba da giderken 3 dönerken 2 kişi ve bagaj fuldü hız genel de hız sabitleyici ile 105 km ile sürüyordum. Araba daha 1250 km de rodajdan sonra daha düşer mi bilmem.

Herkese selamlar,
Ben de bir depo benzinle ne kadar yaptığımı yazacağım, sıkı durun.

Depo'yu doldurmadan önce 30KM daha gidebileceğimi gösteriyordu. yaklaşık olarak 49 litre benzin almış olmalıyım.
49 litre benzinle 580 KM yol yaptım, bu 580 KM'nin 400 ünü yavaş devirlerde kullanarak, 180 ini ise yüksek devirlerde çevirerek yaptım 6500 devir gibi.
Aracım 100 KM de 8,4 yakmış. Yol bilgisayarım da bununla paralel bir doğrultu gösteriyor. Yani yol bilgisayarı iyi çalışıyor diye düşünüyorum.
Ben benzin aldığımda benzin fiyatı 4.81 di, o yüzden aracım 0,406 lira yakmış KM başına.

Hep şehir içi kullandım, uzun yol yaptım diyemem.

Şimdilik bu kadar =) sakin kullanabilirsem tekrar yazarım değerleri.

Aracımı zaten biliyorsunuz, Leon FR.

Saygılar.
Taner değerler biraz yüksek ... ben 8500 km'deyim. STANDART şehir içinde hiç değişmiyor 75 liralık benzinle gidilebilecek km 280-300 gösterirken mutlaka 230-250 km yol yapıyorum. iSTANBUL' DA otururken son iki aydır İzmit'e taşındım. İzmit'te de aracımı sürekli 8 git 8 gel 16 kmm dur kalklı kullanıyorum.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Güzel... Taner kardeşim gittikçe düşüyor değerler... arabayı çözdükçe daha da azalacağına eminim değerlerinin... benim aracım 6000km oldu neredeyse... uzun yolda şu ana kadar hesapladığım en yüksek değer 0.258tl oldu... TSI ı üzmezsen oı da seni üzmüyor inan... dizel mizel anlamam ben bundan sonra... :)

Alper abi bizim bir arkadaşta 1,2 tsı dsg var. Yaklaşık 3000 km falan oldu kullanıyor ama henüz 180 - 200 falan bastığını sanmıyorum aracı genelde 7 litrenin üstünde yakıyor bu rodaj için ne yapmak lazım geç mi kaldık acaba rodaj için foruma henüz bakmadım seni okuyunca sorayım dedim: )

Geri
Üst Alt