Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon Kullanıcıları bu video için ne der ?

Golf muhabbeti de iyi
biggrin.gif
... Yine 18:40 dan sonrası eğlenceli :D

Frenle ilgili sıkıntısı olanlar acaba fren yapmayı bilmiyor olabilir mi diye düşünüyorum... hımmm belki de pilotajlar zayıftır... :şoför[/QUOTE]

Fren yapmayı bilmemek ne demek? Mesala fren nasıl yapılır anlatır mısınız?
ibizalarda ki sanki fren tutmayacak hissinin var oluşunu İnternetten araştırabilirsin bunu sadece ben demiyorum... Lakin yeni leon'da yada eski leonda durum nedir o konuda yorum yapamam yapmadımda. Küçümseyici mesajlar yazmayalım hocam birbirimize...[/QUOTE]

Bora kardeşim küçümseyici bir şekil yok orada... ibizalarda olan o his Leon da yok... Leon I imdede öyle bir tereddüt yaşamadım... Leon II ile de uzun yol yaptım hiç öyle bir tereddüt yaşamadım... Şu an Leon III üm var bunda hiçmi hiç fren meselesi yaşamadım üstelik diğerlerinde çok çok daha başarılı bir araç... Görünüm olarak Leon II kadar başarılı olmayabilir ama donanım, yürüyen ve güvpenlik olarak çok daha üstünde... her neyse konuyu dağıtmayalım... altımızdaki arabalar reno9 murat 124 nebiliyim reno 12 değilki yada başka eski bir araç öyle bir his yaşatacak... madem öyle bir sıkıntı var bunu hissedenler de ona göre kullanırlarsa sıkıntı kalmaz...

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Frenle ilgili sıkıntısı olanlar acaba fren yapmayı bilmiyor olabilir mi diye düşünüyorum... hımmm belki de pilotajlar zayıftır... :şoför[/QUOTE]

Fren yapmayı bilmemek ne demek? Mesala fren nasıl yapılır anlatır mısınız?
ibizalarda ki sanki fren tutmayacak hissinin var oluşunu İnternetten araştırabilirsin bunu sadece ben demiyorum... Lakin yeni leon'da yada eski leonda durum nedir o konuda yorum yapamam yapmadımda. Küçümseyici mesajlar yazmayalım hocam birbirimize...[/QUOTE]

Bora kardeşim küçümseyici bir şekil yok orada... ibizalarda olduğunu söyledikleri o his Leon da yok... Leon I imdede öyle bir tereddüt yaşamadım... Leon II ile de uzun yol yaptım hiç öyle bir tereddüt yaşamadım... Şu an Leon III üm var bunda hiçmi hiç fren meselesi yaşamadım üstelik diğerlerinde çok çok daha başarılı bir araç... Görünüm olarak Leon II kadar başarılı olmayabilir ama donanım, yürüyen ve güvpenlik olarak çok daha üstünde... her neyse konuyu dağıtmayalım... altımızdaki arabalar reno9 murat 124 nebiliyim reno 12 değilki yada başka eski bir araç öyle bir his yaşatacak... madem öyle bir sıkıntı var bunu hissedenler de ona göre kullanırlarsa sıkıntı kalmaz...

Arkadaşlar, FR'ın sarma konusu doğru ama nasıl doğru?

Işıklarda durdunuz diyelim ve hızlı kalkış yaptınız, Spor modda gaza dibine kadar basarsanız aniden, araç patiye düşmemek için ESP yi tetikliyor tabi. Yani bu durum bana normal geliyor açıkcası.
Ha istemiyorsanız bu tarz sarma vs, ekonomi modunda kullanırsın, öküz gibi de asılmazsın affedersin.
Benim anladığım bu adamlar direk kökleme olarak gitmiş.

kocaman bir +1 benden kardeşim.... elemanların sürüş tarzı cümlenin sonundaki gibi... :şoför

Ben arabamı dün aldım. Kaporasını ödedik ama henüz teslim almadık. Bu sebeple eleştirilere doğru/yanlış diyemem.

Ama şunu söyleyebilirim ki arabayı almadan önce bir çok araştırma yaptım. Bu araştırmaları yaparken zatı muhteremlerin de videolarına denk gelmiştim. İtiraf etmeliyim ki her arabaya iyi diyen, sıkıcı yorumlar yapan çocuklar değiller. Şahsen 8. etap veya otomobil dünyam gibi klişe bir sunum tarzından çok bunları tercih ederim. Mercedes incelemesinde de gerçekten eğlence tavan yapmış, aşmışlar. Otomobil incelemelerine farklı bir tat, farklı bir doku getirdiklerini düşünüyorum.

Olumsuz eleştirilerine rağmen arabayı alma konusunda ki kararımı etkileyemediler. Çünkü bu adamlardan birisi M5 kullanıyor, diğeri ise ralli pilotu. Bazı testlerini İstanbul park'ta araca yan vererek gerçekleştiriyorlar :) Demem o ki bunların bir aracı sevmesi için yakıt ekonomisinden, aracın tasarımı ve malzeme kalitesinden daha çok aracın hız performansına, sürüş zevkine ve süspansiyon, şanzıman gibi yine sürüş ile alakalı birimlerine bakıp, bu konuda mükemmellik arıyorlar. Araç 100km de 3lt benzin tüketsin, bu konuya 'çok iyi' der ve geçerler ama aynı araçtan performans alamazlarsa genel anlamda yorumlardan 'beğenmedik' çıkar. Dikkat edilirse söz konusu Mercedes incelemesin de de "bastınmı gitmeli abi, yan vermeli, yengece bürünmeli, vs." gibi yorumlarla genel izlenimleri Mercedes kalitesini hiçe sayıp aracı beğenmedikleri yönünde.

Kısaca sürüş ve performans konusunda mükemmeli aramadığımdan olsa gerek kararımı değiştirmekte etkili olamadılar. Zaten bu paraya da her anlamda dört dörtlük bir araç bulmak imkansız. Eksikleri illa ki olacak, biraz da gerçekçi olmak lazım.

Leon hakkında ki yazılı yorumların da da "bir mucize değil" şeklinde ibareleri vardı. Bence, bu paraya performans ve ekonomiyi bir arada sunan, tasarım ve kalite noktasında da size eksiklik hissettirmeyen leon bence bir mucize.

Yinede tadında bıraksalar iyiymiş tabi. 'Frenler ayağımızı ağrıtıyor' falan.. Hiç uzatmadan bu paraya daha iyisini göstersinler de onu alalım. :) Bu biraz zor tabi.

Yeni leonu dışardan görüp almak için hevesleniyorum led paket vs cezbediyor, bayiye gidiyorum iteklesen alacağım, arabaya biniyorum tüm hevesim kaçıyor... malesef... malzeme kalitesi, gösterge tasarımı, konsol malzemesi eski leona nazaran çok vasat.:kizgin:.. bir arkadaşımla bakmaya gitmiştik, senin aracına göre bu ibiza gibi sanki farklı segment aracı dedi ki bence abartılı bir değerlendirme olmadı... bu gidişle yeni leona geçemeyeceğim... :(

Geri
Üst Alt