Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni LEON tek fark 110 hp mi?

Seat_le10

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba..

Şu " Yeni LEON" diye lanse edilen 1.2 TSI 110 hp araçlarda tek fark motor mu? Yoksa tasarım ya da donanım farklılıkları da var mı?

Herkese hayırlı Ramazanlar..

Euro5 motor yerine Euro6 motor kullanıyorlar farkı bu ama gözle görülür bir fark olduğunu düşünmüyorum.
donanımda bir değişiklik yok web sayfalarındaki bilgilerin yalancısıyım :)

Tek fark motor modeli başka farkı yok

kurye ile elden teslime verildi

içinde ufak tefek farklar var

cd girişi yok

usb ve aux yerleri değişti gibi

Yalnız arkadaşlar bu son oluşan durum ikinci el 140 beygirlik leonların fiyatını uçurmuş durumda, farkettinizmi ....

yanlış olmuş. cd girişi ve sd kart girişi hala torpido içerisinde.

5.8 lerde torpidoda, galiba yenilere konsola da usb koydular alttaki gözün oraya, mirrorlink bağlantısının kolay kurulması için ama 5" ekranlılarda zaten özellik olmadığı için onda bir farklılık yoktur büyük ihtimalle, yani SD card vs CD çalar gene teybin üzerindedir.

bu arada yeni leon hep yeni leondu, daha yeni leon diye bir şey yok :) avrupada 2016 yılında euro6 motorlar zorunlu hale geliyor ve bazı ülkeler 2016 model yılına geçtiler, o yüzden aslında tek fark euro6 motorlar, araç henüz makyaj falan görmedi, ha görse ne ekleyecekler bilmiyorum, henüz leon çıktığından beri VAG grupta bir teknoloji/tasarım vs köklü değişimi olmadı, anca işte adaptif cruise/kaza önleme sistemi eklendi galiba ki o donanımlar da zaten TR'ye gelmiyor, en azından ben Türkiye'de uzun far asistanı, adaptif cruise kontrolü, kaza önleme sistemi veya öndeki araç takip sistemi olan bir Leon görmedim TR'de

5.8 lerde torpidoda, galiba yenilere konsola da usb koydular alttaki gözün oraya, mirrorlink bağlantısının kolay kurulması için ama 5" ekranlılarda zaten özellik olmadığı için onda bir farklılık yoktur büyük ihtimalle, yani SD card vs CD çalar gene teybin üzerindedir.

bu arada yeni leon hep yeni leondu, daha yeni leon diye bir şey yok :) avrupada 2016 yılında euro6 motorlar zorunlu hale geliyor ve bazı ülkeler 2016 model yılına geçtiler, o yüzden aslında tek fark euro6 motorlar, araç henüz makyaj falan görmedi, ha görse ne ekleyecekler bilmiyorum, henüz leon çıktığından beri VAG grupta bir teknoloji/tasarım vs köklü değişimi olmadı, anca işte adaptif cruise/kaza önleme sistemi eklendi galiba ki o donanımlar da zaten TR'ye gelmiyor, en azından ben Türkiye'de uzun far asistanı, adaptif cruise kontrolü, kaza önleme sistemi veya öndeki araç takip sistemi olan bir Leon görmedim TR'de

çok doğru

şimdi ben 2 ay önce bu yeni leon dedikleri yeni leondan aldım öncekinden ufak tefek farkları var, ama en büyük fark motor dediğiniz gibi. EU 6 110 HP motor ile geldi araç. tabi diğer değişiklikler görsel olarak değişiyor. usb ve aux konsolun altında, sd ve cd giriş torpidoda yine, ekran 5.8 " geldiği için full link'i kullanmak dediğiniz gibi kolay olacak.

diğer bir fark sis farları yanmıyor dönerken otomatik olarak. 2015 ilk yarısındaki leonlarda aktif sis farları ve far yıkama vardı led olanlarda, şimdi yok.

tabi biraz paketleri de değiştirmişler farklılıkları onlar yaratıyor da misal bende değişik olan parçalar, koltuklar alcantara, jantlar 17" dynamic 30/3 modeli, ekran büyük, ses sistemi eklenmiş siparişte, far grubu led, ön arka park ve park pilotu, arka kol dayama vs vs şeyler. yoksa yeni leon dedikleri aslında aksesuar ve parça meselesi sadece.

Geri
Üst Alt