Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon USB max. hafıza desteği?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Leonm@nia

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar... Yeni Leon aldım... Bildiğiniz gibi USB/AUX/SD Kart girişleri mevcut... Aracı teslim alırken heyecandan sormayı unutmuşum... USB Bellek desteği en fazla kaç gb acaba bilgisi olan varmı? Teşekkür ederim...

• Beğen
Reaksiyonlar: gfx
Alper hocam güzel bir konuya değinmişsin. Geçen hafta ben de aynı durumdan sıkıntı yaşayan birisi olarak servise gittim.

Gerçi bizde RCD310 serisi mp3/radyo/cd çalar mevcut. USB bellekte 15-20 mp3 olunca sorunsuz güzelce okuyor. Fakat işi biraz abartıp usb'ye şöyle 350 parça falan atınca cihaz saçmalamaya başlıyor. RCD310 u ilk açtığımızda "Media-In Başlatılıyor" diyor kalıyor. Uzunca bir süre bekliyor hala tık yok. Sonra aracı 3-4 kez kapatıp açıyorum bazen parçaya geçiyor.
Bir de şarkı çalarken bir sonraki parçaya geçme tuşuna basıyorum 1 kez, 2 kez... 3 kez.... 3 sonraki parça çalmaya başlıyor ama ekranda hala 3 önceki parçanın adı yazıyor, bazen geçemiyor öylece kalıyor vs. gibi problemler oluyordu.

Servise sorduğumda ilk başta usb den süphelendiler ama farklı marka usb ile de denediğimi söyledim. Allahtan dışarda bir leon daha vardı ki usta saolsun onda bir deneme yapalım dedi. İyi dedim. Aynısını onda da yaptı. Ustaya dedim "bu kronik bir arıza demekki". O da kanaat getirdi. Neyse VW merkeze sorup bilgi alıp bana döneceklerini söylediler.
Diyeceğim o ki kapasite sorunu olsa bunu kitapçıkta belirtmeleri gerekirdi diye düşünüyorum ama 2GB lık flash bellekte de sorun olacağını düşünmüyorum. Tamamen cihazın işlemcisi ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum. Bazen kendini toparlayamıyor ve saçmalıyor. Bakalım haber bekleyeceğim, VW bu sorunu nasıl çözecek.

Sendeki cihazın altyapısı biraz daha farklı diye düşünüyorum. Haliyle takılma donma vs gibi problem yaşayacakmısın bilmiyorum ama en iyi test : 4gb lık flash bellek alıp içine şöyle 500 den fazla mp3 atıp denemen. Özellikle bende 320 kbps parçalar olursa daha okkalı bir test olur.

Alper hocam güzel bir konuya değinmişsin. Geçen hafta ben de aynı durumdan sıkıntı yaşayan birisi olarak servise gittim.

Gerçi bizde RCD310 serisi mp3/radyo/cd çalar mevcut. USB bellekte 15-20 mp3 olunca sorunsuz güzelce okuyor. Fakat işi biraz abartıp usb'ye şöyle 350 parça falan atınca cihaz saçmalamaya başlıyor. RCD310 u ilk açtığımızda "Media-In Başlatılıyor" diyor kalıyor. Uzunca bir süre bekliyor hala tık yok. Sonra aracı 3-4 kez kapatıp açıyorum bazen parçaya geçiyor.
Bir de şarkı çalarken bir sonraki parçaya geçme tuşuna basıyorum 1 kez, 2 kez... 3 kez.... 3 sonraki parça çalmaya başlıyor ama ekranda hala 3 önceki parçanın adı yazıyor, bazen geçemiyor öylece kalıyor vs. gibi problemler oluyordu.

Servise sorduğumda ilk başta usb den süphelendiler ama farklı marka usb ile de denediğimi söyledim. Allahtan dışarda bir leon daha vardı ki usta saolsun onda bir deneme yapalım dedi. İyi dedim. Aynısını onda da yaptı. Ustaya dedim "bu kronik bir arıza demekki". O da kanaat getirdi. Neyse VW merkeze sorup bilgi alıp bana döneceklerini söylediler.
Diyeceğim o ki kapasite sorunu olsa bunu kitapçıkta belirtmeleri gerekirdi diye düşünüyorum ama 2GB lık flash bellekte de sorun olacağını düşünmüyorum. Tamamen cihazın işlemcisi ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum. Bazen kendini toparlayamıyor ve saçmalıyor. Bakalım haber bekleyeceğim, VW bu sorunu nasıl çözecek.

Sendeki cihazın altyapısı biraz daha farklı diye düşünüyorum. Haliyle takılma donma vs gibi problem yaşayacakmısın bilmiyorum ama en iyi test : 4gb lık flash bellek alıp içine şöyle 500 den fazla mp3 atıp denemen. Özellikle bende 320 kbps parçalar olursa daha okkalı bir test olur.

Ziya kardeşim merhaba... Açıklama için teşekkür ederim... Arabada seyahat esnasında müzik dinlemek benim için büyük bir zevk... Özellikle de kaliteli müzik senin de dediğin gibi 320kbps şarkılar hazırlıyorum kendime... 320kbps lik şarkıyı alıyorum nero ile ekolayzer ayarı ilave ederek audio cd ler oluşturuyorum... Daha sonra onları tekrar 320kbps olarak mp3 e çeviriyorum ses kalitesi muazzam oluyor...
Fakat benim sıkıntım şu elimde yaklaşık 2800 adet böyle hazırladığım şarkılar var 16gb lık usb yi görüyor ve hiçbir problem olmadan çalıyor sistemim... Fakat uzun yola çıktığımda modum sürekli değiştiği için bütün arşivimi yanımda taşımak istiyorum... Yanımda olmayan bir şarkıyı dinlemek istiyor canım aksi gibi... Bu arada tüm mp3 arşivim 180gb tan fazla... Benim amacım external bir hdd alıp tüm arşivimi yanımda taşıyabilmek... atıyorum 250Gb lık falan... Bunu öğrenmek istiyordum yardımcı olabilirsen sevinirim...

Bence maksimum 32 gb ı destekler gibime geliyor. Kitabına bakın yinede. Ben kendi aracımda 16 gb kullanıyorum problem çıkmıyor. Fazlasını da denemedim. Kaça kadar destekler bilmiyorum...

Bence maksimum 32 gb ı destekler gibime geliyor. Kitabına bakın yinede. Ben kendi aracımda 16 gb kullanıyorum problem çıkmıyor. Fazlasını da denemedim. Kaça kadar destekler bilmiyorum...

Bana da öyle geliyor ama yine de 64 lük alıp deneyeyim diyorum... Bu arada kitapçıkta bulamadım bir bilgi...

Az önce kitapçığa baktım. RCD310 için;

CD :

48 kbps - 320 Kbps
Max. 120 Klasör (Folder)
Max. 500 Mp3
Max. 64 Kararkter dosa ismi
Playlist boyutu max. 20 kb ve 250 link

USB :

Fat16 ile formatlanmış hafıza < 2GB
Fat32 ile formatlanmış hafıza > 2GB

Yani bu durumdan da anlaşıldığı üzere RCD310 a Fat32 destekli daha büyük kapasiteli taşınabilir disk takılabiliyor. Haliyle yeni leonlar da desteklemesi lazım.
Kitapçığı iyice kurcalağımda dikkatimi bir şey daha çekti. O da; sıkıştırma oranı ve ID3 Tag lar yüzünden bazen okuyamama gibi sorunların olabileceğinden bahsetmiş. Muhtemel bizim 320 kbps ya da uzun ID3 taglı parçalardan dolayı alet çuvallıyor.

Neyse güzel bir ayar çekeyim bakalım mp3 lere bir de büyük kapasiteli bir diskte deneyeyim.

elinde seyyar hdd varsa denemekte fayda var...yarın bende 80 gb lığı deneyeyim bari...aklıma takıldı şimdi

Hardiski gerekli olan güçten dolayı çalıştırmayabilir sanırım.

Bizim rcd310lar içinde çalmama problemi kesinlikle flaş diskten dolayı oluyor. Ziya abideki benzer sorunu bende aracımı ilk aldığım zamanlar yaşıyordum. 2Gb lık kaç yıllık flaş diskimi çoğu zaman okumuyordu veya bir parçada çalarken bir sonrakinde takılıyordu.. Başka bir flaş disk denedim yine eski bir şey, onda da aynı problem oldu. Sonra Bimden 8gb lık sandisk aldım küçük bir şey. İçerisine 100taneden fazla 320 kpbs lik mp3lerle doldurdum, klasörler halinde. Şimdi hepsini sorun yaşamadan, hiç takılmadan kullanıyorum. Tavsiyem daha güncel bir flaş disk kullanmanız olacaktır.

RCD310 2gb dosya halinde 200 fazla müzik dinliyorum 8gb aynı sekilde takılma olmadı bir ara servis adam teste çıktığımız da sormuştu takılma yapıyor mu diye bende şimdiye kadar bir problem yok usb'den fark edebilir diye düşünüyorum genede :eek:key:

Usb'den yapma ihtimali de var elbet. Fakat başka bir marka (toshiba) flash diskte de denedim onda da aynı sıkıntı oldu. Ha, şu da bir gerçek ki bu iki denediğim flash disk hakkaten çok dandik. Neden derseniz okuma hızlarını ölçtüm hakkaten taş devrinden kalma flashlar. Hatta bir ara yüksek okuma hızlarına sahip 16 ya da 32 gb lik flash bile bakmıştım satın almak için. En güzeli bizim bi taşınabilir var 5400 rpm. En azından onda bi deneme yapayım. Çok merak ediyorum ne olacak. Ayrıca AAC formatını da okuyor bizim cihazlar. Bu güzel bir özellik. Bir de AAC doldurayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt