Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon Yakıt Tüketimi

Leon Fr'yi istanbuldan aldım biraz İstanbul içi dolaşım sonra hoooop ankara (450 km) ve devamı ankara içinde fazla durkalk olmayan trafikte kullanım.

Sonuç: 1000 km olduğunda yakıt tüketimi işte böyle oldu.

İstanbul-Ankara:450 km, eko mod kullanım, 120km/h geçilmedi:( vites geçişleri uyarılara göre yapıldı.
Ş.İçi Kullanım: 550 km, eko mod, sakin kullanım, vites geçişleri uyarılara göre yapıldı, fazla dur-kalk olmayan trafik.
Öncelikle maşallah diyorum arkasına da bu yeni leonların depos kaçlt?internette 50 lt yazıyorda!

Leon Fr'yi istanbuldan aldım biraz İstanbul içi dolaşım sonra hoooop ankara (450 km) ve devamı ankara içinde fazla durkalk olmayan trafikte kullanım.

Sonuç: 1000 km olduğunda yakıt tüketimi işte böyle oldu.

İstanbul-Ankara:450 km, eko mod kullanım, 120km/h geçilmedi:( vites geçişleri uyarılara göre yapıldı.
Ş.İçi Kullanım: 550 km, eko mod, sakin kullanım, vites geçişleri uyarılara göre yapıldı, fazla dur-kalk olmayan trafik.
gayet başarılı rakamlar. bu yeni FR her yanıyla cezbediyor beni. hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

2008 1.4 Leonum İstanbul normal trafikte 6.5-8 arası trafikin çok oldugu yerlerde 9-9.5 e kadar çıkıyor.Sizce bu değerler normal mi arkadaşlar??

daha önce sakin kullanımlı ve istanbul-ankara yaptığım yakıt resmini paylaşmıştım.

Bugün depoyu tekrar fulledim ve değerler resimdeki gibi çıktı.
671 km yol yaptım, menzil 100 km gösteriyordu. Tamamı ankara trafiğinde genel olarak fazla durk-kalk olmadan kullanıldı.
Bu deponun yarısı normal modda vites geçiş devirleri 2500-3500 arası diğer yarısı ise spor modda vites geçiş devirleri 3000-4000 olarak kullanıldı.
47 litre benzin aldım ve 230,16TL ödedim.
Pompa ölçümüne göre (230,16TL/671km) kilometrede 34,3 kuruş yakmışım.
Araç bilgisayar ölçümünün ortalamasına göre ise (6,5lt/100km) (1lt benzin=4,92TL) kilometrede 32 kuruş yakmışım.

Aldığım yeni depoyuda yine devirli kullanmayı düşünüyorum, depo bitince yeni değerleri yine sizlerle paylaşırım.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Öncelikle maşallah diyorum arkasına da bu yeni leonların depos kaçlt?internette 50 lt yazıyorda!
Teşekkürler, evet depo litre 50 litre.

daha önce sakin kullanımlı ve istanbul-ankara yaptığım yakıt resmini paylaşmıştım.

Bugün depoyu tekrar fulledim ve değerler resimdeki gibi çıktı.
671 km yol yaptım, menzil 100 km gösteriyordu. Tamamı ankara trafiğinde genel olarak fazla durk-kalk olmadan kullanıldı.
Bu deponun yarısı normal modda vites geçiş devirleri 2500-3500 arası diğer yarısı ise spor modda vites geçiş devirleri 3000-4000 olarak kullanıldı.
47 litre benzin aldım ve 230,16TL ödedim.
Pompa ölçümüne göre (230,16TL/671km) kilometrede 34,3 kuruş yakmışım.
Araç bilgisayar ölçümünün ortalamasına göre ise (6,5lt/100km) (1lt benzin=4,92TL) kilometrede 32 kuruş yakmışım.

Aldığım yeni depoyuda yine devirli kullanmayı düşünüyorum, depo bitince yeni değerleri yine sizlerle paylaşırım.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Teşekkürler, evet depo litre 50 litre.

Dizel bir araca göre fazla değil mi yakıt değerlerin... 1.2TSI DSG yeni Leon la 460km mesafede full klimalı olarak 115TL benzin tüketimi gerçekleştirmiştim 1 ay önce...

Dizel bir araca göre fazla değil mi yakıt değerlerin... 1.2TSI DSG yeni Leon la 460km mesafede full klimalı olarak 115TL benzin tüketimi gerçekleştirmiştim 1 ay önce...

Haklısın dizel için oldukça fazla. Araç bilgimi değiştirmeyi unutmuşum, ibiza 1.4 TDI araç pert oldu malasef, ben ibizada en fazla 6 litre yaktırabilmiştim kokluyordu resmen kereta:)

Bu 2013 Leon Fr 1.4 TSI 140 HP araca ait bilgiler.

Haklısın dizel için oldukça fazla. Araç bilgimi değiştirmeyi unutmuşum, ibiza 1.4 TDI araç pert oldu malasef, ben ibizada en fazla 6 litre yaktırabilmiştim kokluyordu resmen kereta:)

Bu 2013 Leon Fr 1.4 TSI 140 HP araca ait bilgiler.

anlaştık o zaman...

Ben dün burgaza yaptığım yolda deneme şansım oldu ve genel değerler iyi resimlerini de ekleyeceğim eve dönünce 200km sabit hızla anlık tüketim 10.9lt olarak veriyordu. 130km sabit şekilde ise 2.4lt ve 5.0lt gibi değişti inişler ve çıkışlar olduğu için.

Merhaba benim aracımda henuz 1500 km de full sehir ici yarısından fazlası dur kaklı ortalamam 6.4 ilerde daha duser diye ümit ediyorum.

Geri
Üst Alt