Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon Hız Sabitleyici Yardım.

H.G.Koçer

Kayıtlı Üye
Herkese selam. Hız sabitleyici hakkında kafama takılan bir durum var el gazını kullanarak hız yükseltmede saçma bir sistem var mesela 60km hızda araç sabitken hızı 90 km ye çıkarmak için tuşa 30 kez basmak gerekiyor her basışta 1km hız artırıyor basılı tutarak 90 a çıkmaya çalışırken de sport mod da tapa gaz yapmış gibi çıkıyor. El gazı vererek her 1 basışta 4 veya 5 km hız artırılabilir mi ? Bunu vag ile yapacak bir delikanlı abimiz kardeşimiz var ise yardım bekliyorum.

Bugün bende kullandım manuelde aynen ya basmak yada basili tutmak gerek fakat bu belki yolda güvenliği riske atabileceği düşünülerek yapılmamış olabilir nasıl olsa hizi senin gaza basmanla istediğin sürati üst e basınca alta basınca en düşük cc hızından devreye giriyor araç :)

T
Bugün bende kullandım manuelde aynen ya basmak yada basili tutmak gerek fakat bu belki yolda güvenliği riske atabileceği düşünülerek yapılmamış olabilir nasıl olsa hizi senin gaza basmanla istediğin sürati üst e basınca alta basınca en düşük cc hızından devreye giriyor araç :)

Tam anlayamadım söylemek istediğin şeyi :S

hız kontrolü kademelei artar .siz gitmek istediğiniz hıza çıkarak sabitlemek en güzeli yoksa parmaklar sürekli çalışır

1 den fazla km ilerletme olmamasının nedeni direksiyon hakimiyetinin kaybetmemen için olabilir. Cc açtın istediğin hiza gelene kadar gaza basarsan devreye girmiyor taki km+ basana kadar km- ise cc açtığındaki en düşük hızı sanırım otomatik hafizaya alıyor(90 diyelim) sen 100 de açıpkm- basarsan hızı90a düşürüyor

Hiz sabitleyici ile fazla kurcalamayin derim.adı ustunde el gazı.basılı neden tutmuyorsunuz... habire basmaya gerek yok...30 kere basılir mi :) neyse kurcalamayin hız sabitleyicinin şakası yok

• Beğen
Reaksiyonlar: ogz
Passat'lardaki hız sabitleyicide 1'er 1'er arttırıp/azaltmanın yanısıra 10'ar 10'ar da değişiklik yapılabiliyor.

Hiz sabitleyici ile fazla kurcalamayin derim.adı ustunde el gazı.basılı neden tutmuyorsunuz... habire basmaya gerek yok...30 kere basılir mi :) neyse kurcalamayin hız sabitleyicinin şakası yok
Katılıyorum uzun yol harici yapılmaması gerek...

Ben fazla kullanmıyorum bu özelliği daha doğrusu beni araç hakimiyetinden aldığını düşünüyorum fakat kullanımı da istenilen hızda ayarlamaktır hızı artırmak yada azaltmak için kullanımı saçma bence gerekirse gaza basılıp yeniden sabitleme yapılabilir

kurye ile elden teslime verildi

Mercedeslerdeki sistemi istiyorum ya 3km veya 4 km artıcak ne kadar abartmışsınız hız sabitleyiciyle oynamamak lazım hakimiyet kaybolur falan ne alakası var araba 26 binde ben bunun temiz 10 binini hız sabitleyicisi ile gitmişimdir. Şehir içinde bile 30 a 50 ye sabitleyip gidiorm benn

Geri
Üst Alt