Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni leon fren problemi hakkında bilgi

serkan08

Kayıtlı Üye
Gecen gun basımdan gecen bir olayı anlatayım. Edirneye giderken otobanda on lastiğim 30 cm yarılarak patladı küçük yedek lastiğini taktım yoluma devam etmek istedim ama araba bir türlü süratlenmeme izin vermedi ben gaza bastim o frene bastı.80 km saate çıkıyorum araba kendi fren yapıp 30 km saate düsürüyor bu şekilde lüleburgaza kadar gittim 225 lastik yoktu 205 almak zorunda kaldım.yoluma devam ettim ama araba hala kendi kendine 2 km de bir fren yapmaya devam etti suratimi 30 km ye düsürüyor freni bırakıyor.edirneye vardım aracı bilgisayara soktuk hiçbir arıza gostermedi, istanbula kadar o şekilde geri gelmek zorunda kaldım, tanıdıgım iyi bir ustaya başımdan geçenleri anlattım, usta bana ön iki lastik ebatların aynı olmazsa araba uyumsuzluk anlayıp süratlenmene izin vermiyor dedi istersen dene dsg triptironik vitesin bile çalısmaz dedi arabaya bindim yola çıktım hakikaten vites büyütemiyorum sadece küçültebiliyorum.Direk lastikçiye kadar gidip lastiklerimi eşitledim ve tüm problemler düzeldi.Eğer birilerinin başına gelirse bilginiz olsun

Gecen gun basımdan gecen bir olayı anlatayım. Edirneye giderken otobanda on lastiğim 30 cm yarılarak patladı küçük yedek lastiğini taktım yoluma devam etmek istedim ama araba bir türlü süratlenmeme izin vermedi ben gaza bastim o frene bastı.80 km saate çıkıyorum araba kendi fren yapıp 30 km saate düsürüyor bu şekilde lüleburgaza kadar gittim 225 lastik yoktu 205 almak zorunda kaldım.yoluma devam ettim ama araba hala kendi kendine 2 km de bir fren yapmaya devam etti suratimi 30 km ye düsürüyor freni bırakıyor.edirneye vardım aracı bilgisayara soktuk hiçbir arıza gostermedi, istanbula kadar o şekilde geri gelmek zorunda kaldım, tanıdıgım iyi bir ustaya başımdan geçenleri anlattım, usta bana ön iki lastik ebatların aynı olmazsa araba uyumsuzluk anlayıp süratlenmene izin vermiyor dedi istersen dene dsg triptironik vitesin bile çalısmaz dedi arabaya bindim yola çıktım hakikaten vites büyütemiyorum sadece küçültebiliyorum.Direk lastikçiye kadar gidip lastiklerimi eşitledim ve tüm problemler düzeldi.Eğer birilerinin başına gelirse bilginiz olsun
lastik ebatı değişince ya da havası inince beyin bunu algılar sizi korumaya alır kendı sıkar freni.ben bunu daha evvelden duydum.istetmede aracın ustundeki lastik ebatında bulundurursanız ani lastik değişimlerinde sorun yaşamaz,rahatlıkla yolunuza devam edebilirsiniz.allah korumuş 30 cm yarılmada az değil hani...bilgilendirme için tşkler geçmiş olsun

Yararlı paylaşım teşekkürlerr

Beni EDS ler İYİ tanır

ALLAH korumuş hocam.
Güzel de bir bilgi :)

Güzel bilgiler için teşekkürler.

Öncelikle çok geçmiş olsun ön lastik patlamaları birçok kaza sebebidir. Araçların fren abs sistemleri çok gelişmiş durumda buna bağlı olarak kullanıcının güvenliğini ön planda tutuyorlar. Birde yedek olan ince lastikle mümkün mertepe 40-50km yi geçmemeye çalışın aracın dengesini bozacağı gibi frenlemede tek tarafa binen yükte artacaktır.

Geri
Üst Alt